Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כל מה שצריך וחייב לדעת על טיפול בפיגמנטציה

כל מה שצריך וחייב לדעת על טיפול בפיגמנטציה
קרדיט pexels

לאורך השנים, אם נרצה בכך או לא, עור הפנים שלנו משתנה. המהלך הטבעי הזה הוא תהליך בלתי נמנע, אבל בהחלט קיימת הדרך לטפל לאורך זמן, בפגמים שיכולים להפריע לנו. בשנים האחרונות, אנחנו רואים עליה במודעות של נשים לתופעת הפיגמנטציה ולגורמים אשר מובילים להתפתחות הסימפטומים. במאמר הבא נדבר בהרחבה על הנושא הזה וכמובן, נציע לכן כמה פתרונות אופרטיביים לשיפור המצב.

מה זו בכלל פיגמנטציה

מדובר על תופעה בה כתמים כהים מתפשטים על עור הפנים. יש מי שרואות כהויות מעל השפה העליונה, יש מי שסובלות מכהויות מתחת לעיניים וכן הלאה. הסיבה לכך היא התגובה של העור לקרינת השמש בעיקר. כאשר אנחנו נחשפות לעור שמש, הקרניים משפיעות על העור שלנו וזה, בשביל להגן על עצמו, מפריש מלנין, אשר הופך את העור כהה יותר. אנחנו לא מדברות על מראה של עור שזוף או 'שרוף', אלא, בדרך כלל הכתמים הללו יופיעו רק בדיעבד.

אמנם, כהיות המתפתחות בעקבות חשיפה לקרינה זו התופעה השכיחה באיזור שלנו. אבל, קיימת תופעה בה נראה פיגמנטציה שנותרה בעקבות פצעי אקנה חריפים בעבר. יש מקרים בהם נראה התרבות של כהויות על עור הפנים לאחר ההיריון והלידה וכן הלאה.

אז מה עושים כדי לטפל בבעיה?

ראשית, חשוב להגיד כי בכל הנוגע לתהליכים של טיפול בפיגמנטציה, עלינו להיות זהירות. בעיקר משום שעל מנת לטפל בבעיה לאורך זמן ולהגיע לתוצאות, אנחנו בדרך כלל נידרש להשתמש בחומרים פעילים, אשר עלולים רק להחמיר את הבעיה, אם תימשך חשיפה בלתי מבוקרת לשמש. משום שישראל היא מדינה בה הקרינה יכולה להיות משמעותית, הרי שבשלב הראשון, אנחנו צריכות להקפיד על הגנה טובה מפני השמש הארץ ישראלית. זה אומר לצאת מהבית עם כובע ומסנן קרינה איכותי, גם אם אתן לא הולכות לים דווקא.

בנוסף, חשוב לזכור כי החומרים בהם אנחנו נעזרות עבור טיפול במקרים של פיגמנטציה בצוואר או בפנים, הם חומרים שצריכים לא רק לטפל בבעיה עצמה, אלא, הם צריכים להתאים לסוג העור שלנו ולצרכים שלנו. למשל, אם נבחר מוצר מאחד המדפים בחנויות הקוסמטיקה, בלי להכיר את הנושא היטב, אנחנו אולי נבחר מוצר שנחשב לאפקטיבי ויעיל עבור נשים אחרות, אבל הוא לא רלוונטי עבורינו. כך שלא רק נהנה מתהליך של טיפול בפיגמנטציה, אלא, אנחנו נעשה נזק רב יותר שיהיה קשה לתקן בדיעבד. אבל אל תאמרי נואש, אנחנו כאן כדי לעזור.

הכי חשוב זה לפנות לאשת מקצוע מנוסה

כאמור, טיפול בפיגמנטציה הוא תהליך ארוך. הוא כולל בדרך כלל שימוש בחומרים פעילים להבהרה של העור, שיפור מרקם העור באמצעות לחויות ובמקרים מיוחדים, נשתמש בפילינג, כלומר בתכשירים לניקוי עמוק, כדי לטפל בבעיה כמו שצריך. אם את מחפשת חומרים פעילים, כאלו שבאמת יכולים לעשות שינוי, ההמלצה שלנו, של מגזין פיישל אונליין, זה לפנות לקוסמטיקאית מנוסה.

גם משום שזו מי שיכולה להיפגש איתך ולהתאים לך את הטיפול הטוב ביותר עבורך. גם משום שהיא זו שמחזיקה בתכשירים שיכולים באמת לעשות שינוי לאורך זמן.

התמדה זה כל הקסם

אם כבר מצאת דרכנו, דרך מגזין פיישל אונליין, קוסמטיקאית מצויינת בסמוך למקום מגורייך, אם את כבר מחזיקה בתכשירים המתאימים לעור הפנים שלך, הרי שעכשיו, הכי חשוב, זה להתמיד. כל מאפרת מקצועית יודעת כי הדרך הטובה ביותר להשיג מראה מנצח, זה על ידי טיפוח עקבי של עור הפנים.

אם את רוצה להיראות טוב לאורך שנים, אם את רוצה לתקן את הנזקים שנוצרו בעבר, זה הזמן שלך להשתמש בפלטפורמה הזו כדי להיראות יותר טוב ולהרגיש הרבה יותר טוב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
תוכנית טלויזיה לילדים
תוכנית לילדים יוגיפלצת  נמאס לכם כבר מהשעות הרבות אותן מעבירים הילדים...
מדריך לפתרון בעיות: בחינת פגמים פוטנציאליים בשלט המזגן שלך
כשהקיץ הישראלי ובדגש בחום של תל אביב, שלט פונקציונלי למזגן...