Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כל מה שצריך לדעת על מניות ת"א 

כל מה שצריך לדעת על מניות ת"א 
קרדיט pixabay

מניות ת"א נמדד לפי מדד שנקרא מדד תל אביב 35 שבעברו היה נקרא מדד המעו"ף ולאחר מכן מדד תל אביב 25. המדד הזה הוא המדד הראשי של הבורסה לניירות ערך שבתל אביב והוא עוקב אחרי 35 המניות הכי שוות השקעה באותו שוק שהן נמצאות, תחת תנאי סף מסוימים. זהו מדד שמייצג את השינוי שנעשה במחירי המניות שמרכיבות אותו.

איך קורס של מסחר במניות יוכל לעזור לכם להבין יותר על עולם הבורסה?

אם אתם רוצים לדעת עוד על מניות ת"א או בכלל על עולם הבורסה, אנו ממליצים לכם לעבור קורס מסחר במניות. בקורס אתם תוכלו ללמוד איך מבצעים מסחר מקצועי במניות בשביל ליצור הכנסה קבועה בלי שום תלות במצב של השוק. הקורס מתאים לכל אחד שרק רוצה להרוויח ממסחר במניות. במהלכו של הקורס אתם הולכים לקבל את כל הכלים הכי מקצועיים שיש בשביל שתוכלו להצליח, תקבלו כל מיני שיטות ייחודיות שלא תוכלו ללמוד באף מקום אחר. השקעות בשוק ההון מכילות בתוכם מרכיבים ברורים של מערכת עקרונות, שיטות, אסטרטגיות, וכל מיני השפעות פסיכולוגיות. לכל אלה תוכלו להיחשף במהלך הקורס וכך בעצם תבינו את הדרך שבה עליכם לעבוד בתוך שוק ההון ואף להבין גם את שאר הסוחרים שקיימים בשוק.

איך מרכיבים את מדד מניות ת"א?

אז כמו שכבר אמרנו מדד המניות של ת"א מורכב מ-35 המניות שיש להן את השווי הכי גבוה בשוק בתנאי שהם נכללות בתוך המאגר של המניות למדדים ושיש להן לפחות 25 אחוזים החזקות ציבור. המשקל של המניות במדד נמדד לפי מה היחס שבין השווי שלהן בשוק לבין השווה של שוק המדד, עד תקרה של שבעה אחוזים מתוך השוק. המשקל היחסי של אותן המניות במדד מתעדכן פר יום על פי השווי שלהן בשוק לפני שפותחים את יום המסחר.

מהן תנודות תוך יומיות במניות ת"א?

במהלך היום, מדד תל אביב הוא מדד יותר תנודתי ממדדים אחרים. יש הרבה יותר קפיצות והמון שינויים שמתרחשים בטווחי זמן של שניות ואפילו מאית השנייה. התופעה הזו מתרחשת בעקבות המסחר שמתרחש בשאר המגזרים. ההפרשים של השערים שמגיעים בעקבות ביקושים של היצעים במסחר גורמים לכך שהמדד מיוצג על ידי כל מיני אופציות והוא מכונה כמדד גלום. המדד הגלום כול להתרחק עד נקודה או שתיים ממדד תל אביב 35. ההפרשים בין השערים הללו נותנים לסוחרים את האפשרות בעצם לקנות מדד מסוים ולמכור את המדד השני, וכך לקבל רווח שהוא בטוח ומורכב מההפרש שבין שני המדדים. עם הסגירה של העסקה, המדד מבצע קפיצה מקומית וישר סוגר את הפער שנוצא עם המדד הגלום. הפעולה הזו גורמת למדד ת"א 35 להיראות במהלך היום כמו שיני מסור.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...
24 שעות של פרסום
שלטים מוארים הינם אלמנט פרסומי רב רושם, הם מבליטים את...
תנו לעורכת הדין ליישר את ההדורים בכל סכסוך משפחתי
מטבען של דברים משפחות מורכבות גם כאשר הכל מתנהל כשורה....
להגיע להסכם מול נושים- זה אפשרי
אף אדם או חברה לא רוצים למצוא את עצמם במצב...
מוצרי טיפוח מיוחדים לחוויה מושלמת
מחליק שיער פופולרי וחדשני מחליק אמיקה הוא מוצר טיפוח שיער פופולרי...
מערכת הביוב של תל אביב - עומדת בדרישות של עיר דינמית
תל אביב, מטרופולין שוקק חיים על חוף הים התיכון, פועמת...