Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כרטיס נטען – למי זה כדאי?

כרטיס נטען – למי זה כדאי?
מקור FREEPIK

אנשים רבים משתמשים בכרטיס נטען כדרך התשלום העיקרית שלהם, ועל ידי כך נהנים מהמון יתרונות. רוצים להבין אילו יתרונות יש לשימוש בכרטיס נטען? במאמר זה נסביר בצורה מפורטת מהו כרטיס נטען, ואיך אפשר להשתמש בו כדי להחזיר שליטה על המצב הכלכלי שלנו.

כרטיס נטען – למי זה כדאי?
מקור FREEPIK

אז מה זה בעצם כרטיס נטען?

כרטיס נטען הוא כרטיס מגנטי רגיל לחלוטין מבחינת השימוש בו. אתם יכולים להשתמש בו בכל בית עסק אשר מכבד את חברה האשראי שהנפיקה אותו. ההבדל העיקרי בין כרטיס נטען לכרטיס רגיל הוא שמפקידים את הכספים מראש. דרכי ההפקדה משתנות מכרטיס לכרטיס, וכדאי לבדוק מראש מה הן דרכי ההפקדה הקיימות. לאחר שהפקדתם כספים אתם יכולים להשתמש בכרטיס כמעט באופן רגיל לחלוטין. 

איך זה עובד ?

בשלב הראשון כמובן עלינו להפקיד כספים. מהירות ההפקדה היא לרוב מידית, אך לא תמיד. כדאי לבדוק זאת מראש. היום בשוק ישנם מגוון רחב של פתרונות שרבים מהם מתקדמים מאוד ומהירים, ולכן אין סיבה להשתמש בכרטיס נטען שלוקח לו שעות כדי שהכספים יהיו זמינים בחשבון. 

איפה משתמשים בכרטיסים נטענים? 

בכרטיס נטען אפשר להשתמש כמעט כרגיל. שימו לב אם קיים לוגו של חברת אשראי גדולה על גבי הכרטיס. לדוגמא נניח ועל הכרטיס שלכם קיים לוגו של "מאסטרקארד" – משמעות הדבר שכל בית עסק אשר מכבד את "מאסטרקארד" יקבל את הכרטיס שלכם. כמובן חשוב לוודא שלכרטיס שאתם מעוניינים לרכוש יש אפשרות לבצע בדיוק את הפעולות אותן תרצו לבצע. 

להלן השירותים הנפוצים בכרטיס נטען : 

רכישה בחנויות – ככל הנראה השימוש הנפוץ ביותר בכרטיס נטען הוא רכישה בחנויות. אתם יכולים להשתמש בכרטיס ממש כמו שהייתם משתמשים בכרטיס אשראי רגיל. ההבדל העיקרי הוא שהכספים יצאו מהיתרה שלכם באופן מידי ולא בעשירי כפי שנהוג בכרטיס אשראי. בנוסף אין אפשרות לבצע רכישה בתשלומים כיוון ואין ביטחון שתזכרו להפקיד כל חודש את הכסף לחשבון.

משיכת כספים בכספומט  – כרטיס נטען מאפשר לכם להפקיד מזומן, ובהתאמה, למשוך מזומן. כך שאין צורך יותר להסתובב עם סכומי מזומן גדולים. אתם יכולים למשוך מזומן בארץ או בחו"ל. חשוב לציין שלמשיכת מט"ח בחו"ל יש לרוב עמלה. לכן כדאי לבדוק מראש ובמידת האפשר להפקיד מט"ח ישירות לכרטיס. 

מה לא ניתן לעשות עם כרטיס נטען?

ישנם מספר דברים שאי אפשר לעשות עם כרטיס נטען. עם כרטיס נטען אי אפשר להיכנס למינוס, זו היא אחת הסיבות העיקריות מדוע המון אנשים משתמשים בכרטיס נטען בתור אמצעי תשלום עיקרי.
דבר נוסף שאי אפשר לעשות זה לשלם בתשלומים, כפי שהסברנו מוקדם יותר במאמר.

למי זה מתאים? 

כרטיס נטען יכול להתאים לכל אדם, בין אם אתם מעוניינים לפתרון לטיסות לחו"ל, או לתוספת שליטה על המצב הכלכלי שלכם. בנוסף זהו כרטיס חוץ בנקאי שמספק לכל אחד שמסיבה כזו או אחרת אינו מעוניין להשתמש בכספים שלו בבנק, פתרון. 

מה עוד כדאי לדעת?

כרטיס נטען הינו פתרון נוח ומתקדם ביותר. למרבים ספקי הכרטיסים אפליקציה נוחה לנייד שמאפשרת ביצוע פעולות רבות. דוגמא לכמה מהפעולות הנפוצות ביותר היא האפשרות להעביר כספים מבעל כרטיס אחד לשני ללא כך צורך בחשבון בנק. דוגמא נוספת היא המרה מט"ח כבר על גבי הכרטיס ללא צורך בהמרה במקום נפרד מראש. 

לסיכום, כרטיס נטען הוא כרטיס שמתאים לכולם. מאפשר נוחות רבה בהתנהלות הכלכלית שלנו ומגן עלינו מפני כניסה למינוס. עשו סקר שור וגלו את הכרטיס האידאלי בעבורכם. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המשפחה שלכם זקוקה לטיפול הטוב ביותר
גם כשאתם מתחתנים ברבנות וגם כשאתם מתחתנים בחו"ל בחתונה אזרחית...
כל מה שתרצו לדעת על צוואות וירושות
סיוע מקצועי בעריכת צוואות ומסמכי תכנון עיזבון עו"ד צוואות הוא עורך...
הזמנות ייחודיות לאירועים מיוחדים
במארג המיוחד והמרתק של החיים שמחות הן הדבר שאנחנו הכי...
דוכן פיצות לאירועים
מי שחושב שפיצה לא מתאימה בתור אוכל באירועים מיוחדים לא...
חומרים המשמשים לייצור מצעי יוקרה איכותיים
בעוד שצפיפות החוטים מודגשת לעתים קרובות כגורם החשוב ביותר במצעים,...
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...