Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כשל ניסיונה של עירית תל אביב להקים אתר קמפינג בשדה דב

כשל ניסיונה של עירית תל אביב להקים אתר קמפינג בשדה דב
מרים דונין צילמה סמדר כפרי

בעקבות התנגדותם של בעלי הקרקעות הפרטיים, דחה בית המשפט את ניסיונה של עירית תל אביב לפתח אתר קמפינג זמני על מסלולי שדה דב עוד בטרם בוצע הליך איחוד וחלוקה ופיתוח המתחם.

במכתב ששלחה עירית תל אביב אל המנהלים המיוחדים של הגוש הגדול ביקשה מחלקת הנכסים, לקבל את אישור המנהלים לפתח אתר קמפינג על מתחם המסלולים של שדה דב בשטח המיועד בבוא היום להפקעה בחלקה 204.

לטענת העיריה, בהתאם לתוכנית תא/4444 ייעודו של חלק מהשטח בחלקו המערבי הינו שצ"פ או שטח לפיתוח חופי. מאחר שטרם אושרה תכנית איחוד וחלוקה ולא נעשתה פרצלציה בשטח, סבר מנהל אגף הנכסים של העיריה ליזום פיתוח מתחם המיועד לקמפינג לרבות לינה באוהלים, פיקניקים, הבערת אש וכיוצ"ב לרווחת תושבי תל אביב. משנתגלעו חילוקי דעות בין המנהלים, אודות התשובה הראויה בנושא לעירייה, פנו מנהלי הגוש הגדול לבית המשפט השלום בהרצליה בו מתנהל תיק התביעה לפירוק השיתוף, בבקשה למתן הוראות למנהלים כיצד להשיב לבקשה (3 סבורים היו שיש להיענות בשלילה לבקשה, ואילו 2 אחרים חשבו שיש להיענות חלקית).

עם פניית העירייה למנהלים, קיבלו המנהלים פניה של עשרות בעלי קרקע המתנגדים נחרצות ליוזמת העיריה.

בתגובה ליוזמת העיריה, עוה"ד מרים דונין-שוב שותפה במשרד עו"ד המבורגר, עברון ושות', המייצגת מאות בעלי זכויות במתחם שדה דב, ובמתחמים האחרים בסביבה, פנתה במכתב דחוף לעיריית תל אביב לעצור את המהלך, ובמקביל הוגשה תגובה לבית המשפט.

ביסוד ההתנגדות עמדו הטענות שהגישה עו"ד דונין שוב, כי לפי הוראות תוכנית תא/4444 שבתוקף, השטח אמנם מיועד להפקעה, אך הוראות התוכנית אינן כוללות ייעוד המאפשר הקמת מתחם קמפינג, כי פיתוח במתחם שאינו תואם את הוראות הפיתוח לפי הוראות התוכנית אינו אפשרי, ובכל מקרה אין לאפשר שימוש בשטח קודם להליך איחוד וחלוקה.

עו"ד דונין שוב הביעה תמיהה על הפניה שנעשתה ישירות למנהלים המיוחדים כאשר מדובר בשטח המיועד לאיחוד וחלוקה יחד עם חלקות נוספות, וכל פניה בנושא מן הראוי שהייתה מופנית לכל בעלי הזכויות בתוכנית, ולא רק לבעלים בחלקה 204 באמצעות המנהלים.

בתום דיון שהתקיים בבקשה, קיבלו המנהלים את המלצת בית המשפט להשיב פה אחד בשלילה לבקשת העירייה, ובכך סוכל ניסיון העירייה לעשות שימוש בשטח שלא כדין.

נזכיר כי תוכנית תא/4444 נכנסה לתוקף בחודש אוגוסט 2020. לפני כשבוע פורסמו טבלאות איחוד וחלוקה לתוכנית המפורטת למתחם 1 במתחם. בקרוב צפוי כי יופקדו התוכניות המפורטות למתחמים 2 ו-3. ברקע הליכי התכנון המתקדמים, יוזמת העיריה לפיתוח מתחם הקמפינג הזמני, נראתה בלתי סבירה לחלוטין ועלולה הייתה ליצור מכשול חדש ביישום התוכנית ומימוש זכויות הבעלים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת 'א.א. אורטופדיה' מתרחבת ופותחת סניף חדש בכפר סבא הסניף מתווסף ל- 38 סניפים ברחבי הארץ בהשקעה של 200 אלף ₪
גיא אלוביץ', מנכ"ל א.א. אורטופדיה: "עד סוף שנת 2025 צפויים...
עם ישראל חי! פתח תקווה חוגגת את פורים בסימן הצדעה לעם ישראל ולכוחות הביטחון
הפנינג עדלאידע 2024 בסימן עם ישראל חי, יתקיים השנה בפורים,...
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...