Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לאיזה עסקים מתאימה מערכת ERP ?

לאיזה עסקים מתאימה מערכת  ERP ?
קרדיט PIXABAY

חברות ועסקים רבים אשר הבינו מה זה מערכת ERP החלו ליישם אותה בארגון מה שהניב פירות משתלמים עבור העסק. ניתן להבין איך ובאילו כיוונים הטכנולוגיה הזו תעזור עם תיושם בעסקים הבאים:

קרדיט PIXABAY
  • החנויות- אוטומציה של תהליכים כגון מלאי, קבלה, תמחור ומעבר של סחורות בין קומות מסחר או חנויות היא המשימה העיקרית של מערכת ה-ERP של חנות קמעונאית. זה לא משנה מה בדיוק נמכר, חומרי בניין או מוצרי טיפוח, ביגוד או אלקטרוניקה. מערכת ERP יכול להפחית את הזמן והמאמץ המושקעים בפעולות מונוטוניות עד פי עשרה.
  • מחסנים- תהליכי מחסן כגון הגעת סחורה למחסן, איסוף הזמנה למשלוח נוסף שלה, איסוף הזמנות ואחסון כתובות כפופים לאופטימיזציה. שגיאות הקשורות קשר הדוק לגורם האנושי, כגון דירוג מחדש, מחסור, רישום שגוי ואיסוף ההזמנה, נמחקות לחלוטין עם מערכת ניהול משאבי מחסן מוגדרת כהלכה.
  • מפעלים ותהליכי ייצור- הכנסת אוטומציה לתהליך הייצור, בכפוף למספר כללים, מובילה בהכרח לעלייה ביעילות הארגון. ERP מאפשר לך לבסס שליטה על אובייקטים, לשלוט בתהליכי צבירה ומחיקת מוצרים. כל זה מוביל בסופו של דבר להפחתת עלות הזמן והכסף לתפעול המיזם, מקטין את הסיכון לטעויות.
  • הנהלת חשבונות- מערכת ה-ERP נועדה להגביר את הדיוק בחשבונאות הנכסים העסקיים, כדי להבטיח את רמת השליטה המתאימה על הבטיחות והתנועה של כל יחידה במאזן הארגון. הנהלת חשבונות ניידת ממזערת את הסיכון לאובדן וגניבה של רכוש, ומפחיתה עלויות ב-70% בהשוואה לבקרה ידנית. זה חוסך לא רק כסף, אלא גם זמן.

שלוש שיטות אינטגרציה

אם כבר הבנתם מה זה מערכת ERP עם כל יתרונותיה, והחלתם כי הגיע הזמן ליישם את המערכת בעסק שלכם, ישנן שלוש אסטרטגיות להכנסת מערכות ERP לפעילות החברה. לכל אחת יש מאפיינים משלה:

אינטגרציה צעד אחר צעד. המודולים העיקריים לאוטומציה של תהליכים עסקיים שנבחרו מראש. אם הבדיקה מצליחה, מתבצע הטמעה עמוקה יותר. האסטרטגיה לוקחת הרבה זמן, אבל אין בה כמעט סיכונים.

יישום מורכב. בדיוק ההפך מאינטגרציה מצטברת. במקרה זה, הטכנולוגיה כלולה בעבודת החברה ברגע אחד ובבת אחת על ידי כל המודולים. הסיכונים באסטרטגיה כזו גבוהים בהרבה, אך ניתן להעריך כמעט מיד את השפעת מערכת ERP.

גישה משולבת. המודולים מיושמים בשלבים, אך במקביל בכל תחומי העשייה המרכזיים של החברה. גישה זו מאפשרת, עם סיכונים נמוכים, להעביר במהירות יחסית את התהליכים העסקיים של הארגון לאוטומציה.

בחירת האסטרטגיה תלויה במידה רבה במבנה וביכולות של החברה. עסק קטן יכול לעבור מיד ל-ERP, בעוד שארגונים בעלי מספר רב של מחלקות יתקשו לבצע אינטגרציה חד פעמית, ולכן יעדיפו לעשות זאת בשלבים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...
קייטנת גלישה
מזג האוויר בישראל בשילוב עם רצועת חוף כל כך ארוכה...