Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"לבחור את הסיפור שלך"

"לבחור את הסיפור שלך"
קרדיט: מרכזי יה"ל

יום עיון לאנשים המתמודדים עם קושי נפשי ובני משפחתם, בו יפגשו אנשי מקצוע ויקבלו ידע וכלים מעולם הפסיכותרפיה הנרטיבית שמטפלת בחוויה הטראומטית.
יתקיים ביום חמישי 20.6.24 בין השעות 14:30-19:30 באשכול הפיס בכפר סבא ,רחוב
הגליל 65 , הכניסה הינה ללא עלות

יום העיון יכירו המשתתפים את הגישה הנרטיבית שמקנה לנו יכולת לבחור את נקודות המבט להתייחסות לאירועי חיינו. פסיכותרפיה נרטיבית היא גישה אשר פותחה על ידי מייקל ווייט ודייויד אפסטון במהלך שנות ה-70 וצברה תאוצה בשנות ה-90.
טיפול נרטיבי הוא טיפול פוסט-מודרני, השקפת עולם טיפולית – דרך לראות, לשמוע ולחשוב את המטופל ואת הבעיות עמן הוא מתמודד. מתוך כך, טיפול נרטיבי יכול להתאים לטיפול במגוון קשיים – למשל, חרדה, וויסות רגשי, הפרעות אכילה, טראומה; ובמגוון סוגים של התערבויות – התערבויות פרטניות, זוגיות ומשפחתיות.. ע"פ גישה זו נפתחת בפניי המטופל האפשרות להסתכל על סיפור חייו , ולכתוב את הסיפור האלטרנטיבי, במקום הסיפור הדומיננטי המלווה אותו ומגדיר את זהותו. הסיפור האלטרנטיבי מדגיש ומאיר את המקומות בהם האדם התמודד באומץ עם הקשיים. אירועי החיים לא שונו, אבל הסיפור שונה לחלוטין.
את ההרצאה הראשית תעביר ענבל רוזנבלאום, עו"ס ומטפלת ותיקה ומנחה באוניברסיטת תל אביב, דרך ההרצאה יכירו המשתתפים את הרקע לגישה הנרטיבית והעקרונות הבסיסים. יוצג כיצד מטפלים לפי הגישה הנרטיבית בחוויה טראומטית. בסוף ההרצאה יתחלקו המשתתפים לקבוצות ויקבלו טעימה מהטכניקה של הגישה על ידי תרגיל בקבוצות אותו ינחו המטפלות של מרכז יה"ל.
לאתנחתא מתודית, יציג הרכבי הסטודיו למוזיקה "כנפיים", מרכז אומנותי רב תחומי . "כנפיים" הוקם במטרה לאפשר ליוצרות ויוצרים המתמודדים עם משברים נפשיים , שאמנות עבורם היא דרך חיים, ליצור ולפעול כאמנים בחברה, בליווי ותמיכה של מנחים מקצועיים. בדרך זו מתאפשר ליוצרים מוכשרים להפוך את האמנות לכלי ביטוי המקדם תהליך שיקומי של התפתחות ומציאת משמעות. הפעילות האמנותית בכנפיים היא במגוון תחומים: מוזיקה, תיאטרון, אמנות פלסטית, אנימציה, וידאו -קולנוע וכתיבה. המרכז פתוח לזכאי סל שיקום מטעם משרד הבריאות ומשרד הבטחון.
לסיום מזי דבוש, בת משפחה שלוקחת חלק בפרויקט שגרירים של משפחות של מרכזי יה"ל תספר את סיפורה האישי כבת לאם מתמודדת, על ההשפעות וההשלכות של לחיות לצד אם המתמודדת עם דיכאון ועל חייה כילדה וכבוגרת. היא גם תשתף מה הניע אותה להיות חלק מפרויקט שגרירים של משפחות.שמטרתו להגביר חשיפה לנושא ההתמודדות הנפשית והשפעותיו על המשפחה הסובבת.

עמותת איכות בשיקום מפעילה 4 מרכזי משפחות ברחבי הארץ (חדרה, ראשל"צ, כפר סבא ואשדוד) ולכל מרכז שלוחה בעיר נוספת. המרכזים ממומנים ומפוקחים על ידי משרד הבריאות.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
הובלות בתל אביב: כל מה שצריך לדעת על הובלת דירות בעיר הגדולה
הובלת דירות בתל אביב היא תהליך מורכב ודורש התארגנות מיוחדת....
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...
היתר בנייה ניתן לפרויקט GARDEN TOWERS בבת ים
הפרויקט היוקרתי במתחם החשמונאים בבת ים יוצא לדרך: במסגרת הפרויקט,...