Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לטפל בהתמכרות לכדורים והימורים

לטפל בהתמכרות לכדורים והימורים
credit: canva

לעתים נדמה כי אדם מכור הוא מי שפיתח תלות בשימוש בסמים קשים. קטגוריית ההתמכרויות כוללת אמנם גם מי שצורך סמים ומתקשה להפסיק, אך גם התמכרויות נוספות כמו למשל מי שמכור להימורים (התמכרות להתנהגות ולא לצריכת חומר) או מי שמכור לצריכה של תרופות מרשם. מדובר בהתמכרויות הדורשות התערבות חיצונית ובניית מסגרת טיפולים אישית. על מנת לבחון איזו מסגרת טיפולית מתאימה לכל אחד ואחד והיכן (אחת האפשרויות למשל הינה מרכז גמילה פרטי) ניתן לפנות אל מי שעוסקים בייעוץ והכוונה לשם כך –  MY GROUP. המטופל והאנשים הקרובים לו מקבלים במקום ייעוץ, תמיכה, ליווי למרכזים הטיפוליים ושירותים נוספים חשובים ביותר במסגרת כל המהלך.

התמכרות לכדורים ותרופות

כאמור אחת ההתמכרויות היא פיתוח תלות בצריכת תרופות מרשם. הדבר יכול להופיע אחרי תאונה קשה או ניתוח מורכב שדרשו בתהליך השיקום וההתאוששות מתן תרופות מרשם חזקות לשיכוך כאבים. יש גם מי שלא נחפשו לתרופות מרשם בנסיבות אלו אלא פשוט נקלעו לסיטואציה בה צרכו תרופות אלו למטרת השפעה על מצב הרוח. חשוב לציין כי צריכת תרופות מרשם בכמות מבוקרת תוך התוויה רפואית וביקורת אצל הרופא היא תהליך טיפולי רפואי לפי חוק. אלא שיש מי שמוצאים עצמם צורכים את תרופות המרשם בכמות גבוהה יותר בהרבה מזו המנופקת עבורם, משום שפיתחו תלות במהלך הזמן. גמילה מכדורים פסיכיאטריים דורשת ניתוח מצבו של המטופל, בניית תוכנית טיפול מותאמת ובחירה במסגרת ההולמת (למשל ביתית או חיצונית).

התמכרות להימורים

לצד ההתמכרויות לחומרים אסורים ותרופות מרשם יש מי שמפתחים תלות התנהגותית, כמו למשל להימורים. הפתרון במקרה כזה הינו לקיחת חלק בתוכנית טיפול מקצועית הניתנת על ידי מכון גמילה מהימורים. התמכרות להימור יושבת על רובד הריגוש, כאשר האדם המכור מחפש בכל פעם מחדש את הריגוש, ובשלב מסוים לא מדובר ברצון להרוויח כסף אלא ברצון לחוות את הריגוש שוב ושוב ללא שליטה. כמובן שהתמכרות כזו היא מסוכנת מאוד משום שלעתים היא כרוכה בפנייה לגורמים לא חוקיים לקבלת הלוואות ומימון, בחובות כבדים והידרדרות פיננסית ללא שימת לב ובלימה. אם אתם שואלים את עצמכם מה עושים במצב כזה הרי שחשוב מאוד באופן ראשוני לפנות לקבלת ייעוץ והכוונה, להבין אילו מסגרות טיפוליות רלוונטיות ולהחליט לגבי המסגרת הרצויה. את כל זה קשה מאוד לעשות לבד, ולשם כך כדאי לפנות לשירות מקצועי שילווה אתכם בצעדים אלו. MY GROUP מציעים למכורים ולבני משפחותיהם ליווי, ייעוץ וכלים חשובים להצלחת התהליך כמו למשל אימון, טיפול קבוצתי, ליווי למרכזי הגמילה ועוד.

 

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפתרון הטוב ביותר לנשים וגברים
נשירת שיער היא בעיה אסתטית ורפואית שמציקה לרבים, גם נשים...
מכשיר שמייעל כל סביבה משרדית מתקדמת
בסביבה המשרדית ישנה חשיבות לציוד מתקדם, בייחוד במשרדי רשויות מקומיות,...
המשפחה שלכם זקוקה לטיפול הטוב ביותר
גם כשאתם מתחתנים ברבנות וגם כשאתם מתחתנים בחו"ל בחתונה אזרחית...
כל מה שתרצו לדעת על צוואות וירושות
סיוע מקצועי בעריכת צוואות ומסמכי תכנון עיזבון עו"ד צוואות הוא עורך...
הזמנות ייחודיות לאירועים מיוחדים
במארג המיוחד והמרתק של החיים שמחות הן הדבר שאנחנו הכי...
דוכן פיצות לאירועים
מי שחושב שפיצה לא מתאימה בתור אוכל באירועים מיוחדים לא...
חומרים המשמשים לייצור מצעי יוקרה איכותיים
בעוד שצפיפות החוטים מודגשת לעתים קרובות כגורם החשוב ביותר במצעים,...
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...