Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לטפל בהתמכרות לכדורים והימורים

לטפל בהתמכרות לכדורים והימורים
credit: canva

לעתים נדמה כי אדם מכור הוא מי שפיתח תלות בשימוש בסמים קשים. קטגוריית ההתמכרויות כוללת אמנם גם מי שצורך סמים ומתקשה להפסיק, אך גם התמכרויות נוספות כמו למשל מי שמכור להימורים (התמכרות להתנהגות ולא לצריכת חומר) או מי שמכור לצריכה של תרופות מרשם. מדובר בהתמכרויות הדורשות התערבות חיצונית ובניית מסגרת טיפולים אישית. על מנת לבחון איזו מסגרת טיפולית מתאימה לכל אחד ואחד והיכן (אחת האפשרויות למשל הינה מרכז גמילה פרטי) ניתן לפנות אל מי שעוסקים בייעוץ והכוונה לשם כך –  MY GROUP. המטופל והאנשים הקרובים לו מקבלים במקום ייעוץ, תמיכה, ליווי למרכזים הטיפוליים ושירותים נוספים חשובים ביותר במסגרת כל המהלך.

התמכרות לכדורים ותרופות

כאמור אחת ההתמכרויות היא פיתוח תלות בצריכת תרופות מרשם. הדבר יכול להופיע אחרי תאונה קשה או ניתוח מורכב שדרשו בתהליך השיקום וההתאוששות מתן תרופות מרשם חזקות לשיכוך כאבים. יש גם מי שלא נחפשו לתרופות מרשם בנסיבות אלו אלא פשוט נקלעו לסיטואציה בה צרכו תרופות אלו למטרת השפעה על מצב הרוח. חשוב לציין כי צריכת תרופות מרשם בכמות מבוקרת תוך התוויה רפואית וביקורת אצל הרופא היא תהליך טיפולי רפואי לפי חוק. אלא שיש מי שמוצאים עצמם צורכים את תרופות המרשם בכמות גבוהה יותר בהרבה מזו המנופקת עבורם, משום שפיתחו תלות במהלך הזמן. גמילה מכדורים פסיכיאטריים דורשת ניתוח מצבו של המטופל, בניית תוכנית טיפול מותאמת ובחירה במסגרת ההולמת (למשל ביתית או חיצונית).

התמכרות להימורים

לצד ההתמכרויות לחומרים אסורים ותרופות מרשם יש מי שמפתחים תלות התנהגותית, כמו למשל להימורים. הפתרון במקרה כזה הינו לקיחת חלק בתוכנית טיפול מקצועית הניתנת על ידי מכון גמילה מהימורים. התמכרות להימור יושבת על רובד הריגוש, כאשר האדם המכור מחפש בכל פעם מחדש את הריגוש, ובשלב מסוים לא מדובר ברצון להרוויח כסף אלא ברצון לחוות את הריגוש שוב ושוב ללא שליטה. כמובן שהתמכרות כזו היא מסוכנת מאוד משום שלעתים היא כרוכה בפנייה לגורמים לא חוקיים לקבלת הלוואות ומימון, בחובות כבדים והידרדרות פיננסית ללא שימת לב ובלימה. אם אתם שואלים את עצמכם מה עושים במצב כזה הרי שחשוב מאוד באופן ראשוני לפנות לקבלת ייעוץ והכוונה, להבין אילו מסגרות טיפוליות רלוונטיות ולהחליט לגבי המסגרת הרצויה. את כל זה קשה מאוד לעשות לבד, ולשם כך כדאי לפנות לשירות מקצועי שילווה אתכם בצעדים אלו. MY GROUP מציעים למכורים ולבני משפחותיהם ליווי, ייעוץ וכלים חשובים להצלחת התהליך כמו למשל אימון, טיפול קבוצתי, ליווי למרכזי הגמילה ועוד.

 

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
10 פעילויות פנאי חווייתיות לאנשים בגיל השלישי
ככל שאנו מתבגרים, חשוב לשמור על אורח חיים פעיל לא...
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...
החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים...
כירופרקטיקה: טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב כרונים
בעולם המודרני בו אנו חיים, לא מעט אנשים סובלים מכאבי...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...