Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למנוע טרגדיות 

למנוע טרגדיות 
קרדיט: Pixabay,com

שמירה על בטיחות בתחום הבנייה היא דבר חשוב מאוד שכן היא מונעת  פגיעות, פציעות ואף מוות במקרים קיצוניים של האנשים הצפויים לאכלס את אותם מבנים. כאשר קבלן בוחר לבנות מבנה- ציבורי או פרטי עליו לקבל אישורים ממספר גורמים רשמיים בנושאים שונים הנוגעים לבטיחות המבנה. אחת הסכנות הגדולות במבנים שונים היא האפשרות של דלקה או שריפה במבנה. לכן, בעת בנייה של מבנה ציבורי, על הקבלן לקבל אישורים של תחנת כיבוי אש שהמבנה בטוח מפני שריפות, קיימות יציאות חירום בעת הצורך וכי הבניין מצויד במטפים ומנגנונים שונים להתמודדות במקרה של שריפה. יועץ בטיחות אש הוא גורם מקצועי שלו הידע בנושא בטיחות אש ומניעה של סכנות הקשורות באש ויכול ללוות את הקבלן בעת הגשת הבקשה לאישור וכן בודק האם המבנה אכן בטוח ויכול לאכלס אנשים מבלי חשש לטרגדיות עתידיות. 

קרדיט: Pixabay,com

חופש תנועה

בשנים האחרונות השיח על אי הנגישות בעבור אנשים עם מוגבלות הלך והתעצם. השיח החל לאור העובדה כי מבנים ציבוריים ופרטיים רבים לא נגישים עבור קהל רחב של אנשים בעלי מוגבלות פיזית או מנטלית, דבר היוצר עבורם אפליה ומצמצם את טווח הבחירה שלהם, כיון שהם נאלצים לותר אם המבנה לא נגיש. לכן, כיום חל חוק בישראל המחייב הנייה מונגשת הן של מבנים ציבורים והן של מבנים פרטיים או במידה והמבנה קיים, הפיכתו למונגש. בעלי עסקים או קבלנים אינם יודעים את הצרכים השונים ואין להם את הידע המקצועי בתכנון. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ נגישות אשר יודע כיצד להפוך את המקום לנגיש. בנוסף, יועץ בטיחות מאפשר גם התאמה של מקומות ציבוריים כמו גני שעשועים, פרקים, חוף הים ואפילו בתי עלמין. 

לפני שמשנים- מתייעצים

רבים בוחרים לשנות את הבית הקיים שהם רכשו- שינויים קטנים או גדולים ולשפץ בהתאם למצב באותה העת. שינויים מבניים בניגוד לשינויים בעיצוב, דורשים תכנון אדריכלי. בעת שינויים בבית- בין אם זה הוספה של חדר או בנייה של מרפסת חדשה, חשוב לתכנן את הבנייה בצורה בטיחות, חוקית וכמובן גם הגיונית. לעיתים נוצרת תמונה של הבית שאנו שואפים אליו אך לא תמיד השטח מאפשר זאת. זהו השלב הראשון בעת השיפוץ- לראות אילו שינויים יכולים לקרות תוך שמירה על בנייה חוקית ובטיחותית. תהליך התכנון, מלבד בדיקת ההיתכנות, כולל בתוכו גם קבלת אישורים רלוונטיים ובנייה של תכנית עם שרטוטים. זמן התכנון משתנה בהתאם לגודל השינוי ויכול להיערך בין מספר ימים, שבועות או חודשים. 

חברת 'עואד הנדסה' הפועלת בתחום תכנון מבנים היא חברה בעלת ניסיון של שנים רבים בתחום ומתמחה בתכנון אדריכלי, ייעוץ בטיחות ותכנון קונסטרוקטיבי. החברה מציעה שירות ברמה מקצועית גבוהה תוך התחייבות לתכנון ובנייה ירוקה, פגיעה מינימלית במשאבי הטבע. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...
החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים...
כירופרקטיקה: טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב כרונים
בעולם המודרני בו אנו חיים, לא מעט אנשים סובלים מכאבי...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
הפתרון המושלם להשחלה וקישוט
איבקות הן טבעות עם חור המשמשות לטכניקה של השחלה –...