Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לראשונה בארץ: בישיבת ההסדר בראשון לציון הותקנה מערכת להשמדת נגיף הקורונה

לראשונה בארץ: בישיבת ההסדר בראשון לציון  הותקנה מערכת להשמדת נגיף הקורונה

המערכת מורכבת ממספר מוצרים מבוססי אור אולטרה סגול באורך גל ייחודי שנמצא כקטלני לנגיף הקורונה, אינו מסרטן ובטוח לשימוש בקרבת בני אדם, לרבות חולים ריאתיים.

המערכת היא פרי מחקר ופיתוח של איש העסקים אלדד פרי, צוות רפואי בראשותו של ד"ר בוריס אורקין וצוות פיזיקאים, והיא מבוססת על אלגוריתם פיזיקלי המתאים את מוצרי המערכת באופן מדעי לחללים המיועדים לטיהור תוך חישוב אורכי הגל וההספקים הנדרשים של הנורות לטיהור מקיף ובטוח.

מערכת חדשנית להשמדת נגיפי קורונה במבנים ומשטחים הותקנה בישיבת ההסדר של ראשון לציון. זאת לאחר שהותקנה ונחלה הצלחה במחלקת טיפול נמרץ למונשמי קורונה ובמחלקת האשפוז של חולי הקורונה במרכז הרפואי "מעייני הישועה" בבני ברק. מדובר במערכת חדשה המורכבת ממספר מוצרים מבוססי אור אולטרה סגול באורך גל ייחודי אשר נמצא כקטלני לנגיף הקורונה, אינו מסרטן ובטוח לשימוש בקרבת בני אדם, לרבות חולים ריאתיים.

המערכת היא פרי פיתוח ומחקר של איש העסקים אלדד פרי, הבעלים של חברת אלדד פרי החזקות שקידם בעבר מספר סטארט-אפים בתחום הרפואה, צוות פיזיקאים, וצוות רפואי בראשותו של ד"ר בוריס אורקין, מנהל היחידה לכירורגית ילדים בבית חולים הדסה עין כרם ובמרכז הרפואי מעייני הישועה שביצע מחקר עצמאי בנושא.

המערכת מחסלת את נגיף הקורונה בחדר עד חצי שעה ומבלי לגרום נזק לבני אדם!

לדברי ד"ר אורקין, "נורות UV משמשות כבר שנים לטיהור וחיטוי חדרי ניתוח בבתי חולים בישראל ובעולם, אולם בשנת 2009 רשויות הבריאות בארה"ב יצאו עם אזהרה כי חלק מהנורות מייצרות מולקולת אוזון שעשויה להיות מסוכנת מאוד, בעיקר לחולים ריאתיים. מסיבה זו לא נעשה בהן שימוש למלחמה בנגיף הקורונה, מחשש שיסכנו את החולים. בנוסף, שימוש לא מבוקר וישיר בנורות אולטרה סגול רגילות לחיטוי מייצר קרינה מסוכנת לעור ולעיניים. לכן, לאחרונה יצאה המלצה של ארגון הבריאות העולמי שלא לעשות שימוש באור אולטרה סגול לחיטוי ידיים. עם זאת, במחקר שערכתי מצאתי שיש נורות אולטרה סגול, עם גל אור ייחודי שאינו מייצר אוזון, אך יעילות מאוד בחיטוי מבנים וחדרים ולכן מתאימות במיוחד לטיפול בנגיף. בנוסף, אותן נורות ספציפיות אינן מייצרות קרינה מסוכנת לעור ולעיניים.  באמצעות אלגוריתם פיזיקלי ניתן להתקין מערכת נורות ומוצרים עם אורכי גל והספקים שונים המותאמים לגודל החדר או המבנה. מערכת כזו יכולה לחסל את נגיף הקורונה במשך זמן של עד חצי שעה ללא כל סכנה לאדם".

לדברי פרופ' מוטי רביד, מנהל המרכז הרפואי "מעייני הישועה", "במחלקה המטפלת בחולי קורונה מותקנת כעת מערכת לחיטוי בעזרת מנורות הפולטות אור אולטרה סגול. אלה נורות מיוחדות הפולטות אור בתדירות שאינה גורמת להיווצרות אוזון באוויר, ובכך הן בטוחות לשימוש גם בחדרים בהם נמצאים חולים מונשמים. הפעלת המנורות גורמת להשמדה של מיקרואורגניזמים, כולל חיידקים ווירוסים. הפעלה במשך דקות עד חצי שעה בכל משמרת, מקטינה בשיעור ניכר את הסיכון להדבקה של צוות רפואי וסיעודי המטפל בחולים. במחקרים שנעשו לאחרונה נמצא שקרינה זו גורמת להשמדת וירוס ה-COVID19 על פני משטחים שהוקרנו, לכן בטיחות העבודה של הצוות משתפרת".

איש העסקים אלדד פרי איתר מספר יצרנים בודדים בעולם המייצרים את הנורות הנדירות  בגל האור הייחודי, וגייס צוות של פיזיקאים ומומחים רפואיים לפיתוח והתקנת מערכת  "אולטרה ויולט ישראל". חשוב לציין כי לא מדובר במוצר מדף שניתן לרכוש בחנויות או ברשת, אלא מדובר במערכת "טיילור מייד" המבוססת על אלגוריתם פיזיקלי המתאים את מערכת הנורות והמוצרים למבנה ומחשב את סוג הנורה, אורך הגל שלה, ההספק שלה, וכן המיקום האופטימלי בכדי לקבל מקסימום יעילות.

אלדד פרי החזקות מציעה שירותים של הכנת תוכנית והתקנה של "אולטרה ויולט" בבתי חולים, מפעלים, משרדים, קניונים, ומוסדות נוספים המעוניינים בטיהור קבוע, וכן מציעה שירותי טיהור חד פעמיים באמצעות נורות ניידות ואנשי מקצוע שיגיעו לכל מבנה שזקוק לטיהור. השירות החד פעמי מתאים לדוגמא לדירות או בתי עסק ששהו בהם חולי קורונה.

מערכת אולטרה סגול בביהח מעייני הישועה

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת 'א.א. אורטופדיה' מתרחבת ופותחת סניף חדש בכפר סבא הסניף מתווסף ל- 38 סניפים ברחבי הארץ בהשקעה של 200 אלף ₪
גיא אלוביץ', מנכ"ל א.א. אורטופדיה: "עד סוף שנת 2025 צפויים...
עם ישראל חי! פתח תקווה חוגגת את פורים בסימן הצדעה לעם ישראל ולכוחות הביטחון
הפנינג עדלאידע 2024 בסימן עם ישראל חי, יתקיים השנה בפורים,...
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...