Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לראשונה בחולון – פרויקט התחדשות עירונית ייבנה בטכנולוגיה חדישה וידידותית לסביבה

לראשונה בחולון – פרויקט התחדשות עירונית ייבנה בטכנולוגיה חדישה וידידותית לסביבה
ישראל שאולי תכנון ובניה בעמ- קרדיט הדמיה

היסטוריה קטנה: בפעם הראשונה בחולון, ייבנה ויחודש בניין מגורים במסגרת תכנית תמ"א 3\38 (עיבוי -בינוי), בשיטת בניה חדשנית, ידידותית לסביבה, נקיה וירוקה. מדובר בבניין ברחוב ברץ 4 בשכונת נאות רחל.

קרדיט תמונה – ישראל שאולי תכנון ובניה

השיטה הנקראת  ICF (Insulated concrete forms) ומבוססת על תבניות מבדדות לבניית קירות בטון, המיובאת לישראל על ידי חברת אפגד ICF. מדובר  במערכת יישום לבניה בטכנולוגיה מתקדמת לצמודי קרקע ולבנייה רוויה אשר מאפשרת: קיצור משך ביצוע השלד והגמר בכשליש מהזמן, פתיחות והתאמה לאתגרי התכנון והביצוע והפחתה משמעותית של כמות הפסולת באתר ובסביבתו.

איכות חייהם של דיירי הבניין והרחוב לא תפגע כשתחל הבניה מכיוון שהשיטה מקנה אפשרות לבצע את עבודות הבניה והחיזוק מחוץ לבניין מבלי להפריע לשגרת החיים בתוכו. גם תושבי הרחוב לא יסבלו כפי שקורה בדרך כלל במתחמים בהם מבוצעים פרויקטים של התחדשות עירונית, מסגירתו, מהרעש הסביבתי והלכלוך שהעבודה באתר מייצרים, מאחר והבניה בICF לא מצריכה שימוש רב בבטון ובלבנים ששינועם מהווה מטרד לסביבה. מאחר והבניה בשיטה מתקצרת בשליש מהזמן היא תורמת משמעותית לקיצור משך  הפגיעה בשגרת חייהם של התושבים.

ישראל שאולי תכנון ובניה בעמ- קרדיט הדמיה

לבניין המגורים הכולל כיום תשע דירות בשלוש קומות, יתווספו בעקבות הליך התמ"א, שתיים וחצי קומות נוספות ותשע דירות חדשות – מהן שש דירות 4-5 חדרים, שתי דירות פנטהאוז ודירת גן אחת. כל דירה וותיקה תקבל תוספת ממ"ד, מרפסת וחניה. את פרויקט המגורים בונה חברת הבניה הוותיקה – ישראל שאולי, כאשר הביצוע יחל בסוף השנה ויסתיים כעבור כשנה וחצי.

לאחר הבניה ייהנו הדיירים בבניין המחודש מחיסכון בעלויות התפעול כגון – חיסכון בהוצאות על חשמל המושג באמצעות בידוד טרמי גבוה והוצאות נוספות על תיקוני בלאי שמצטברים עם הזמן (סדקים בקירות) וכן מגורים בבית שנעים לשהות בו ושקט, המוגן מפני רעשים חיצוניים ורעידות אדמה.

אבי מנשה מנכ"ל חברת אפגד ICF: "בתחום ההתחדשות העירונית, לשיטת icf יתרון גדול וחשוב, מפני שהיא מתאימה במיוחד לאתגרי הביצוע הדורשים יכולת כמעט כירורגית מקבלן הניגש לפרויקט במסגרת תמ"א 38 וצריך ליישם אותה באזור מבונה וצפוף, והיא נותנת פתרונות קלים ליישום בשטח. עוד יתרון הוא היעדר הצורך בכוח אדם רב ומיומן. בתקופה שבה נאלצות חברות רבות בענף להתמודד עם מחסור בעובדי ביצוע זרים או מקומיים מקצועיים ובעלי ניסיון, מתגלה יתרונה של השיטה, מאחר והיא מבוססת על תבניות מוכנות ולא על בלוקים ניתן להשתמש בצוות מצומצם שאינו דורש רמה גבוהה של מיומנות".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
להזמין אוכל באופן איכותי
על מנת שתוכלו ליהנות מקייטרינג שהוא איכותי וכשר באזור המרכז...
הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב יתרמו דם לשירותי הדם של מד"א
עמדת תרומת דם של שירותי הדם של מד"א תוצב ביום...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
הקרנת הסרט "החתונה היוונית שלי 3" בלבד בבית הקולנוע של HOT CINEMA!
קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר, יוצא בפעילות ייחודית להורים...