Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לראשונה, קורס מהיר שישלב צעירים בעולם המחקר

לראשונה, קורס מהיר שישלב צעירים בעולם המחקר
קרדיט: Pixabay

תקופת הקורונה הצליחה להראות לנו ששום דבר לא וודאי, בטח ובטח תחום התעסוקה שנפגע הכי הרבה. ולכן, בזמן שצעירים רבים מחפשים עבודה, ארגון ארץעיר יחד עם דוקטור אביטל ביר- מנהלת מחקרים קליניים בבית החולים בלינסון, פיתחו הזדמנות למקצוע איכות שנדרש במיוחד בתקופה זו.

תחום המחקר כמו הרבה תחומים אחרים, מצריך הכשרה לימודית ומקיפה ומחייב את העוסקים כמתאמי מחקר להיות בעלי תואר ראשון. מה שמקשה על צעירים רבים המתגוררים בפריפריה לעשות את הצעד הנדרש וללמוד. ולכן, בעקבות זה ובשל המחסור במתאמי מחקר, דוקטור אביטל ביר חברה לארגון ארץעיר, ויחד הם פתחו קורס "מתאמי מחקר" והצליחו למצוא את הנוסחה שתתן מענה לאותם צעירים. הקורס שנפתח מאפשר לצעירים להשתלב בעולם המחקר ללא תואר ראשון או עבר אקדמאי ולצד הליווי האישי והמקצועי הם זוכים לליווי תעסוקתי שיבטיח את השתלבותם בבתי החולים השונים ובפרט, במעבדה לבדיקות קורונה שהוקמה במיוחד.

כדי לסבר את האוזן, הסיפור של מתאמי מחקר צף כאשר מחלקות המחקר בבתי החולים השונים התקשו להשיג מתאמי/ת מחקר. למעשה מתאם מחקר הוא חבר מן המניין בצוות הניסוי הנמצא בקשר ישיר עם החוקר הראשי ועם המטופלים. אחריותו כוללת בדרך כלל תיעוד מסודר של נתוני המחקר, חלוקת התרופות וקשר רציף עם המשתתפים. כיוון שמדובר בניסויים שונים, שומה על מתאם/ת מחקר להיכנס לקרביים של כל מחקר ומחקר ולא ליפול בפרטים.

קרדיט: Pixabay

לכן, כדי לאפשר לצעירים מהפריפריה שרק חולמים לעסוק בעולם המחקר להיכנס לתחום, אביטל ביר, מנהלת מחקרים קליניים בבית החולים בלינסון החליטה לדלג מעל המכשולים, לחבור לארגון ארץעיר ויחד הם הצליחו למצוא את הנוסחה שתבטיח את השתלבותם של הצעירים בעולם המחקר.

לאחר הצלחת הקורס הראשון של "מתאמות מחקר" שהתקיים בבני ברק ויועד לנשים חרדיות שרצו למצוא מקורות פרנסה משמעותיים, הוחלט לפתוח קורס "מתאמי מחקר" בדימונה, עבור צעירים מהדרום והפריפריה שרוצים להשתלב בעולם המחקר.

בקורס שנמצא בימים אלו בשלבי סיום, לקחו חלק 11 משתתפים שזכו לליווי ברמה האישית, התעסוקתית והמקצועית. מטרת הקורס הייתה להפוך את הצעירים להיות חלק מצוות מקצועי בבית חולים בו הם יוכלו לסייע לאנשי מקצוע מיומנים בתחום. וכן לאפשר לאותם צעירים לפרוץ את מעגל העבודה. כבר בימים אלה זוכים הצעירים להתחיל את צעדיהם הראשונים בבתי החולים השונים ולהשתלב בעולם המחקר ובמעבדה שהוקמה לבדיקות קורונה. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
כמה דברים על חרדה
רבים סובלים מחרדה לסוגיה, הסובלים עשויים לחוש בושה, ולעתים קיימת...
תערוכת "נטיפים של זהב"  מחווה ליצירתו של הצייר גוסטב קלימט
אוצרת : שרה רז בגלריית הציפור הכחולה, פתח תקווה פתיחה חגיגית :...
תיגבור קווים והגברת התדירות והקישוריות - הגעה קלה לרכבת הקלה!
משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית, בשיתוף עיריית פתח תקווה...
הבניין שנפגע ברחוב הרצל 74 יוצא לדרך חדשה
היום החלה הריסת הבניין ברחוב הרצל 74 אשר נפגע מרקטה...
האב השכול לתלמידים במאהל הגבורה: "כוח האחדות הוא החשוב ביותר"
"כוח האחדות הוא החשוב ביותר. בנמר שבו היה ישי הי"ד...
סלבס, מובילי דעת קהל, כוכבי רשת ומפונים מצפון הארץ הגיעו להקרנת בכורה ללהיט החופש הגדול: "גנוב על החיים" – מיניונים הגיעו בחום הגדול לקניון הממוזג: ליאת הר-לב, יניב ביטון, אנה אהרונוב ובנה אדם, השורדת גל רובין עם חמש ילדיה, לירון טנג'י, אמירה בוזגלו ועוד..
שיירה של סלבס, מובילי דעת קהל, כוכבי רשת ומשפחות מפונות...
הפנינג של אהבה ונתינה לזכר חללי חרבות ברזל: 36 צמות למען חולות סרטן
בנות שכבה י' באולפנת אמית ישורון פתח תקווה, בשיתוף פעולה...
מתלות לעצמאות ככלי לקידום החלמה משפחתית
יום עיון לאנשים המתמודדים עם קושי נפשי ובני משפחתם, בו...
התלמידים יצרו תערוכה ברוח המלחמה: 'הודעה נמסרה למשפחה'
תלמידי כיתה י' במגמת יישומים גרפיים בישיבת אמית כפר גנים...