Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לרגל שבוע המודעות הבינלאומי לבריאות הנפש

לרגל שבוע המודעות הבינלאומי לבריאות הנפש

לרגל שבוע המודעות הבינלאומי לבריאות הנפש 

מייצג אומנותי  שיוצג בכנסת ובכיכר "הבימה" בתל אביב למיגור הסטיגמה על אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים

לרגל יום בריאות הנפש העולמי שיצוין ביום 10 באוקטובר 2021 עמותת "איכות בשיקום" – מרכז יה"ל חדרה תציג מיצג אומנותי, פרי יצירתם של בני משפחות המתמודדים עם קשיים נפשיים, במטרה לעורר שינוי בתודעה הציבורית.

ביום שלישי הקרוב, 12.10.21, תוצג בבניין כנסת ישראל בירושלים תערוכה אומנותית "קול הנפשות הפועלות" של תמונות שיצרו נשים שלהם בני משפחה המתמודדים עם קשיים נפשיים. הנשים המשתתפות בקבוצה הטיפולית במרכז יה"ל חדרה ביטאו את קולן בנושאים שקשורים להתמודדות הנפשית במשפחה, במטרה לייצג את תפיסתן ולפעול לשינוי אישי וחברתי בהתייחסות לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים. היצירות האומנותיות נעשו תוך שימוש בשיטת "פוטו ווייס" שהינה מתודולוגיה הנעזרת בצילום לתיעוד נושאים חשובים לקבוצות מוחלשות או מודרות. הטכניקה מציעה למשתתפים דרכים חדשות ורפלקטיביות לתפיסת העולם שסביבם ודרך לחקור את הסביבה ולייצגה במטרה לפעול לשינוי, כחלק מפרקטיקה של העצמה אישית וחברתית. 

במועד זה, ישתתפו נציגי העמותה בישיבת השדולה לבריאות הנפש בישראל ויציגו את פעילות העמותה למען מתמודדים ובני משפחותיהם.  

בימים רביעי וחמישי, בתאריכים 13-14.10.21 תדלג התערוכה ותוצג ברחבת "הבימה" בתל אביב. 

מיצג "קול הנפשות הפועלות" של עמותת "איכות בשיקום" נוצר על מנת להעלות את המודעות בקרב הציבור הכללי  לקיומן של מצוקות, הפרעות ומחלות נפשיות ואילו כוחות נדרשים מהאדם המתמודד עם מצוקות אלו וממשפחתו. בנוסף, מבקש המיצג ליטול חלק בתהליך מיגור הסטיגמה הקשה שממנה סובלים אנשים המתמודדים עם בעיות נפשיות, על ידי חשיפה של הקהל הרחב לנושא.

חברי העמותה מעודדים אנשים לקחת חלק באופן אקטיבי בתהליכי העלאת מודעות בנושא ופירוק חומת הסטיגמה הקיימת בחברה, באמצעות קיר גרפיטי שיוצב בסמוך למיצג ובו כל אחד יוכל לבטא את מחשבותיו ורגשותיו בנושא של בריאות הנפש והסטיגמה הקיימת כלפי אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים. במעמד זה, תינתן האפשרות לכל המעוניין להשמיע ולשמוע, ליידע ולדעת, ללמד וללמוד בכל מה שקשור בהתמודדות עם בריאות נפש והסטיגמה שלצד התמודדות זו. יחולקו  צמידים לבאים למיצג ויתנהל שיח פורה בין המשתתפים.

תערוכת "קול הנפשות פועלות" תוצג בבניין כנסת ישראל בירושלים ביום שלישי, 12.10.21 בין השעות 09:00-16:00 ובכיכר "הבימה" בתל אביב מיום רביעי, 13.10.21 מהשעה 17:00 ועד יום חמישי, 14.10.21 עד השעה 21:00. 

עמותת איכות בשיקום מפעילה 4 מרכזי משפחות יה"ל ברחבי הארץ (ראשל"צ, חדרה, כפר סבא ואשדוד) ולכל מרכז שלוחה בעיר נוספת. המרכזים ממומנים ומפוקחים על ידי משרד הבריאות. המרכז שם דגש על מקומה המרכזי של המשפחה בתהליך השיקום, בעבודה משותפת ושיתופית הכוללת את המתמודד, המשפחה וגורמי הטיפול והשיקום, ברוח גישת ההחלמה בבריאות הנפש. בבסיס תפיסת מרכזי יה"ל, האמונה ביכולתה של המשפחה לבסס את חייה – לשקם את רצף החיים האישיים והמשפחתיים לצד ההתמודדות עם המחלה, למצוא חוסן, משמעות והגשמה.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הום סטיילינג - על מה ולמה?
בעולם האופנה והעיצוב, הבסיס הוא חשוב, אך הנגיעות הקטנות הן...
איך מטפלים בהתקרחות
תופעה שמחמירה עם השנים, כאשר חיי היומיום נהיים מלחיצים יותר...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...
בעקבות האימפרסיוניסטים - האמנית יפה בן דיין בתערוכת יחיד בתל אביב!
יפה בן דיין - תערוכת יחיד פתיחה חגיגית : יום שלישי,...
רצים לזכרם בישיבת אמית כפר גנים
השבוע יזמה ישיבת אמית כפר גנים מרוץ לזכר חללי צה"ל...
יום המוזיאונים בפ"ת
כמיטב המסורת, גם השנה המוזיאונים בפתח תקווה פתחו את שעריהם...
העולות החדשות פקדו את קברי הנצר האחרון וחללי המלחמה
במהלך עשרת ימי התשועה, לקראת יום הזכרון לחללי צה"ל יצאו...