Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לרדת במשקל מהר

לרדת במשקל מהר
מקור pixabay

איך אפשר לרדת במשקל מהר

אז הקיץ בעיצומו ואת רוצה לרדת במשקל הכי מהר שאפשר, לשרוף עודפי שומן שצברת כדי להשתחל לשמלה החדשה או לביקיני, ובכלל, את רוצה להרגיש טוב יותר עם עצמך ויפה שעה אחת קודם.

אולם בפועל, נראה שעומדות בפנייך שתי אפשרויות עיקריות: האחת – דיאטת בזק כאסחיסטית שלא רק שהיא יכולה להזיק לבריאותך, היא תגרום לך להרגיש רעבה, חלשה ועצבנית, בגלל ההפרה המאוד מהירה של נקודת האיזון של הגוף, שבגללה סביר להניח שתפסידי במערכה הכללית בטווח הארוך, ותעלי הכל בחזרה. הדרך השנייה מערבת ירידה במשקל פחות קיצונית ודראסטית,  אך בצורה יעילה מאוד שתפורה אישית עבורך, כדי שגם תיראי טוב, גם תרגישי טוב וגם תשמרי על התוצאות לאורך זמן.

לרדת במשקל מהר
מקור pixabay

אז מה תעדיפי?

לרדת במשקל מהר – המלכודת של אכילה ריגשית

ירידה במשקל היא עניין של הסתגלות לתזונה ולאורח החיים המתאים ביותר עבור כל אחד ואחד והיא גם עניין של התמדה. כך שלמרבה הצער, אין מדובר בתוכנית כבקשתך, ואי אפשר להוריד שומן מאזור ספציפי וגם לא בתוך כמה ימים. לכן אם נושא המשקל מציק לך ומדאיג אותך בכל פעם מחדש, אל תרעיבי את עצמך רק כדי לרדת במשקל מהר לפני אירוע או חופשה,  כי מה שלבסוף יקרה זה שהלחץ, המתח האנרגיה הירודה והעייפות שתרגישי, יגרמו לך לבסוף לרצות לאכול "הכל מהכל" בבת אחת, כדי לפצות ולנחם על תקופת ההגבלה הקלורית הקיצונית ועל ההימנעות מההנאה מאוכל. אך בפועל, לרוב לא נחווה את אותה תחושת הנחמה לה ציפינו, ואם כן, אז רק לפרק זמן קצר מאוד. אך המחיר לעומת זאת יתבטא בתחושות של תסכול, חרטה וחוסר שליטה, אכילה רגשית ועלייה בלתי נשלטת במשקל, כשהמטרה הראשונית היתה דווקא לרדת במשקל מהר.

תוכנית אישית וליווי צמוד – הדרך היעילה ביותר לירידה במשקל

מחקרים מהשנים האחרונות כבר הוכיחו, כי כשהירידה במשקל נעשית כחלק מתוכנית תזונתית מותאמת אישית, בליווי צמוד של צוות רב-תחומי, היא מובילה לתוצאות הטובות ביותר, וכיום יש מרכזים לטיפול בעודף משקל והשמנה המתמחים בכך. צוות רב תחומי שכזה כולל רופאים המתמקצעים בתחום ההשמנה (המוגדרת כיום רשמית כמחלה), דיאטנ/ים קלינ/יים ויועצים לאורח חיים בריא. בניית התכנית מותאמת ספציפית לצרכים האישיים של כל מטופל, וזאת בכל הרבדים, כולל ההעדפות והרגלי התזונה, המצב הבריאותי ומחלות רקע, רגישויות למזון ושאר רצונות או מגבלות.  גם ההיסטוריה המשפחתית ופרמטרים כמו גנטיקה אישית, הקשר למבנה הגוף והטריגר האישי להשמנה נלקחים בחשבון. מה שעוד שונה מסתם דיאטת כסאח שמטרתה רק לרדת במשקל מהר, הוא הליווי הצמוד שמסייע להתמודד עם האתגרים המנטליים של התהליך, כגון ירידה במוטיבציה וביכולת ההתמדה, אכילה רגשית ושאר דפוסי חשיבה חבלניים, וכל זאת כדי לשנות אמונות, ליצור מוטיבציה והתמדה ולסגל דפוסי חשיבה שונים, שישרתו את התהליך ויישארו כבר לכל החיים. בעת הצורך, הרופא המלווה יוכל להתאים תרופות ייעודיות לירידה במשקל, כי לאזן את מנגנוני הרעב והשובע בגוף ולשלוט ביתר קלות בתיאבון, ובכך להשיג ירידה במשקל שהיא גם אפקטיבית מאוד ומאידך מאוד בטוחה. כך, כשצוות של אנשי מקצוע מלווה, תומך ומקשיב לצרכים הפיזיים והרגשיים שלך, יהיה לך קל יותר לרדת במשקל באופן יציב ללא "מעידות" וללא עלייה חוזרת במשקל.

מאמר זה נכתב על ידי רז הגואל, רופא מומחה העוסק ברפואה למעלה מ- 15שנים. מתמחה בהענקת טיפול רפואי מותאם אישית בהשמנת יתר

מעוניינים לשמוע עוד? צרו קשר עוד היום 9637*

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
תוכנית טלויזיה לילדים
תוכנית לילדים יוגיפלצת  נמאס לכם כבר מהשעות הרבות אותן מעבירים הילדים...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
מדריך לפתרון בעיות: בחינת פגמים פוטנציאליים בשלט המזגן שלך
כשהקיץ הישראלי ובדגש בחום של תל אביב, שלט פונקציונלי למזגן...