Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מבצע הקש בדלת 2018 יוצא שוב לדרך!

מבצע הקש בדלת 2018 יוצא שוב לדרך!
קרדיט לשכת דובר העירייה

אירוע הפתיחה למבצע הקש בדלת 2018 התקיים ביום ראשון 7.10 במעמד ראש העיר איציק ברוורמן ומ"מ מנכ"ל העירייה לאוניד סמוליאנוב ובהשתתפות יו"ר האגודה למלחמה בסרטן סניף פתח תקוה חיים אליהו וסגנו אריק שילה, שמואל סנדלר יו"ר ארגוני המתנדבים, סגנית מנהלת האגף לחינוך על יסודי אפי שדיב, אלה זילברמן מנהלת המחלקה להתפתחות אישית ומעורבות חברתית ומתנדבי סניף פתח תקוה של האגודה למלחמה בסרטן.

מבצע הקש בדלת 2018
קרדיט לשכת דובר העירייה
מבצע הקש בדלת 2018
קרדיט לשכת דובר העירייה

כמידי שנה תלמידי העל יסודי בעיר פתח תקוה מתגייסים למבצע "הקש בדלת" בו פונים לציבור הרחב ומבקשים את תרומתם לאגודה למלחמה בסרטן. מאות בני נוער מ-9 חטיבות ותיכונים ישתתפו השנה במבצע. בשנה שעברה נאסף סכום מכובד של 110,631 ₪ ובסניף מקווים כי השנה ייאסף סכום דומה או גבוה יותר. בשנה שעברה אף זכתה חטיבת הביניים שש שנתי אחד העם בהצטיינות מיוחדת כאשר גייסה 24,916 ₪.

ליהיא ממן, תלמידת כיתה ט' בחטיבת אחד העם המשמשת כיום כיו"ר מועצת התלמידים בחטיבה סיפרה על חווית ההתנדבות בשנה שעברה, "התרגשנו כשקיבלנו את ההזדמנות הזו להשפיע על חייהם של אחרים והתרגשנו לקבל כל תרומה שניתנה לנו מאנשים חייכנים שתרמו בלי לחשוב פעמיים. למדנו והכרנו מחלה שרבים מהאנשים חולים בה והכרנו עולם חדש שלא נחשפנו אליו קודם".

חיים אליהו יו"ר הסניף מספר כי כספי התרומות מועברים לצורך מתן מענקים כספיים לחולים, תפעול קבוצות תמיכה לחולים ובני משפחותיהם, סיוע בלימודים ורכישת אביזרי לימוד לילדים חולים או לילדים של חולים, סיוע בסל מזון למשפחות של חולים ועוד.

עוד מספר אליהו כי בסניף פתח תקוה מתקיימת פעילות ייחודית כדוגמת "חכם בשמש". "השנה לראשונה, הפעלנו פרויקט חדשני וחלוצי מסוגו בארץ, "חכם בשמש" – הדרכת תלמידים בכיתות א'-ג' בבתי ספר בנושא ההגנה מקרינת השמש, את הפרויקט מובילים אריה שילה, אורנה ביאל ושמחה גרנות אשר יחד עם צוות מתנדבות הדריכו מעל 2,000 תלמידים כיצד להימנע מחשיפה מסוכנת לשמש. בהמשך יורחב הפרויקט לכיתות נוספות ולגני ילדים".

לציין כי האגודה למלחמה בסרטן בשיתוף משרד הבריאות מפרסמים את הנתונים המעודכנים בישראל לקראת פתיחת חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד, אשר מצוין בישראל ובעולם במהלך חודש אוקטובר. מהנתונים עולה כי היום חיות בישראל 22,481 נשים שאובחנו עם סרטן השד, שהחלימו או שעדיין מתמודדות עם המחלה. 19,889 מהן אובחנו עם מחלה חודרנית, ו-2,592 נשים אובחנו עם מחלה ממוקדת בשלב מוקדם.

מירי זיו, מנכ"לית האגודה למלחמה בסרטן, מדגישה כי "נכון להיום, האמצעי היעיל ביותר נגד סרטן השד הינו הגילוי המוקדם. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכויי הריפוי לכ-90% ויותר. אני קוראת לכל הנשים לקחת אחריות על בריאותן להיבדק על פי ההנחיות בהתאם לגיל, ולהכיר את הגוף ואת מצבו הרגיל, כך שבכל  מצב, אם מתגלה שינוי, חשוב לפנות מיד לרופא ולהתעקש על בירור טיבו. לא פחות חשוב לאמץ אורח חיים בריא, אשר הוכח מדעית כמפחית משמעותית את הסיכון לחלות."

נתונים סטטיסטיים מראים כי:

– ישנה מגמת ירידה מובהקת בתמותה מסרטן השד, של כ-2%  בכל שנה וכ-25% ירידה בתמותה מאז שנת 2005.

– שיעור השימוש בממוגרפיה בישראל לגילוי מוקדם של סרטן השד גבוה מהממוצע בעולם.

–  78% מהחולות החדשות הן מעל גיל 50.

– שיעורי הריפוי וההישרדות מסרטן השד בישראל גבוהים בין מדינות ה-OECD ומגיעים ל-89.7% בקרב יהודיות, ו-84.4% בקרב ערביות.

להזכיר כי ביום רביעי שעבר הואר בית שיח נשים בתאורה ורודה במטרה לעורר מודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד, ובמהלך החודש יתקיימו פעילויות בבית שיח נשים בנושא.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
להזמין אוכל באופן איכותי
על מנת שתוכלו ליהנות מקייטרינג שהוא איכותי וכשר באזור המרכז...
הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב יתרמו דם לשירותי הדם של מד"א
עמדת תרומת דם של שירותי הדם של מד"א תוצב ביום...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
הקרנת הסרט "החתונה היוונית שלי 3" בלבד בבית הקולנוע של HOT CINEMA!
קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר, יוצא בפעילות ייחודית להורים...