Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מגלים את אוצרות העיר פתח תקוה

מגלים את אוצרות העיר פתח תקוה
קרדיט: דוברות עיריית פתח תקוה

המחלקה לשימור מורשת – מינהל התרבות, פועלת למען שימור האתרים ההיסטוריים ומקיימת מגוון פעילויות שמטרתן העלאת המודעות למורשת ההיסטורית של העיר. במהלך חודש מאי במסגרת שבוע "שימור אתרים" מוזמן הציבור לבקר במבנים לשימור ולשמוע את הסיפור המסתתר מאחוריהם.

ראש העיר רמי גרינברג "ראשיתה של העיר הינה אבן יסוד בהבנת המרקם הייחודי של העיר פתח תקוה. לצד אתרים ותיקים בעלי היסטוריה מפוארת המספרים את סיפורה של המושבה וחיי התושבים בה, הלכו וקמו מבנים חדשים ומודרניים, מוסדות תרבות ואתרי בילוי ופנאי. העיר פתח תקוה הינה שילוב של תרבויות, ישן מול חדש, מבנים ותיקים בעלי מורשת לצד מבנים חדשים, שכונות ותיקות לצד שכונות חדשות, כל אלה ועוד יוצרים את הרקמה האנושית הייחודית לעיר. אני מזמין את הציבור הרחב להצטרף לסיורים וליהנות".

קרדיט: דוברות עיריית פתח תקוה

 

אירוע בתים פתוחים ביום שלישי 4.5.21,  20:00-17:00, בכל בית תתקיים הרצאה קצרה על תולדות הבית ומה שמייחד אותו. ההרצאה והסיור יתקיימו בתחילת כל שעה עגולה: 17:00, 18:00, 19:00. הכניסה ללא תשלום.

בית אברהם שפירא, רחוב הרצל 20, ביתו של אברהם שפירא שנודע בעוז רוחו ובאומץ ליבו ועם השנים נעשה ראש השומרים בפתח תקוה, מוכתר המושבה וחבר ועד המושבה. הבית נבנה ב-1905 ונתרם לעיריית פתח תקוה.

בית סווטיצקי (בית שיח נשים), רחוב מונטיפיורי 3, הוקם ע"י אברהם סווטיצקי מראשוני הרוקחים בארץ, בנה את הבית כדוגמת ביתו באודסה, עיר הולדתו. הבית נתרם לעיריית פתח תקוה וכעת שוכן בו בית שיח נשים, המספר את סיפורן של נשות המושבה מאז ועד היום.

בית הדפוס, רחוב חובבי ציון 14-12, שימש בעבר בית דפוס עבור המושבה והתמחה בהדפסת הניירות לאריזת התפוזים מהפרדסים הרבים שהיו במושבה. המקום עבר שחזור ושיפוץ על ידי העירייה ומכונת הדפוס בו עדיין עובדת.

בבית הדפוס, רח' חובבי ציון 12-14 בחצר, תתקיים גם סדנת הדפס ומשחקים לילדים (מתאים לילדי גן חובה – כיתה ד') בשעה 17:00 .    הסיורים והביקור בחינם, בהרשמה מראש. הכניסה לפעילות תותר לילדים עד גיל 16 ללא חיסון ולמחזיקי התו הירוק.

להרשמה ופרטים: מרב    [email protected]

קרדיט: דוברות עיריית פתח תקוה
קרדיט: דוברות עיריית פתח תקוה
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ
הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע"ש דליה צ'שנובסקי, מטעם החברה הישראלית...
חנייה חינם בכחול לבן במהלך חג הפסח
כן כן לא דמיינתם, קראתם נכון. חנייה חינם בכחול לבן במהלך...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...
המחנכים שחזרו מהלחימה - שימחו עם התלמידים בכל העיר
כחלק מאירועי הפורים בישיבת אמית כפר גנים פתח תקווה, יצאה...
שלומית רבי מישיבת אמית כפר גנים פתח תקוה - מורת המאה
'מורת המאה', המורה המצטיינת בחינוך הדתי, לשנת התשפ"ד, היא שלומית...
She Ted - נערות ונשים מדברות חדשנות
אחת לשנה, בחודש מרץ, יתקיים פורמט She Ted שהגתה ומובילה...