Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מגשימים חזון של שיתוף פעולה אזורי הבינתחומי הרצליה ועיריית פאפוס שבקפריסין חנכו את 'מכון פאפוס לחדשנות' לסטודנטים מכל מדינות האזור

מגשימים חזון של שיתוף פעולה אזורי הבינתחומי הרצליה ועיריית פאפוס שבקפריסין חנכו את 'מכון פאפוס לחדשנות' לסטודנטים מכל מדינות האזור
קרדיט צילום - פאריס סטיליאנקיס

מכון המחקר מיגל אמון על הפן המדעי במכון החדש במסגרת תכנית אינטגרטיבית לניהול משאבי מים 

'מכון פאפוס לחדשנות' PII- Paphos Innovation Institute, נחנך בסוף השבוע האחרון, בעיר פאפוס בקפריסין במעמד נשיא קפריסין, ניקוס אנסטסיאדס ובברכתם של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין והשר להשכלה גבוהה ולמים, זאב אלקין, שאמר: "מכון פאפוס לחדשנות הוא צעד במימוש הפוטנציאל הגלום בנתיבי הים התיכון וביכולת שלו להפגיש בין תרבויות ולשתף פעולה ביחד, כדי למצוא פתרונות לבעיות במזרח התיכון. שיתופי הפעולה והידע שיוקנה למי שיגיע למכון פאפוס יכולים להביא לשגשוג אדיר לכל האזור של המזרח התיכון". 

יזם הפרויקט המשותף פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד הבינתחומי הרצליה אמר בטקס: "במזרח התיכון מנשבת רוח חדשה של שלום, אבל שלום הוא דבר שברירי כשהוא נסמך על הצהרות של מדינות והסכמים רשמיים בלבד. אני מאמין ביצירת מערכות יחסים וחברויות באמצעות השכלה ומחקר ולשם כך הוקם מכון פאפוס לחדשנות".

המכון יהווה מרכז לשיתוף פעולה אזורי, מבוסס חדשנות ומחקר יישומי, בשאיפה ליצור גשר בין העמים באזור ויתמקד באתגרים מהותיים המשותפים למדינות מזרח הים התיכון, בו ילמדו לתארים מתקדמים ויפתחו מחקר ושיתופי פעולה יזמיים סביב אתגרים מהותיים לחייהם ולעתידם של כל תושבי מזרח הים התיכון, בהם- המים, ביטחון תזונתי, אנרגיה, ייצור דיגיטלי, ניהול חדשני ועוד. 

המכון החדש יעניק תארים מתקדמים: תואר שני (MBA MA) וינוהל על ידי הבינתחומי, בשיתוף פעולה עם מוסדות וחוקרים מובילים מהמזה"ת ומהעולם, כולל מכון המחקר מיגל בקרית שמונה, השותף למיזם החדש, ויהיה אמון על הפן המדעי בתכנית האינטגרטיבית לניהול משאבי מים. לאירוע הוזמנו דוד זיגדון מנכ"ל מכון המחקר מיגל ופרופ' מיכאל (איגי) ליטאור

דוד זיגדון, מנכ"ל מכון המחקר מיגל אמר: "המיזם המבורך הינו פרי חזונו של פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, ליצירת שיתוף פעולה אזורי, מתבסס על יצירת קשרים ויחסים בין אנשים בני אזרחויות ולאומים שונים באמצעות השכלה ומחקר. פרופ' רייכמן פנה למיגל להכנת אחת מתכניות הלימודים בתחום ניהול משאבי מים, שעליה אמון פרופ' מיכאל (איגי) ליטאור ממיגל, כאשר הבינתחומי יהיו אחראים על לימודי הניהול. התכנית הוגשה לאישור האיחוד האירופי".

פרופ' מיכאל (איגי) ליטאור, חוקר בכיר במיגל, אמר: "רעיון הקמת מכון לחדשנות בקפריסין, לשיתוף פעולה אזורי, הינו מבורך, לא רק בתחום החיבור בין אנשים היוצרים שלום באמצעות קשרים אקדמיית ומחקריים, אלא גם בכדי להתגבר על האתגרים הגדולים של מחסור במים לשתייה ולחקלאות, הצפויים בעולם ובעיקר במדינות במזרח התיכון, עקב שינויי אקלים. המכון החדש יכשיר סטודנטים בעלי תואר ראשון במדעי הטבע, מכלל המדינות באזור, במטרה לצייד אותם בכלים אשר בעזרתם יוכלו להתכונן כראוי לשינויים הדרמטיים הצפויים, בכל הקשור למשאב היקר ביותר, המים-בזמינות ובאיכות". 

בטקס חנוכת המכון החדש, במרכזה של העיר פאפוס בקפריסין, השתתפו עוד: נציגים בכירים של הממשלה, האקדמיה והסגל הדיפלומטי בקפריסין ובהם שר החינוך, שר הפנים והשר למחקר ולחדשנות הקפריסאים; שגרירי ישראל וארה"ב בקפריסין, חברי פרלמנט, ראשי ערים, ראשי האוניברסיטאות ואנשי עסקים מובילים.

קרדיט צילום – פאריס סטיליאנקיס
קרדיט צילום – פאריס סטיליאנקיס
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
- Save the date - 6.6.24 מרוץ הלילה של פתח תקווה יוצא לדרך!
מרוץ הלילה של פתח תקווה יצא לדרך בפעם החמישית ביום...
כולנו שווים! פברואר יוצא מן הכלל - חודש להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות
כמדי שנה נציין את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות,...