Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מדריך לרכישת מצבר לרכב

מדריך לרכישת מצבר לרכב
צילום יחצ

לא משנה אם ברשותכם רכב יד שניה ואתם נאלצים לשדרג את הרכיבים השונים בו או שהמערכות החשמליות ברכב כבר אינן עובדות בצורה חלקה כמו בעבר, רכישת מצבר חדש לרכב אף פעם אינה נתפסת כמשימה פשוטה ובמיוחד לא אם זו הפעם הראשונה שאתם עושים זאת. כדי להקל את התהליך ולהנגיש אותו כמה שאפשר, הכנו עבורכם רשימה של הדברים שאסור לוותר עליהם בבדיקת מצבר חדש לרכב – כדי להבטיח יעילות מרבית ובכך על הדרך גם חסכון כלכלי.

מדריך לרכישת מצבר לרכב
צילום יחצ

קיבולת ומתח המצבר

ישנו מגוון של סוגי מצברים ועל גבי כל מצבר שיוצע לכם למכירה תוכלו לראות נתונים שונים, בין היתר אלה המעידים על המתח והקיבולת החשמלית שמוטמעים בו. לנתונים אלה חשיבות רבה בבחירת המצבר הנכון עבורכם, מאחר ולכל רכב ודגם המדדים הנכונים עבורו. בהקשר זה יש לציין כי כל הרכבים הפרטיים דורשים פחות או יותר את אותם מדדים, אך בכל זאת ישנם הבדלים בין דגם לדגם ואין לבחור במצבר העונה על המדדים שלכם "בקירוב", אלא יש להקפיד ולבחור במה שעונה עליהם בדיוק מוחלט; יתרה מכך, אם נותן השירות העומד מולכם מציע לכם להתפשר על מדדים לא מדויקים בטענה כי הדיוק אינו קריטי, זהו סימן מצוין לזהותו כלא אמין ולא מקצועי, ומומלץ להתרחק ממנו.

משך פעילות ותקופת אחריות

בנוסף לנתונים היבשים שמנינו לעיל, מוטבעים על גבי המצבר עוד נתונים אחרים הנוגעים למשך הזמן המשוער בו הוא אמור לפעול, וכן לתקופת האחריות הניתנת עליו. חשוב מאד לשים לב לשני הפרמטרים הללו, כיוון שלעתים מוצעים למכירה מצברים שמחירם נראה נמוך באופן משמעותי ממצברים דומים בעלי אותה קיבולת ומתח, אך זאת משום שאין עליהם אחריות לאורך זמן רב כל כך. חסכון ברכישה שכזו עשוי להוביל די בקלות לעלויות גבוהות מאד בהמשך, בשל העדר כיסוי לטיפול או אפילו לרכישת מצבר חדש לרכב ממש במקרה של נזק רציני. בהקשר זה ראוי לציין גם כי לא מומלץ לרכוש מצבר לרכב מחברה שאינה מוכרת, מפני שבכל הנוגע למצברים לשם המותג יש בהחלט משמעות.

צורת המצבר

לבסוף, בדקו היטב את צורת המצבר שלכם כמו גם את מיקומו בגוף המנוע והחיבורים השונים בו; אם אינכם יודעים לעשות זאת או שאתם חוששים מרכישה והתקנה לא נכונה, יותר ממומלץ להתייעץ עם חשמלאי רכב מוסמך – שיידע להגיד לכם במדויק האם אתם רוכשים את המצבר הנכון. אין צורך בהגעה במיוחד לסוכנות חשמל לרכב ואף לא בהזמנת שירותי דרך ניידים – מספיק ליצור קשר בטלפון ולשלוח תמונות בזמן אמת כדי שאיש מקצוע אמיתי יוכל לזהות את המאפיינים הקריטיים הנוגעים לחיבורי המצבר והרכב.

כדי להתקין את המצבר עצמו מומלץ להיעזר באיש מקצוע גם כן – לכל הפחות בשיחת טלפון בזמן אמת אם לא בהזמנתו הפיזית אליכם. זכרו כי מדובר בכלי רגיש וחיוני, שהתקנה לא נכונה בו עשויה להסב לו חלילה נזק רב. כיום מרבית אנשי המקצוע נותנים שירות של החלפת מצבר עד לבית הלקוח בכל חלקי הארץ, לרבות החלפת מצברים בתל אביב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עבודה עם עורך דין במקרה של נזקי גוף
נזקי גוף מתייחסים לנזק פיזי, רגשי או פסיכולוגי הנגרם לאדם...
הכי קרוב לאמא
תינוק חדש הוא קסם וחוויה ועונג מתוק ובראשיתי, נכון. תינוק...
כיצד בוחרים בצורה הטובה ביותר מושב בטיחות לתינוק?
בחירת מושב בטיחות לתינוק לרכב מהווה דבר בסיסי וחשוב מאוד....
אורון נדל"ן מצדיעה למשרתי המילואים וכוחות הביטחון: הנחות של עד 300,000 ₪ לדירה חדשה, לרוכשים דרך מועדון 'בהצדעה'
מאז תחילת המלחמה, משרתים עשרות מעובדי חברת אורון נדל"ן במילואים...
פינוי דירה בתל אביב: מה אנחנו באמת צריכים לדעת?
הבנת תהליך הפינוי כאשר עומדים בפני פינוי בתל אביב והסביבה, חשוב להבין...
מדריך מקצועי לבחירת והתקנת טפטים בתל אביב
בחירת הטפט הנכון בבחירת טפטים לבית בתל אביב, קחו בחשבון את...
איך לשפר תקשורת בין בני זוג
תקשורת היא אחד מגורמי המפתח לזוגיות טובה. למעשה, תקשורת אפקטיבית...
הגיע הרגע לטפל בירושה? אל תעשו את זה לבד
טיפול בירושה אינו עניין קל. גם אם הכנתם את עצמכם...
מכשיר שמיעה מומלץ של סאונד מכשירי שמיעה
ממש כמו משקפיים, גם מכשירי שמיעה חייבים להיות מותאמים לכל...
לעבוד במפעל בטוח ומוגן מכל הכיוונים
מפעלים חייבים להיות המקום הכי בטוח לעבוד בהם מבחינת שימוש...