Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מדריך לרכישת מצבר לרכב

מדריך לרכישת מצבר לרכב
צילום יחצ

לא משנה אם ברשותכם רכב יד שניה ואתם נאלצים לשדרג את הרכיבים השונים בו או שהמערכות החשמליות ברכב כבר אינן עובדות בצורה חלקה כמו בעבר, רכישת מצבר חדש לרכב אף פעם אינה נתפסת כמשימה פשוטה ובמיוחד לא אם זו הפעם הראשונה שאתם עושים זאת. כדי להקל את התהליך ולהנגיש אותו כמה שאפשר, הכנו עבורכם רשימה של הדברים שאסור לוותר עליהם בבדיקת מצבר חדש לרכב – כדי להבטיח יעילות מרבית ובכך על הדרך גם חסכון כלכלי.

מדריך לרכישת מצבר לרכב
צילום יחצ

קיבולת ומתח המצבר

ישנו מגוון של סוגי מצברים ועל גבי כל מצבר שיוצע לכם למכירה תוכלו לראות נתונים שונים, בין היתר אלה המעידים על המתח והקיבולת החשמלית שמוטמעים בו. לנתונים אלה חשיבות רבה בבחירת המצבר הנכון עבורכם, מאחר ולכל רכב ודגם המדדים הנכונים עבורו. בהקשר זה יש לציין כי כל הרכבים הפרטיים דורשים פחות או יותר את אותם מדדים, אך בכל זאת ישנם הבדלים בין דגם לדגם ואין לבחור במצבר העונה על המדדים שלכם "בקירוב", אלא יש להקפיד ולבחור במה שעונה עליהם בדיוק מוחלט; יתרה מכך, אם נותן השירות העומד מולכם מציע לכם להתפשר על מדדים לא מדויקים בטענה כי הדיוק אינו קריטי, זהו סימן מצוין לזהותו כלא אמין ולא מקצועי, ומומלץ להתרחק ממנו.

משך פעילות ותקופת אחריות

בנוסף לנתונים היבשים שמנינו לעיל, מוטבעים על גבי המצבר עוד נתונים אחרים הנוגעים למשך הזמן המשוער בו הוא אמור לפעול, וכן לתקופת האחריות הניתנת עליו. חשוב מאד לשים לב לשני הפרמטרים הללו, כיוון שלעתים מוצעים למכירה מצברים שמחירם נראה נמוך באופן משמעותי ממצברים דומים בעלי אותה קיבולת ומתח, אך זאת משום שאין עליהם אחריות לאורך זמן רב כל כך. חסכון ברכישה שכזו עשוי להוביל די בקלות לעלויות גבוהות מאד בהמשך, בשל העדר כיסוי לטיפול או אפילו לרכישת מצבר חדש לרכב ממש במקרה של נזק רציני. בהקשר זה ראוי לציין גם כי לא מומלץ לרכוש מצבר לרכב מחברה שאינה מוכרת, מפני שבכל הנוגע למצברים לשם המותג יש בהחלט משמעות.

צורת המצבר

לבסוף, בדקו היטב את צורת המצבר שלכם כמו גם את מיקומו בגוף המנוע והחיבורים השונים בו; אם אינכם יודעים לעשות זאת או שאתם חוששים מרכישה והתקנה לא נכונה, יותר ממומלץ להתייעץ עם חשמלאי רכב מוסמך – שיידע להגיד לכם במדויק האם אתם רוכשים את המצבר הנכון. אין צורך בהגעה במיוחד לסוכנות חשמל לרכב ואף לא בהזמנת שירותי דרך ניידים – מספיק ליצור קשר בטלפון ולשלוח תמונות בזמן אמת כדי שאיש מקצוע אמיתי יוכל לזהות את המאפיינים הקריטיים הנוגעים לחיבורי המצבר והרכב.

כדי להתקין את המצבר עצמו מומלץ להיעזר באיש מקצוע גם כן – לכל הפחות בשיחת טלפון בזמן אמת אם לא בהזמנתו הפיזית אליכם. זכרו כי מדובר בכלי רגיש וחיוני, שהתקנה לא נכונה בו עשויה להסב לו חלילה נזק רב. כיום מרבית אנשי המקצוע נותנים שירות של החלפת מצבר עד לבית הלקוח בכל חלקי הארץ, לרבות החלפת מצברים בתל אביב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המשפחה שלכם זקוקה לטיפול הטוב ביותר
גם כשאתם מתחתנים ברבנות וגם כשאתם מתחתנים בחו"ל בחתונה אזרחית...
כל מה שתרצו לדעת על צוואות וירושות
סיוע מקצועי בעריכת צוואות ומסמכי תכנון עיזבון עו"ד צוואות הוא עורך...
הזמנות ייחודיות לאירועים מיוחדים
במארג המיוחד והמרתק של החיים שמחות הן הדבר שאנחנו הכי...
דוכן פיצות לאירועים
מי שחושב שפיצה לא מתאימה בתור אוכל באירועים מיוחדים לא...
חומרים המשמשים לייצור מצעי יוקרה איכותיים
בעוד שצפיפות החוטים מודגשת לעתים קרובות כגורם החשוב ביותר במצעים,...
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...