Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה הקשר בין ייעוץ תרמי וחיסכון באנרגיה?

מה הקשר בין ייעוץ תרמי וחיסכון באנרגיה?
קרדיט PIXABAY

רבים בישראל משלמים חשבונות חשמל גבוהים מאוד בעיקר בחודשי הקיץ החמים. המזגנים שעובדים שעות רבות לאורך היום, טמפרטורות נמוכות מהמומלץ על ידי החברות היצרניות וזאת בשל החום הכבד שפוקד את ישראל בעיקר בחודשים יוני ועד ספטמבר ואפילו אוקטובר בשנים מסוימות. מה גורם לנו להרגיש כל כך חם גם בתוך הבית ומה הקשר בין ייעוץ תרמי וחיסכון באנרגיה קרי חיסכון בצריכת החשמל שלנו בחודשים בהן טמפרטורות מזג האוויר קיצוניות כל כך?

ייעוץ תרמי
קרדיט PIXABAY

תכנון תרמי מקצועי הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר על מנת לקבל מבנה מבודד תרמי כך שגם אם מאוד חם בחוץ נרגיש בבית נעים וגם להפך, אם קר בחוץ הקור לא יחדור לתוך כותלי הבית. מהן הדרכים שניתן ליצור בידוד תרמי איכותי ואיך ניתן להשיג אותו? הדרך היעילה ביותר והנכונה ביותר היא באמצעות ייעוץ תרמי עוד בשלבי התכנון של הבית.

מה כולל ייעוץ תרמי?

תכנון תרמי הינו תכנון מורכב המשלב נושאים רבים ושונים ברחבי הבית או הבניין. בתחילת הדרך בה האדריכל מתכנן את התכניות הראשוניות להיתר בנייה יש צורך לשלב יועץ תרמי שיילווה את התהליך ויספק פתרונות בשטח שיבודדו את פנים המבנה מתנאי מזג האוויר שבחוץ. הדבר מתחיל בקירות הבית, ביישום החלונות והתאמת הזכוכיות לאזור בו נבנה המבנה, שימוש בדלתות מבודדות במקרה של דלתות חוץ, שימוש בחומרים מתאימים לסוג אקלים המאופיין באזור ולתנאי הקיצון בו. כל אלו אדם שאינו מגיע מהתחום יכול ללכת לאיבוד ואף לא לדעת כלל את כל המרכיבים הקשורים לבידוד התרמי. לכן, חשיבותו של יועץ תרמי בפרויקט שלכם כבר בשלבי התכנון המוקדמים יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף לאורך השנים בזמן השימוש במבנה וכמובן לצריכה אנרגטית קטנה משמעותית להבדיל ממבנה שהתכנון התרמי בו לקוי.

ייעוץ תרמי ויישום בשטח

יועצים תרמיים מקצועיים ואיכותיים מספקים לאדריכל עוד בשלבי התכנון הראשוניים פתרונות ליישום בשטח. אלו המנוסים שנים רבות יכולים לזרז את התהליך היות והם מכירים בכל תנאי האקלים השונים ומה הם הפתרונות שניתן להציב בשטח. כך התכנון התרמי משתלב ללא כל הפרעה בתכנון האדריכלי ובנוסף, יכולת להתייעצות בזמן אמת במקרה הצורך, בין אם מדובר בשינוי בתכנון האדריכלי שמצריך שינויים בתכנון התרמי ובין אם לאורך התקדמותו של הפרויקט.

לסיכום, ישנו קשר ישיר בין ייעוץ תרמי ובין חיסכון באנרגיה. ככל שהמבנה שלכם מתוכנן באופן מקצועי בבידוד התרמי בו כך דיירי המבנה יוכלו ליהנות מאיכות חיים ומחשבונות חשמל נמוכים יותר. היום, עם עידוד הבנייה הירוקה ישנן רשויות מקומיות ועיריות שונות המחמירות את הדרישות לבידוד התרמי במבנים חדשים וזאת לטובתם של הדיירים שעתידים להתגורר או להשתמש במבנים הללו. בידוד תרמי איכותי במבנה מקטין את צריכת האנרגיה באופן משמעותי וכן חוסך הרבה מאוד כסף בכל שנה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הום סטיילינג - על מה ולמה?
בעולם האופנה והעיצוב, הבסיס הוא חשוב, אך הנגיעות הקטנות הן...
איך מטפלים בהתקרחות
תופעה שמחמירה עם השנים, כאשר חיי היומיום נהיים מלחיצים יותר...
להתחיל את החיים בראש שקט - כך תעשו זאת
כאשר אנשים מתחילים לחשוב על חיים משותפים, הם אינם אוהבים...
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...