Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה זה עמיל מכס ואיך בוחרים אחד?

מה זה עמיל מכס ואיך בוחרים אחד?
קרדיט FREEPIK

חברת עמילות מכס, מהווה גורם מקצועי אשר יוכל לייצג יבואן או יצואן מול רשויות המכס והנמלים בישראל. מדובר על נדבך חשוב בהליכים השונים הקשורים בסחר בינלאומי. חברות עמילות מכס היא בעלת קשרים ידע וניסיון רב, מה שהופך להיות יד ימינו של מי שעוסק במסחר בינלאומי. תהליך זה של שחרור טובין או שילוח של טובין, הופך לקל ופשוט ללא התרוצצויות של היבואן או היצואן, מה שלבטח גורם לחיסכון משמעותי של זמן וכסף. לכל חברה ישנו צוות של עמילי מכס ולרוב מי שיטפל בכל הטפסים והבירוקרטיה הכרוכה בשילוח או שחרור טובין הוא עמיל מכס.  על נציג מטעם ברת השילוח, לדאוג כי  הסחורה תגיע ליעד בזמן ושתהיה שלמה.

מה זה עמיל מכס ואיך בוחרים אחד?
קרדיט FREEPIK

אז איך בוחרים נכון חברת עמילות מכס?

ראשית יש לדעת כי שילוח ב  ינלאומי יכול להתבצע באמצעות האוויר או הים. יש לוודא, כי מדובר בבעל מקצוע והוא בעל הסמכה של עמיל מכס, מטעם אגף המכס והמע"מ. על הסוכן של חברת השילוח להיות בקיא בכל הקשור למילוי הטפסים הנכונים, כאשר הוא שולח או משחרר טובין  ביעילות ומהירות מבלי שתהיינה אי אילו שהן תקלות בדרך. יש לוודא כי עמיל המכס, הוא בעל קשרים ומוניטין, מה שיצמצם  את עלויות ההובלה הימית או היבשתית. עמילי מכס מקצועיים בעלי ותק של שנים, קושרים קשרים חשובים עם גורמים חשובים כגון חברות עמילות מכס בעולם ומנצלים את הקשרים שלהם לטובת לקוחותיהם.

תפקידו של עמיל המכס

למעשה עמיל מכס, חייב להיות נוכח בעת קבלת סחורה אם בנמל ואם בשדה התעופה והלקוחות נהנים ממעטפת שירותי שילוח ולוגיסטיקה.עמילי המכס, מכירים את הפרוצדורה, העלות של תשלום המכס לפי סוגי הסחורה, אם למשלוח ואם לקבלת סחורה מחו"ל בישראל. השאיפה של עמילי המכס היא אחת – להקל על היבואן או היצואן. אם אתם פונים לחברת עמילות מכס, יש לפנות לחברה מוכרת אשר מעסיקה סוכני מכס מקצועיים ומכירים את החוקים במדינות השונות ברחבי העולם. יבואנים ויצואנים קצרים בזמן ועסוקים בעסקיהם והזמן שווה לא מעט כסף ולכן, הם מעיפים למנות עברת עמילות מכס, אשר תטפל באופן קבוע בסחורות שהם שולחים או מייבאים מחו"ל.

עמיל מכס  הוא מי שמייצג אתכם מול שלטונות המכס

כל אדם יכול לפעול בעצמו ולשחרר סחורות מחו"ל, אך הבעיה היא שללא היכרות עם המכס, החוקים והבירוקרטיה שהיא כלל אינה פשוטה, זה עשוי להיות קשה ואפילו כמעט בלתי אפשרי. הזמן הוא הגורם המכריע וכל טעות, יכולה להסב נזק גדול. התפקיד של המכס, הוא לפקח על הסחורות שנכנסות לישראל או יוצאות ממנה. על עמיל מכס מקצועי, יש לבדוק כי לא קיימת כל חריגה במטען ומי שהעביר את הסחורה, שילם עליה את המיסים הדרושים. זו הסיבה כי אדם מן השורה אשר אינו עוסק בעמילות מכס, יכול בצע טעויות אשר תעכבנה את קבלת המשלוח או אפילו לתקוע את הסחורה במכס מבלי אפשרות אפילו לשחרר אותה.

יבואנים ויצואנים מחזיקים בחברה קבועה של עמילות מכס

שחרור סחורה מהמכס, דורשת פעולות שונות ורבות , שחברת עמילות מכס מכירה אותה בע"פ ומבצעת אותה על הצד הטוב ביותר ובמהירות. אנשי עסקים אשר עוסקים ביבוא ויצוא, יעדיפו לשכור את שירותיה של חברת עמילות מכס מה שיחסוך מהם זמן וטרחה מיותרים. סוכן מכס השייך לחברת עמילות מכס, הוא זה שיתווך בין רשויות המכס ויבצע את כל הנדרש בעת המשלוח, הוא מכיר את העובדים ויהיה זמין לכל שאלה. מבחינת הכרת החוקים והנהלים, עמילי מכס יודעים את קיצורי הדרך ויוכלו לעמוד בכל מיני אתגרים שיעמדו בפניהם

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הום סטיילינג - על מה ולמה?
בעולם האופנה והעיצוב, הבסיס הוא חשוב, אך הנגיעות הקטנות הן...
איך מטפלים בהתקרחות
תופעה שמחמירה עם השנים, כאשר חיי היומיום נהיים מלחיצים יותר...
להתחיל את החיים בראש שקט - כך תעשו זאת
כאשר אנשים מתחילים לחשוב על חיים משותפים, הם אינם אוהבים...
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...