Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה חשוב לדעת על הגירה ורשויות המס

מה חשוב לדעת על הגירה ורשויות המס
קרדיט - Canva

ישראלים שחוזרים ויוצאים מישראל יודעים שיש להסדיר את כל ענייני המיסים שלהם כאן בדיוק כמו במדינות אחרות, משום שאמנות המס וחוקי המס משתנים כל הזמן ומתאימים את עצמם לניידות הפופולרית של תושבים מכל מדינה. גם בישראל רגילים לקבל בחזרה תושבים חוזרים שמחליטים להשתקע בה וגם להביא לכאן עוד הון וידע רב כדי להקים מפעלים של תעשייה עתירת ידע וקניין רוחני שיניב הכנסות לישראל. למשקיעים כאלה שמורה הזכות לבקש למפעל שלהם מעמד והטבות של מפעל מועדף טכנולוגי, שיכול להיות מוקם גם באזורי פיתוח עם עדיפות לאומית ובכך לספק תעסוקה לתושבי הפריפריה וגם להרוויח הטבות מס ולהרוויח כסף ביזמות שלו. משרד שגיא ושות' מתמחה בתחום מיסוי וייעוץ מס בדיוק לאנשים שחוזרים או מהגרים מישראל ונותנים להם את הליווי המקצועי הנחוץ להם כדי לעשות הכל נכון מבלי להפר חובת דיווח ואת חוקי המס.

רילוקיישן ומיסים

רשויות המס בישראל מבצעות בשנים האחרונות התאמות שונות למשתנים שונים, כמו תנועת הגירה עולמית והתבססות של ישראלים במדינות שונות מבלי לנהל זיקה עם ישראל כאשר לפעמים הם משתכרים מעבודה עם ישראלים אם כי גם לפעמים מבלי לעבוד בה. רשויות המס מאפשרות לישראלים שמחליטים לא להישאר תושבי ישראל לנתק את התושבות שלהם ולהתאים את מעמדם כמשלמי מיסים לפי מרכז חייהם כעת. לשם כך נחוץ גם לקבל ייעוץ מס רילוקיישן כדי לא לצבור חובות, לבדוק את מצבכם ולבחור במעמד הנכון ביותר למצבכם כמו תושבי חוץ ונוודים דיגיטליים שמנצלים עד תום את ההטבות שעומדות לרשותם בכל רשויות המס.

ניתוק תושבות מהו?

אזרחי ישראל שאינם חיים כאן ורוצים להפסיק לשלם מיסים משום שהם נמצאים רוב הזמן בחו"ל יכולים לנתק תושבות כאשר הם אינם עומדים בדרישת להיות כאן 183 ימים בשנה כדי לשלם מס הכנסה וביטוח לאומי. לשם כך יש למלא טופס ניתוק תושבות שדורש לספק כמה שיותר פרטים על חייכם, על משפחתכם, על המקום שבו אתם חיים ועל ההכנסות שלכם. הטופס נועד לוודא שאינכם חיים כאן ואין סיבה לגבות מכם מיסים ודמי ביטוח לאומי. ניתוק תושבות אינו שולל אזרחות ישראלית, אלא מצהיר שאינכם חיים כאן ובחרתם לחיות במקום אחר שבו אתם משלמים מיסים ולא רוצים לשלם כפל מס. משרד שגיא ושות' מסייע לכם בכך כדי לבדוק את נתוניכם ולהמליץ לכם על הצעדים הנכונים ביותר למענכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...