Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה יכול לגרום לנזילה?

מה יכול לגרום לנזילה?
קרדיט FREEPIK

בעת בה אתם יוצאים מהאמבטיה או לחילופין עוברים באחד ממסדרונות הבית, מוטב כי לא תהיו אדישים ותקפידו לתת מבט קטן לתחתית הקירות שלכם אחת לתקופה. עליכם לשאול את עצמכם האם אתם שמים לב למשהו שונה, משהו שיכול לבוא לידי ביטוי בשערות לבנות שהקיר מצמיח מעל הפנלים התחתונים. במידה והתשובה היא לא, ניתן לומר באופן חד משמעי כי אתם יכולים להיות רגועים ולהמשיך הלאה בשגרה שלכם. אולם, במידה ואתם אכן מזהים תופעות כאלה, ההמלצה המרכזית תהיה להזמין בדיקה הנדסית שתפקידה לאתר רטיבות, במיוחד לאור העובדה. רוב הסיכויים כי ישנה רטיבות ברצפה שלכם. רטיבות אשר בא לידי ביטוי בהתנפחות על גבי הקירות התחתונים מעל הפנלים התחתונים, קילופי צבע, נשירת טיח וכיוצא בכך. רטיבות הממוקמת מעל הפנים בבתים פרטיים אינה ייחודית עבור חדרי הרחצה במיוחד בניגוד לדעה הרווחת שכן, הרטיבות עשויה להופיע בקירות ההיקף הנמצאים בחלל הבית.

מאיפה המים יכולים להגיע?

בעת בה אנו מדברים על איתור נזילות מים , חשוב לציין כי ישנם מספר מקורות נפוצים העשויים לגרום לנזילה:

• נזילה במקלחת – במידה וקיימת נזילה מהטוש בחדר הרחצה, ברוב המוחלט של המקרים הסיבה תהיה ברז פגום אשר מזרים מים באופן הדרגתי, בעקבות כך ישנו טפטוף קבוע אשר עשוי להשאיר לא מעט סימני רטיבות על גבי רצפת המקלחת.

• נזילה מברז – מיותר לציין כי ברז דולף עשוי לגרום לבזבוז ניכר של מספר ליטרים מדי יום. אי לכך, עליכם לבדוק את כלל הברזים הנמצאים בבית במטרה לוודא כי אין דליפה מאחד הברזים השונים. נוסף על האמור, ההמלצה המרכזית תהיה להתקין חסכמים בכל ברזי הבית ובחדר הרחצה, במידה ואתם מעוניינים בחיסכון בצריכת המים בבית.

• נזילה ממכונת כביסה – אחד המקורות הנפוצים לנזילות הינו בעקבות חיבור לא תקין של צינור המים אשר מחובר אל מכונות הכביסה. דבר אשר עלול לגרום לנזילה של מים בכל עת בה המכונה מופעלת מחדש.

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

תחילה, יש לציין כי עד לא מזמן היה קשה ומורכב עד בלתי אפשרי לאינסטלטור לזכות או לחילופין לאתר את מיקום הנזילה המדויק. אולם בימים אלה, יחד עם חלוף השנים והתפתחות הטכנולוגיה, כל אינסטלטור או תאגיד אינסטלציה אמין ומקצועי מחזיקים בידיהם מכשור אלקטרוני חדיש, מכשור המיועד עבור צילום תרמי או לחילופין גלאים מיוחד אשר באמצעותם ניתן לאתר את הנזילה באופן זריז ומדויק, ללא שום צורך בהרמת המרצפות במטרה למצוא את הנזילה בחלל הבית. על כן, אינסטלטור מקצועי ומנוסה אשר בקיא בתחום יבחר לבצע שימוש במצלמה תרמית אשר תפקידה לאתר בצורה ממוקדת את הנזילה וכך למעשה יוכל האינסטלטור לחסוך בשבירת קירות מיותרים לצד נסיונות שווא ושיפוץ בעת סיום ההליך. במידה ואתם מעוניינים בצוות אינסטלטורים מקצועי אשר יאתר את הנזילה שלכם באמצעות מצלמה טרמית – תרמוטסט זה הכתובת שלכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הום סטיילינג - על מה ולמה?
בעולם האופנה והעיצוב, הבסיס הוא חשוב, אך הנגיעות הקטנות הן...
איך מטפלים בהתקרחות
תופעה שמחמירה עם השנים, כאשר חיי היומיום נהיים מלחיצים יותר...
להתחיל את החיים בראש שקט - כך תעשו זאת
כאשר אנשים מתחילים לחשוב על חיים משותפים, הם אינם אוהבים...
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...