Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה לעשות אם קיבלתי דוח מהירות?

מה לעשות אם קיבלתי דוח מהירות?
credit: canva

דוח מהירות הינו דוח המתקבל על ידי משטרת התנועה, ומחייב בתשלום סכום כסף מידתי ביחס לחומרת העבירה. למרות העובדה שמטרת חוקי המהירות הם לשמור על חיי הנוהגים בכביש ולמנוע מתאונות להפוך לקטלניות, עדיין יש לשמור על זכויותיהם של הנוהגים בכביש המקבלים דוחות תנועה, מאחר ולעיתים סכום הקנס אינו מידתי לחומרת העבירה, או שהעבירה לא בהכרח התקיימה בפועל. אם למשל הנוהג ברכב עבר על המהירות המותרת ב10% הוא לא יקבל את אותו הקנס כמו אם עבר עליה ב70% . העונש הוא מידתי והדרגתי בהתאם לחומרת העבירה, כך שאם עברתם עבירת תנועה וקיבלתם דוח עם קנס הנראה לכם שלא בהתאם לעבירה- עליכם להיוועץ במהרה בעורך דין לענייני תעבורה המתמחה בתחום, אשר יסייע לכם לבחון האם אכן קיבלתם עונש מתאים בהתאם לעברה שבוצעה.

ואם קיבלתי דוח שלא מגיע לי?

במקרה שקיבלתם דוח שלא הגיע לכם, קיימת אפשרות ערעור על דוח משטרה מול בית המשפט ובליווי של עורך דין תעבורה המבין בתחום ויודע כיצד לסייע לכם להוכיח את חפותכם מול בית המשפט. חשוב שאם עצרו אתכם וקיבלתם דוח שלא כצורך, תתעדו את מה שאתם יכולים מסביב לאירוע, או לחילופין אם יש לכם מצלמה ברכב תשמרו את הסרט שהקליטה. הדבר הטוב ביותר כדי להימנע מקבלת דוחות שלא כצורך הוא להתקין מצלמה שכזו, אך גם אם אין לכם אותה עדיין הדבר אפשרי. אם היו עדים בסביבה בקשו לאסוף מהם עדויות- הדבר יסייע לכם בהמשך להוכיח שקיבלתם דוח שלא לצורך. ניתן גם להגיש בקשה לביטול הדוח באתר האינטרנט של המשטרה, כמו כן גם בקשה להישפט. חומרת העבירה וגובה הדוח משתנים, אך בהחלט צריך לזכור שניתן לערער על כולם, ובמידה ונמצאתם חפים מפשע תעבורתי, אתם יכולים לקבל ביטול של הדוח שקיבלתם.

כל דוח ניתן לערעור?

ניתן להגיש ערעור באינטרנט או בפני בית המשפט לתעבורה ללא הבדל בין סוגי הדוחות, אך צריך להוכיח כי מדובר בדוח שהתקבל שלא לצורך, ושלא התקיימה בפועל עבירת התנועה המדוברת. אם קיבלתם דוח תנועה על כל סוג של עבירה שלא ביצעתם- החל מעבירות מהירות ועד לתאונת דרכים אתם יכולים להגיש ערעור שכזה, ורצוי להיוועץ בעורך דין לענייני תעבורה שיעזור לכם לעשות זאת. עורך דין אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס, ישמח לעמוד לשירותכם ולשמור על הזכויות שלכם מול הרשויות השונות, גם במידה והואשמתם שלא כצורך או שהקנס\ העונש שקיבלתם לא היה מידתי לחומרת העבירה.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; אין בו טענה לייצוג הנאשם, כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

פרטים נוספים מאת אלי אנושי מהירות מופרזת בטלפון: 050-5738228

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה אתם צריכים לדעת על עיצוב משרדים
מי שלא מגיע מעולם העיצוב לא תמיד יכול לראות ברגע...
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
איך למצוא את המסיבות הכי טובות היום בתל אביב?
אם אתם מחפשים מסיבה היום, מציאת האירוע המתאים קלה ממה...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
מהו פרויקט התחדשות עירונית במסלול פינוי בינוי
עם צמיחת האוכלוסיה ותהליך העיור הנעשה בעולם, וכמובן, במדינת ישראל...
כמה דברים על חרדה
רבים סובלים מחרדה לסוגיה, הסובלים עשויים לחוש בושה, ולעתים קיימת...
מתנה מקורית וטעימה- איך להעלות את מצב הרוח עם מארזי שוקולד?
המחשבה הראשונה שלנו כאשר שוקלים מתנת יום הולדת היא בדרך...
להגן על הזכויות שלכם כעובדים
מציאות שבה קשה למצוא תעסוקה אינה מצדיקה פגיעה בעובדים ובזכויות...
עורך דין מקרקעין: לא רק  למכירה או לקניית דירה
תפקידיו המוכרים ביותר של עורך דין מקרקעין היא ליווי עסקאות...