Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה עושים בזמן מחלוקת המשפחה על ירושה?

מה עושים בזמן מחלוקת המשפחה על ירושה?
credit: canva

לא רבים יודעים שחוקי הירושה של ישראל אינם מה שאנחנו רואים בטלוויזיה ובוודאי לא כמו במדינות אחרות. רבים לא יודעים כלל שיש חוק ירושה ושמה שההיגיון שלהם אומר לגבי עיזבון אינו בהכרח מה שקובע החוק, ולכן כל כך הרבה מחלוקות ומריבות משפחתיות פורצות דווקא כאשר בזמן האבל אמורים להיות יחד. כל זה היה יכול להיפתר אילו אנשים היו דואגים להשאיר צוואות ערוכות בצורה חוקית וקבילה בבית המשפט על ידי עורך דין הפחתת מזונות. זה חיוני בעיקר למי שיש לו רכוש ונכסים אבל בעיקר למי שיודע שהמשפחה שלו מפולגת ועלולה לא לכבד את רצונו. אמנם, לא תמיד צוואה יכולה לפתור את הבעיה שמישהו יגיש בכל זאת ערעור על קיום הצוואה כרצון המנוח, אבל אם היא ערוכה כחוק וללא השפעה זרה ולא חוקית, רוב הסיכויים שבית המשפט ישתכנע בכנות רצונו של המוריש לקיים את הצוואה כראות עיניו. זהו הדבר החשוב ביותר שמכבדים אצל המנוח ולכן גם חשוב לערוך צוואה חוקית ומפורטת ככל האפשר כדי למנוע מריבות. שירותיהם של חן, לנקרי, הרוש – משרד עורכי דין ניתנים לכל מי שרוצה לערוך צוואה כזאת כדי להסדיר את ענייני העיזבון כרצונם.

להביא את המשפחה למשפט

לא נעים לגרור את המשפחה לבית המשפט ולכן יש לטפל בכל הנושאים שעולים במקרה כזה ברגישות ובהבנה מלאה לכל אי נעימות. עם זאת, חשוב מאוד לא להתפשר על האינטרסים והזכויות של הלקוחות ולכן עורך דין לענייני משפחה בצפון עושה כמיטב יכולתו על מנת לייצג את לקוחותיו כדי לשמור על הזכויות שלהם בכל סכסוך משפחתי ומשפטי בלתי נמנע. זה מחייב גם המון אמפתיה אבל גם הרבה ידע מקצועי וניסיון כדי לנסות לפתור כל בעיה כזאת, אם אפשר ללא ניהול משפט.

הוצאת צו ירושה

צו ירושה מוצא לאחר שמתגלה שאין צוואה ולכן העיזבון יחולק בהתאם לחוק במדינת ישראל, או במדינה שבה היה מרכז חייו של המנוח. יש הליכים שונים שיכולים להקל על המשפחה כאשר עושים זאת ואם אין סיבוכים מיוחדים של ערעור על הירושה או רצון לחלק אותה אחרת בהסכמה, עורך דין לגירושין בצפון יטפל בהוצאת הצו במהירות האפשרית ולפי החוק. כך יובטחו הזכויות של הלקוחות שלו בעיזבון ובטיפול הנכון של חן, לנקרי, הרוש – משרד עורכי דין אפשר יהיה למצוא פתרונות גם כאשר רוצים לשנות את החלוקה בהסכמה, כדי שמי שקופח יקבל את מה שמגיע לו.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מערכת הביוב של תל אביב - עומדת בדרישות של עיר דינמית
תל אביב, מטרופולין שוקק חיים על חוף הים התיכון, פועמת...
האם ניתן לסרב לבדיקת שכרות?
אף נהג לא ישמח לראות שחור על גבי לבן שכמויות...
אנשי מקצוע מתחום המשפט
תחום המקיף קשת רחבה של עניינים משפטיים עורך דין חברות הוא...
מעורבות בחברה ובקהילה
לכל אדם יש את הזכות למגורים ראויים, לעצמאות ולמקום עבודה...
הבנת החשיבות של ביטוח תכולה לדירה שלך
כשזה מגיע להגנה על הבית שלך, היבט אחד שלעתים קרובות...
כיצד המצעים משפיעים על איכות השינה?
המשמעות של "יוקרה" ו"מצעים יוקרתיים" היא יחסית מאוד ויכולה להשתנות...
לפרק את האייפון 15 לעומת האייפון 15 פרו: חושפים את ההבדלים
מכשירי הדגל האחרונים של אפל, האייפון 15 והאייפון 15 פרו,...
למה ניילון נצמד נמכר בכמויות גדולות?
ייצור מודרני של ניילון נצמד מאפשר ייצור במגוון גדלים. ללקוחות...
הדרך הבטוחה לסינון נכנסים לבית ולבית העסק
יש חברות, ארגונים ובתי עסק כמו גם בנייני מגורים או...
4 הדגמים המעולים של קיה
קיה מוטורס הינה חברה דרום קוריאנית אשר מייצרת כלי רכב....