Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה עושים כשמתקשים להחזיר חובות?

מה עושים כשמתקשים להחזיר חובות?
קרדיט - Canva

חובות חייבים לשלם ואפשר לפרוס את התשלומים לתקופות זמן שמאפשרות לכם להחזיר אותם בהסדר מיוחד, אולם מה קורה כאשר אפילו בהסדר כזה אי אפשר לעמוד? קורה לא פעם שכאשר החוב גבוה אבל עדיין אפשרי לתשלום, נוצרים תנאים שמקשים לעמוד בהחזר ולכן יש לבקש הסדר חדש או להחיל עליכם את ההסדר מלכתחילה כך שתוכלו לעמוד בו. כאשר ברור לכם שנפתח תיק הוצאה לפועל שיחייב אתכם לשלם חוב ואתם עומדים לסבול מעיקולים ומצווי הגבלות למיניהם, מומלץ לגשת מיד לפתרון הבעיה כדי לשלוט בפריסת החוב. אפשר להגיש בקשה לקבל צו תשלומים הוצאה לפועל, כך שהיא תעזור לכם לקבל פריסת תשלומים שתוכלו לעמוד בה. יש תנאים מסוימים שמחייבים לעמוד בהם כדי שזה יקרה ויש להגיש את הבקשה עם כל הנימוקים הנכונים והמנוסחים היטב, כולל חשיפת מצבכם ונותנים שונים שיעזרו להוצאה לפועל להגיע להחלטה שתיטיב אתכם, אבל זה אפשרי וזה נותן תקווה לכל חייב. אם לא ברור לכם ההליך ואתם נזקקים לעזרה של מומחים, המרכז הארצי לזכויות החייב עומד לרשותכם ומציע לכם סיוע וליווי במילוי הטפסים ובמידע שנחוץ לכם.

איך עושים את זה?

כאשר אתם מקבלים דרישה לתשלום חוב ואתם יודעים שמצבכם כרגע אינו מאפשר לכם לשלם את החוב בהסדר המוצע לכם, אתם חייבים לשנות את המצב ולהוכיח שאתם מתכוונים לשלם את החוב אבל בהסדר שתוכלו לעמוד בו. הרי זה לא האינטרס של אף גוף למנוע מכם את האפשרות לשלם וככל שתוכיחו שאתם רוצים לשלם חובות כך גם ילכו לקראתכם. לכן, הגישו בקשה לצו תשלומים הוצאה לפועל שבה אתם מסבירים מדוע אתם רוצים לשלם את החוב בהסדר שתוכלו לעמוד בו, הגישו את המסמכים המוכיחים את הבקשה שלכם ואת יכולתכם לעמוד בהסדר וכך תוכלו לקבל פריסת חובות נוחה יותר. זה נכון לגבי סכומים שונים שאת כולם אפשר לשלם.

הגבלות ועיקולים

התחמקות מתשלום חובות או בעיה כלשהי שמונעת מכם לשלם תיצור מצב שבו יוטלו עליכם עיקולים, כך שלא תוכלו להשתמש בחשבון הבנק שלכם או אפילו להשתמש ברכב או לצאת מהארץ. לכן, רק עזרה מקצועית של עורך דין עיקולים תעזור לכם להיחלץ ממצב מגביל כזה ולהוציא אתכם לדרך חדשה שבה תוכלו גם להתפרנס וגם להחזיר חובות מבלי להרגיש את ההשפלה של חשבון בנק מעוקל וכספים שלכם שמשועבדים לטובת נושים. המרכז הארצי לזכויות החייב מציע לכם את שירותי המידע והייעוץ שלו וגם עזרה בכל מה שקשור לקבלת הלוואות לחייבים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
קבוצת H&O פותחת רשת חנויות בקונספט חדש לתינוקות ולילדים תחת השם: KIDS O&H
חנות הקונספט הראשונה נפתחה בקניון עזריאלי מודיעין ומאגדת את מותגי...
10 פעילויות פנאי חווייתיות לאנשים בגיל השלישי
ככל שאנו מתבגרים, חשוב לשמור על אורח חיים פעיל לא...
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
שמעון קונטראז'י – The Colors of Music
בגלריית GLOBAL ART רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב אוצרות :...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...