Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה עושים כשצריך לשנות הסכמים באמצע החיים?

מה עושים כשצריך לשנות הסכמים באמצע החיים?
קרדיט - Canva

דברים משתנים כל הזמן ולא תמיד באשמתנו, אבל אנחנו בהחלט יכולים לנצל אותם לטובתנו כאשר מבינים איך זה עובד. בעבר לא נהגו לערוך הסכמים בין בני זוג שלא נישאו אבל ניהלו חיים משותפים. עם הזמן החליטו שיש צורך להכיר בכך רשמית והמחוקק נתן לכך דעתו. היום כמעט שאין מי שמוותר על הסכם ממון כשהוא מתחתן, קל וחומר כשהוא עובר לחיות בזוגיות שאינה ממוסדת בחופה אבל בהחלט מוכרת כזוגיות ידועה בציבור. עורך דין ידועים בציבור מייעץ ועורך הסכמי ממון והסכמי חיים משותפים לזוגות שונים, גם כאלה שאינם יכולים להינשא וגם כאלה שמוסיפים הסכם ממון לנישואיהם. החשיבות של הסכמים כאלה גדולה במיוחד מכיוון שהם נחתמים בתקופה שבה קל להגיע להסכמות והם משרתים את הזוג כאשר הזוגיות עולה על שרטון. עו"ד מיטל אביקסיס מציעה ללקוחותיה לחשוב על היתרונות של הסכמים מסודרים כאלה ולהגיע מוכנים לחיים המשותפים כשהכל מסוכם מראש.

שינויים מחייבים הסתגלות

גם כאשר מתגרשים ומצליחים להתגבר על המהמורות הרגשיות מבינים שיש מצבים בחיים שבהם חייבים להתגמש עם הזמן. גירושין הם סופיים אבל ההסכמות שמגיעים אליהן משתנות לפעמים בלחץ הנסיבות ומשברי חיים שונים. בדיוק לשם כך נועדו הליכים שמטרתם היא להקל על הצדדים ולהסתגל למצב כמו אובדן כושר עבודה, אבטלה, מחלה, זוגיות חדשה ובניית משפחה חדשה נוספת שיש צורך לפרנס. במקרים כאלה מבקשים לא פעם הפחתת מזונות כדי להתאים למצב, או כאשר הילדים גדלים או כשההסכמים ההתחלתיים אינם תקפים עוד בגלל שינוי נסיבות. זה לא תמיד קל לבקש ולהגיע לכך אבל אם יש צורך בהליך משפטי כדי להבטיח זאת, במיוחד אם מתגלים פרטים שמצדיקים זאת, כי אז אין ברירה אלא לדרוש הפחתה שמקילה על אחד הצדדים שאינו יכול לעמוד בסכום המקורי.

להתגרש באופן צודק

במהלך החיים המשותפים אפשר לצבור רכוש אבל גם חובות, נכסים וממון וחסכונות, זכויות פנסיוניות והטבות שונות ואת כל זה לוקחים בחשבון כאשר מתגרשים. המורכבות של ההיבטים החומריים מחייבת לערוך הסדר איזון משאבים שלוקח בחשבון את כל הפרמטרים החשובים כדי לא להשמיט שום הכנסה שמגיעה לצדדים ולא לקפח אף אחד. אם יש ילדים גם אותם צריך להביא בחשבון כדי שיוכלו לספק את כל מחסורם וכדי שיקבלו מה שמגיע להם, למרות שברור שיש צורך בירידה מסוימת ברמת החיים כשמפרידים כוחות, בלית ברירה. עו"ד מיטל אביקסיס מציעה את שירותיה וניסיונה הרב כעורכת דין ללקוחות שמתגרשים ורוצים לשמור על הזכויות שלהם ושל ילדיהם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
דוכן פיצות לאירועים
מי שחושב שפיצה לא מתאימה בתור אוכל באירועים מיוחדים לא...
חומרים המשמשים לייצור מצעי יוקרה איכותיים
בעוד שצפיפות החוטים מודגשת לעתים קרובות כגורם החשוב ביותר במצעים,...
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...
24 שעות של פרסום
שלטים מוארים הינם אלמנט פרסומי רב רושם, הם מבליטים את...
תנו לעורכת הדין ליישר את ההדורים בכל סכסוך משפחתי
מטבען של דברים משפחות מורכבות גם כאשר הכל מתנהל כשורה....
להגיע להסכם מול נושים- זה אפשרי
אף אדם או חברה לא רוצים למצוא את עצמם במצב...