Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה עושים כשצריך לשנות הסכמים באמצע החיים?

מה עושים כשצריך לשנות הסכמים באמצע החיים?
קרדיט - Canva

דברים משתנים כל הזמן ולא תמיד באשמתנו, אבל אנחנו בהחלט יכולים לנצל אותם לטובתנו כאשר מבינים איך זה עובד. בעבר לא נהגו לערוך הסכמים בין בני זוג שלא נישאו אבל ניהלו חיים משותפים. עם הזמן החליטו שיש צורך להכיר בכך רשמית והמחוקק נתן לכך דעתו. היום כמעט שאין מי שמוותר על הסכם ממון כשהוא מתחתן, קל וחומר כשהוא עובר לחיות בזוגיות שאינה ממוסדת בחופה אבל בהחלט מוכרת כזוגיות ידועה בציבור. עורך דין ידועים בציבור מייעץ ועורך הסכמי ממון והסכמי חיים משותפים לזוגות שונים, גם כאלה שאינם יכולים להינשא וגם כאלה שמוסיפים הסכם ממון לנישואיהם. החשיבות של הסכמים כאלה גדולה במיוחד מכיוון שהם נחתמים בתקופה שבה קל להגיע להסכמות והם משרתים את הזוג כאשר הזוגיות עולה על שרטון. עו"ד מיטל אביקסיס מציעה ללקוחותיה לחשוב על היתרונות של הסכמים מסודרים כאלה ולהגיע מוכנים לחיים המשותפים כשהכל מסוכם מראש.

שינויים מחייבים הסתגלות

גם כאשר מתגרשים ומצליחים להתגבר על המהמורות הרגשיות מבינים שיש מצבים בחיים שבהם חייבים להתגמש עם הזמן. גירושין הם סופיים אבל ההסכמות שמגיעים אליהן משתנות לפעמים בלחץ הנסיבות ומשברי חיים שונים. בדיוק לשם כך נועדו הליכים שמטרתם היא להקל על הצדדים ולהסתגל למצב כמו אובדן כושר עבודה, אבטלה, מחלה, זוגיות חדשה ובניית משפחה חדשה נוספת שיש צורך לפרנס. במקרים כאלה מבקשים לא פעם הפחתת מזונות כדי להתאים למצב, או כאשר הילדים גדלים או כשההסכמים ההתחלתיים אינם תקפים עוד בגלל שינוי נסיבות. זה לא תמיד קל לבקש ולהגיע לכך אבל אם יש צורך בהליך משפטי כדי להבטיח זאת, במיוחד אם מתגלים פרטים שמצדיקים זאת, כי אז אין ברירה אלא לדרוש הפחתה שמקילה על אחד הצדדים שאינו יכול לעמוד בסכום המקורי.

להתגרש באופן צודק

במהלך החיים המשותפים אפשר לצבור רכוש אבל גם חובות, נכסים וממון וחסכונות, זכויות פנסיוניות והטבות שונות ואת כל זה לוקחים בחשבון כאשר מתגרשים. המורכבות של ההיבטים החומריים מחייבת לערוך הסדר איזון משאבים שלוקח בחשבון את כל הפרמטרים החשובים כדי לא להשמיט שום הכנסה שמגיעה לצדדים ולא לקפח אף אחד. אם יש ילדים גם אותם צריך להביא בחשבון כדי שיוכלו לספק את כל מחסורם וכדי שיקבלו מה שמגיע להם, למרות שברור שיש צורך בירידה מסוימת ברמת החיים כשמפרידים כוחות, בלית ברירה. עו"ד מיטל אביקסיס מציעה את שירותיה וניסיונה הרב כעורכת דין ללקוחות שמתגרשים ורוצים לשמור על הזכויות שלהם ושל ילדיהם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...
קייטנת גלישה
מזג האוויר בישראל בשילוב עם רצועת חוף כל כך ארוכה...