Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה תפקידו של עורך דין תאגידים

מה תפקידו של עורך דין תאגידים
קרדיט: depositphotos

עורך דין תאגידים הוא עו״ד המתמחה בדיני חברות ועסקים. במסגרת עבודתו הוא משמש כיועץ, בודק החלטות עסקיות ומפקח על הציות לחוק של הישות העסקית עבורה הוא פועל.

עורך דין תאגידים – מהו?

עורך דין תאגידים מתמחה בתחום משפטי מורכב הממלא תפקיד קריטי בכול מה שקשור להסדרה ופיקוח על המגזר העסקי ולסיוע בעסקאות מפתח. מדובר במומחה משפטי שעובד עם גופים עסקיים ולמענם, בתפקידי ייעוץ, סיוע בניהול משא ומתן והפקת מסמכי מפתח.

עורכי דין אלה עובדים עם מגוון לקוחות בכול הגדלים וממגוון מגזרים, בארץ או בחו״ל. התפקידים החשובים ביותר של עורכי דין תאגידים מאופיינים בקיום אינטראקציה עם היבטים רבים ושונים הקשורים לדילים ולעסקאות מפתח של החברה.

  1. ניהול משא ומתן וניסוח חוזים

עורך דין תאגידי מרבה לעסוק בניהול מו״מ על הסכמים הנערכים בין בעלי עניין מרכזיים, והוא עוזר לנסח את החוזה המסחרי שיסדיר את מערכת היחסים בין בעלי עניין אלה.

  1. מיזוגים ורכישות

אחד ההיבטים המשמעותיים בתפקידו של עורך דין תאגידים הוא תחום המיזוגים והרכישות. עורך דין תאגידי פועל כדי לייעץ לצדדים ולערוך בדיקות נאותות מרכזיות באמצעות ביקורת וסקירה של כל ענייני הישות. הממצאים של עורך הדין התאגידי ידגישו את הצלחת העסקה.

  1. מעורבות במחזור החיים של התאגיד

עורך דין תאגידים ממלא תפקיד מפתח בכול שלב במחזור החיים של הישות העסקית, כולל הקמה, בניית תשתית השליטה, ארגון מחדש או פירוק. עורך דין תאגידי נותן ייעוץ אסטרטגי ופרקטי בהיבטי המפתח, לגופים המעוניינים לבצע ארגון מחדש, למשל כדי ליעל את הפעילות ולהגדיל רווחים.

היבט נוסף בתפקידו של עורך דין תאגידים הוא להבטיח שהלקוח שלהם עומד בכול דרישות החוק ושכול המסמכים שלהם מושלמים וללא דופי. היבטים אלה מתרחבים גם להבטחה שהלקוח שלהם עומד בכול התקנות הקיימות הרלוונטיות, המסדירות את דרכי הניהול או את הפעילויות שלו.

  1. גיוס כספים

תפקידו של עורך הדין התאגידי כולל גם גיוס הון ומשיכת השקעות. לכן, עורך הדין עשוי למצוא את עצמו מייעץ לחברות כיצד לגייס הון או למשקיעים כיצד להשקיע כספים בחברות פרטיות.

  1. שירותי ייעוץ

עורך דין תאגידים ממלא לעתים קרובות תפקידי ייעוץ כאשר הוא מדריך את בעלי העניין העסקיים המרכזיים באשר להשלכות ולהקשרים המשפטיים שיהיו למצבים או להחלטות שלהם. הוא גם יספק פיקוח רגולטורי ומשפטי כדי להבטיח שכל הפעילויות העסקיות יישארו תואמות לחוק.

לבסוף, אם אתם זקוקים למשרד עורכי דין המתמחה בתחום התאגידים, המשרד של עורכת הדין והנוטריונית אולגה קוטלניקוב מצויד בכלים הנדרשים הן להנעה ולצמיחה עסקית בשוק התחרותי והן ליצירת חיבורים עסקיים שיובילו לשגשוג ולשליטה על פלחי שוק גדולים! כאן תמצאו את השילוב המופלא בין מומחיות ומקצועיות לבין יושרה ויחס אישי צמוד ובלתי אמצעי!

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עיצוב בלונים לאירועים
כל אדם שעורך אירוע ומשקיע לא מעט כסף, רוצה שהאירוע...
סין יוצאת בתוכנית חדשה לעידוד מכירות הרכב החשמלי הסיני בעולם
אחרי שנים של מאמצים לחדירה אל שווקי אירופה, ארה"ב והמזרח,...
כיצד מאבחנים ליקויי למידה?
ישנם ילדים אשר על אף שהם משתדלים מאוד, אינם מצליחים...
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...