Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מועצת העיר צפויה לאשר הערב את תקציב העירייה לשנת 2021 בהיקף של 943,805 מלש"ח.

מועצת העיר צפויה לאשר הערב את תקציב העירייה לשנת 2021 בהיקף של 943,805 מלש"ח.
צילום: דוברות עיריית בת-ים

עיריית בת ים מכה את התחזיות: מציגה עמידה ביעד הגרעון וצמצום דרמטי שלו, לצד הגדלת ההשקעה בתושבים בעשרות מיליוני שקלים.

תקציב העירייה לשנת 2021 יובא הערב לאישור מועצת העיר. הנהלת עיריית בת-ים הנוכחית הצליחה לשמור על יעד הגרעון ולצמצם אותו מאד – תוך הגדלת השירותים הניתנים לתושב באופן משמעותי.

לאחר שבשנתיים האחרונות צומצם גרעון העירייה באופן חסר תקדים מ -87 מלש"ח  ל – 36 מלש"ח, תמשיך עיריית בת ים ביישום תכנית ההבראה בשנת 2021, ובעוד שנתיים, לראשונה מזה עשרות שנים, בת-ים תהיה מאוזנת. כל זאת, מבלי לפטר אפילו עובד אחד במסגרת תכנית ההבראה, זאת בניגוד לכוונה המקורית של הממשלה לפטר מאות עובדים.

 

תקציב 2021 שהוגש לאישור המועצה משקף הגדלת הכנסות העירייה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. הכנסות אלו הן פרי עבודה קשה ומוצלחת של הנהלת העיר והן יושקעו חזרה בתושבי העיר.

על פי להנחיית ראש העיר צביקה ברוט, הצליחה הנהלת העיר להגדיל את ההשקעה בתושב בתקציב 2021, בין היתר, הגדלה משמעותית של תקציבי הניקיון, החינוך, החלפת תשתיות, שדרוג חוף הים, הנגשת החופים, חלוקה לרובעים וחוגים חינם לילדים כולל במסגרת אגודות הספורט.

צילום: דוברות עיריית בת-ים

בנוסף התייחס ראש העיר גם לכך שהשנה תצא לדרך בניית פארק הנינג'ה לילדים, מתחם הסקייט-פארק, ויסתיים השדרוג של שדרות העצמאות.

סוגיה נוספת אותה ביקש ראש העיר היא הקצאה, לראשונה בבת-ים, של תקציב מיוחד להתמודדות עם אלימות נגד נשים וקידום מעמד האישה. בנוסף יוגדל משמעותית גם התקציב לטיפול בבעלי החיים בכך שהוחלט על הקמת כלביה חדשה בעיר, שדרוג השירות הוטרינרי, והגדלת התקציב לעיקורים וסירוסים לחתולי הרחוב.

 

כמו כן, הוגדל תקציב הרווחה מ-164 מיליון ₪ ל-173 מיליון ₪, גידול של 9 מיליון ₪ וזאת בנוסף, לגידול 3 מיליון ₪ בתקציב תכנון עיר של אגף ההנדסה. לצד זאת התקציב כולל, הגדלת התקציב לאירועים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים, הקמת מתנ"ס חדש, וכן הגדלת התקציב לקליטת עליה וטיפול בעולים.

 

צביקה ברוט, ראש העיר: "אנו מביאים לאישור המועצה תקציב חסר תקדים שמביא שתי בשורות גדולות לתושבים. הראשונה, המשך העבודה הקשה לצמצום הגרעון של השנים האחרונות ולהביא את בת-ים לאיזון תקציבי לראשונה. הצלחנו לעשות את זה בזכות ניהול מקצועי, שקיפות ונקיון כפיים. בשורה שניה היא המשך ההשקעה בתושב. בנוסף, כדי לשמש דוגמא אישית בעת הזו, הורדנו משמעותית את תקציב הפרסום ויחסי הציבור של העיריה, קיצצנו משרות בהנהלה, וכל זאת – בנוסף לכך שהודעתי שאמשיך לוותר על רכב השרד שמגיע לי ועל הוצאות הדלק – ואמשיך להשתמש ברכב הפרטי שלי, על חשבוני, לפחות עד סוף הקדנציה״.

ברוט ציין כי ״לצד כל זה, שריינו תקציב נוסף מיוחד להתמודדות עם הקורונה, כדי שבת-ים תמשיך להיות עיר מובילה במלחמה בנגיף, כפי שהיתה לאורך כל המשבר, עם נתוני תחלואה נמוכים ומנהיגות שלא מחכה להוראות אף אחד. אני מתפלל שזו השנה האחרונה שבה אנו צריכים תקציב למגיפה הזו.

אני מבקש להודות לשותפיי בהנהגת העיר, סגני ראש העיר וחברי הקואליציה, על השותפות והתמיכה. תודה מיוחדת למנכ"לית העיריה, יודפת אפק-ארזי, שהובילה במקצועיות ובהצלחה רבה את דיוני התקציב ואת תכנית ההתייעלות העירונית, ועושה לצידי לילות כימים כדי להביא את העיר לחוף מבטחים, וכן למ״מ הגזבר אוהד דיין ולנציג משרד הפנים זאב ריקנטי."

 

יודפת אפק-ארזי, מנכ"לית העירייה: "התקציב החדש הוא בשורה אמיתית לתושבי העיר, והוא ההוכחה שאפשר להוציא את בת-ים לעצמאות כלכלית. אני מבקשת להודות לצוותים המקצועיים של העירייה שהובילו יחד איתי בנחישות את העבודה הקשה תוך עמידה בכל הדרישות של הנהלת העיר. נקודה חשובה היא שהצלחנו לבצע את כל זה מבלי לפטר אפילו עובד אחד במסגרת תכנית ההבראה, וזה הישג משמעותי שנולד בזכות עבודה מקצועית וניהול נכון״.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שחר חיון, בן זיני וקימור אזולאי מפגינים כישורים
עמותת חסדי דרור, המסייעת למשפחות במצוקה ולמשפחות של ילדים חולי...
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
חברת איזי ג'ט משהה את טיסותיה לחצי שנה
חברת איזי ג'ט הודיעה על השעיית טיסותיה מישראל ואליה עד...
חנייה חינם בכחול לבן במהלך חג הפסח
כן כן לא דמיינתם, קראתם נכון. חנייה חינם בכחול לבן במהלך...
רשת העוגיות 'סופט קוקיס' פותחת סניף דגל בקניון עופר רחובות בהשקעה הנאמדת בחצי מיליון ש"ח
רשת סופט קוקיס פותחת השבוע סניף דגל, בקניון עופר רחובות,...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
Europe Days 2024: 14 קרנות מאירופה עם למעלה ממיליארד וחצי אירו מחפשות סטארטאפים ויזמים ישראלים
כ- 30 נציגי חברות, גופים ממשלתיים וקרנות הון סיכון אירופאים...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
מתנדבי זק"א תל אביב חנכו אמבולנס חדש בשם NOVA לזכר הנרצחים
יחד סביב החיים והמוות: לראשונה - סגירת מעגל מרגשת בין...