Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מחזור ראשון של תואר בלימודי רפואה דיגיטלית השלים את לימודיו

מחזור ראשון של תואר בלימודי רפואה דיגיטלית השלים את לימודיו
צילום: עומר מסינגר

מאז הוכרזה התכנית באישור המל"ג במהלך שיאו של משבר הקורונה, בשבוע שעבר סיים את לימודיו המחזור הראשון של התואר החדשני והייחודי (B.Sc.) ב'טכנולוגיות דיגיטליות ברפואה'. מרבית בוגרי התואר כבר השתלבו בתעשיית ה- MedTech ובמערכת הבריאות וחלקם ממשיכים ללימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי, כדי לשמש רופאים טכנולוגיים.

'טכנולוגיות דיגיטליות ברפואה' הוא התואר היחיד מסוגו בישראל, והוא נלמד ב- HIT מכון טכנולוגי חולון. הוא נוסד במטרה לקדם את מערכת הבריאות ואת תעשיית הבריאות מוכוונת הטכנולוגיה להתמודד עם אתגרי הרפואה של העתיד. התואר, המוכר רשמית ע"י המל"ג כקדם-רפואה (Pre-Med), שואף ליצור, בין היתר, דור רופאים שיהיו מצוידים בידע יישומי בתחומי בינה מלאכותית, רובוטיקה, מערכות רפואיות חכמות, רפואה מרחוק, עיבוד נתוני עתק ופיתוח טכנולוגיות רפואיות פורצות דרך במענה לצרכים קליניים מתפתחים.

המחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה משתפת פעולה עם גופי הבריאות הגדולים והמובילים בישראל ביניהם: שיבא, איכילוב, רבין, סורוקה, הדסה, אסותא מרכזים רפואיים, שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות ועוד.

"זהו יום משמח לא רק למכון אלא גם לי באופן אישי. חלום אישי שהתגשם. הבוגרים הראשונים של התואר בטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה, הם אלה אשר יצאו מכאן עם הבנה עמוקה ויישומית של AI בהקשר של מידע רפואי לסוגיו ויוכלו לגשר ולקשר בין שני העולמות: הרפואה והטכנולוגיה, ועל הדרך גם לייצרDNA חדש של רופאים. זהו יום היסטורי לרפואה הדיגיטלית בישראל." אמר ד"ר רפאל ברכאן, סגן נשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות ומייסד התכנית.

"אני בדרך כלל רגיל לטקסים כאלה אבל כעת, אני באמת מתרגש. המדינה שלנו צריכה עוד מוסדות כמו HIT" אמר פרופ' דב ליכטנברג, לשעבר דקאן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ויו"ר וועדת ההיגוי לתוכנית בטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב-HIT.

"אתם גיבורי האירוע ועמדתם בכבוד בתוכנית שאפתנית המשלבת מדעי הרפואה ומדעי הנתונים. ללמוד את שניהם זה לא קל, אבל בהחלט הרווחתם, ומי שיוצא מכאן יוכל להצליח כמעט בכל שדות הרפואה והביו טק" אמר פרופ' אדו פרלמן, לשעבר סגן יו"ר המועצה להשכלה גבוהה ויועץ לנשיא HIT בהווה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ
הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע"ש דליה צ'שנובסקי, מטעם החברה הישראלית...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
לרגל יום האוטיזם הבינ״ל ילדי רעננה בפעילות מרגשת עם התושבים, במעמד ראש העיר, חיים ברוידא
הבוקר יום שלישי ה-2/4 תלמידי בית ספר ״לי-אור״ ברעננה, בית...
כל הבדיקות לאבחון מוקדם של סרטן, במקום אחד: ניידת בריאות האישה של מאוחדת מגיעה לרמת גן וגבעתיים
משה כהן, מנהל מחוז מרכז במאוחדת: "הצבנו לעצמנו למטרה להוביל...
לראשונה בענף הפרסום הישראלי: HIT מכון טכנולוגי חולון יוצא בקמפיין רדיו דיגיטלי ב-SPOTIFY שכולו נוצר על ידי AI
הקמפיין נוצר על ידי משרד הפרסום טוויסטד, במסגרתו בינה מלאכותית...
מתי כדאי לפנות למערכת בריאות הנפש
אם נשברה לילד שלנו היד אנחנו יודעים מה לעשות, עלינו...
בכל זוגיות טובה אפשר להעמיק עוד
שני אנשים זרים נפגשים, מתאהבים, לומדים להכיר אחד את השני,...
לרגל פורים, ענקית ניהול האנרגיה איטון ישראל בשיתוף פעולה עם סניף אקים ישראל ברעננה: איטון תרמו עשרות משלוחי מנות לאנשים עם צרכים מיוחדים
היום (ב', 18.3) עובדי ענקית ניהול האנרגיה העולמית איטון ישראל...
המחנכים שחזרו מהלחימה - שימחו עם התלמידים בכל העיר
כחלק מאירועי הפורים בישיבת אמית כפר גנים פתח תקווה, יצאה...
ממשיכים לנגן, צומחים מחדש: התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תערוך יום פעילות קהילתי-מוזיקלי מיוחד לילדים המפונים ומשפחותיהם ב-Ono music בקריה האקדמית אונו
במטרה לסייע לתלמידי מוסיקה המפונים מביתם לחזור לשגרה מוזיקלית, תערוך...