Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מכשיר שמיעה

מכשיר שמיעה
קרדיט pixabay

לא מעט אנשים שזקוקים למכשיר שמיעה, לא תמיד רוצים לשים אותו שכן הם חוששים שמדובר על מכשיר גדול, לא אסתטי ומסורבל שיהפוך אותם לחריגים בחברה ויפגע באסתטיקה ובמראה שלהם. אולם, חשוב מאוד לדעת כי כיום מכשירי שמיעה כבר לא גדולים ומסורבלים כפי שהם היו בעבר. ניתן למצוא כיום מכשירים קטנים ואלגנטיים. ישנם סוגים שונים של מכשירים וחשוב להבדיל ביניהם. ניתן למצוא את המכשירים הזעירים הממוקמים בתוך תעלת השמע או באפרכסת של האוזן והם נסתרים מעין אנושית וישנם מכשירים המצויים מאחורי האוזן שבהם הרמקול מוכנס ישירות לתעלת האוזן באמצעות צינורית דקה שבקושי נראית לעין. הדבר החשוב ביותר הוא להבין כי יש להתאים מכשיר שמיעה לכל אדם באופן ספציפי וחשוב שההתאמה תתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

מכשיר שמיעה
קרדיט pixabay

כיצד ניתן לקבל מכשיר שמיעה?

אם אתם חשים שיש לכם ירידה בשמיעה, חשוב מאוד שלא תהססו ותקבעו תור לבדיקת שמיעה באופן מידי במכון שמיעה. במהלך הפגישה עם קלינאי תקשורת במכון הוא יעבור אתכם על תוצאות הבדיקות וימליץ לכם על מכשיר מתאים. המכון יבנה לכם את המכשיר וימסור לכם אותו לתקופת ניסיון. כל השלבים הללו נערכים באותו המקום. בעבר היה צורך לגשת באופן עצמאי לקופת החולים על מנת לקבל מימון וזכאות למכשירי שמיעה אולם כיום, את כל הזכויות שמגיעות מקופת חולים ניתן לקבל ממכון שמיעה אשר נבחר בקפידה. לרוב במכון שמיעה איכותי תוכלו לקבל את המכשיר שהותאם לכם תוך כמה ימים בודדים.

החשיבות בהתאמת מכשיר שמיעה לאוזן של כל אדם

חשוב מאוד להבין שמכשיר שמיעה איננו מכשיר שניתן לרכוש בקופת חולים או בסופר פארם באופן עצמאי ולהתחיל להשתמש בו. מכשירי שמיעה חייבים להיות מותאמים למצבו של כל אדם. האוזן של כל אדם ייחודי ושונה בגודל שלה ובמבנה שלה והמכשיר חייב להיות מותאם גם למבנה האוזן. מעבר לכך, יש למדוד את כמות ההגברה שהמכשיר מספק למטופל בתוך אוזנו שכן מדד הכמות יאפשר לעשות התאמה ספציפית ואיכותית לאוזן המטופל.

מהו ההבדל בין מכשירי שמיעה שונים?

קיים הבדל מהותי מאוד באיכות השמיעה בין המכשירים השונים. לכל חברה שמייצרת מכשירי שמיעה ישנם דגמי מכשירים מתקדמים יותר או פחות. ככל שהמכשיר מורכב מטכנולוגיה מתקדמת יותר, כך תהיה לו אפשרות טובה יותר להפחית רעשים סביבתיים והדהוד ולהדגיש את הדיבור שהמשתמש מעוניין להבין ולשמוע. איכות השמיעה תקבע בהתאם לרמה הטכנולוגית כאשר ככל שהרמה הטכנולוגית תהיה מתקדמת יותר, כך איכות השמיעה תהיה גבוהה וטובה יותר ותקל על הבנת הדיבור בקרב המטופל ועל ההסתגלות שלו למכשיר שהותאם לו.

מי צריך מכשיר שמיעה?

חשוב לדעת שמכשיר שמיעה איננו רלוונטי רק עבור קשישים. על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כ14 אחוזים מאוכלוסיית ישראל מעל גיל 20 יסבלו מליקוי שמיעה. מכשירי שמיעה הם בדיוק כמו משקפיים, לא פעם צריך אותם ככל שמתבגרים, אך גם בגילאים צעירים יותר יתכן שיהיה צורך בהם.

חשוב להבין כי מכשירי שמיעה אינם דבר שאפשר לבחור האם כדאי לשים אותו או שלא כדאי, מדובר על איכות החיים שלכם ועל האפשרות שלכם לחיות חיים טובים ותקינים ועל כן, במקרה שבו יש צורך במכשיר שמיעה, בהחלט לא כדאי להתפשר על התאמת המכשיר בצורה המקצועית ביותר ועל המכשיר המתקדם והאיכותי ביותר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל מה שרציתם לדעת על עגלת קמפינג
בשנים האחרונות אנחנו רואים אותן בכל מקום: עגלות הקמפינג. אנשים...
זה הרגע לחפש וילה להשכרה באזור באר שבע
בעידן שבו אנו מחפשים חוויות ייחודיות ואינטימיות הרעיון של לשכור...
אימוני כושר בתל אביב לכולם!
תל אביב עיר דינמית ותוססת, מציעה מגוון רחב של אפשרויות...
הום סטיילינג - על מה ולמה?
בעולם האופנה והעיצוב, הבסיס הוא חשוב, אך הנגיעות הקטנות הן...
איך מטפלים בהתקרחות
תופעה שמחמירה עם השנים, כאשר חיי היומיום נהיים מלחיצים יותר...
להתחיל את החיים בראש שקט - כך תעשו זאת
כאשר אנשים מתחילים לחשוב על חיים משותפים, הם אינם אוהבים...
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...