Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ממזערים נזקים

ממזערים נזקים
קרדיט Canva

במצבים שונים בחיים אנו יכולים לחוות פגיעה או תאונה, לרבות פציעות פיזיות. עם זאת, רבים מאיתנו אינם מודעים לזכויות הנלוות לנפגע שנגרמו לו נזקי גוף. לכן יש חשיבות מכרעת לפנות לייעוץ של עו"ד נזקי גוף שיוכל להעניק את היעוץ הטוב ביותר ולסייע לנו לממש את זכויותינו בצורה מקצועית וראויה. נזק גוף הוא מונח רחב המקיף סוגים שונים של נזקים, כגון אלו המתרחשים במהלך טיפול רפואי, במקום העבודה או בשטחים ציבוריים. לכל אחד מנזקי גוף אלו, עשויים להיות שיקולים משפטיים שונים. לדוגמה,  נזקים מתאונות רכב ואירועי החלקה ונפילה גורמים לנזק גופני או לנזק נפשי, אך הם עשויים לקבל יחס שונה במונחים משפטיים. בין אם מדובר על תוצאה של תאונת דרכים, תאונת עבודה, רשלנות רפואית, או תאונות אישיות, אירועים אלו מבססים פעמים רבות את זכותו של הנפגע לפיצוי מגורם אחד או יותר. במקרים כאלה, חיוני שיהיה ייצוג משפטי הולם, תמיכה מקצועית והכוונה. ללא סיוע של איש מקצוע, ניווט במורכבות החוק והתהליכים הבירוקרטיים עלול להיות מאתגר עבור הנפגע. עורך דין מנוסה ומיומן המצויד בכלים הנכונים – יצליח להתמודד עם האתגרים אותם מציבים לנו הגופים החזקים ביותר, המבקשים לעיתים קרובות להימנע מתשלום פיצויים צודקים או למזער אותו.

שומרים על הגינות במקום העבודה

עיסוקו של עורך דין עבודה מקיף היבטים שונים הקשורים לזכויות וחובות של עובדים ומעסיקים כאחד. מדובר בנושאים כמו חוזי עבודה, יחסי עובד-מעביד, הליכי פיטורים, זכויות סוציאליות ועוד. במדינת ישראל עניינים אלו הם בעלי משמעות רבה והם מטופלים באופן בלעדי בבית הדין לעבודה, המתמחה בסכסוכי עבודה ובחוקי המגן. ישנם כמה תחומים המעוגנים על ידי חוקי העבודה וכוללים בין היתר, זכאות לחופשה, חופשת מחלה, פיצויים עבור פציעות עבודה, הפרשות פנסיונריות, גיל מינימום לעבודה, שימוע לפני פיטורים, פיצויי פיטורים, הגנה מפני אפליה, חוקים השומרים על זכויות נשים הרות במקום העבודה, מניעה של הטרדה מינית, שיפור תנאי העבודה ועוד. התקנות המוטלות על מעסיקים על פי חוקי העבודה נועדו לשמור, בין היתר, על רווחתם, בטיחותם ובריאותם של העובדים, וכן למנוע מקרים של ניצול, מניעת זכויות, הטלת סמכויות ועונשים בלתי חוקיים.

שמרו על זכויותיכם

חוקי העבודה מקיפים מערך מקיף של תקנות, צווי הרחבה וחוקים החלים על כל סוגי המעסיקים, ולא מותירים מקום למעסיקים להתעלם מזכויות העובדים. באופן דומה, עובדים אינם רשאים לוותר על זכויות אלו, גם בתמורה לפיצוי כספי או הטבות אחרות. זכויות אלו, שנקבעו בדיני העבודה, הינן זכויות קוגנטיות המשמשות כדי להגן על העובדים במקומות עבודתם, לספק להם ביטחון כלכלי ולקדם את רווחתם הכללית. בכל פגיעה בזכויות שלכם, מומלץ לפנות אל עו"ד מומחה בתחום. עו"ד לירון ארהרדט מתמחה בתחומים אלה ובתחומים נוספים הנוגעים לתאונות, נזקי גוף, דיני עבודה, ירושה ועוד. היא תוכל לסייע לכם לקבל את מלא הזכויות המגיעות לכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד בוחרים בצורה הטובה ביותר מושב בטיחות לתינוק?
בחירת מושב בטיחות לתינוק לרכב מהווה דבר בסיסי וחשוב מאוד....
אורון נדל"ן מצדיעה למשרתי המילואים וכוחות הביטחון: הנחות של עד 300,000 ₪ לדירה חדשה, לרוכשים דרך מועדון 'בהצדעה'
מאז תחילת המלחמה, משרתים עשרות מעובדי חברת אורון נדל"ן במילואים...
פינוי דירה בתל אביב: מה אנחנו באמת צריכים לדעת?
הבנת תהליך הפינוי כאשר עומדים בפני פינוי בתל אביב והסביבה, חשוב להבין...
מדריך מקצועי לבחירת והתקנת טפטים בתל אביב
בחירת הטפט הנכון בבחירת טפטים לבית בתל אביב, קחו בחשבון את...
איך לשפר תקשורת בין בני זוג
תקשורת היא אחד מגורמי המפתח לזוגיות טובה. למעשה, תקשורת אפקטיבית...
הגיע הרגע לטפל בירושה? אל תעשו את זה לבד
טיפול בירושה אינו עניין קל. גם אם הכנתם את עצמכם...
מכשיר שמיעה מומלץ של סאונד מכשירי שמיעה
ממש כמו משקפיים, גם מכשירי שמיעה חייבים להיות מותאמים לכל...
לעבוד במפעל בטוח ומוגן מכל הכיוונים
מפעלים חייבים להיות המקום הכי בטוח לעבוד בהם מבחינת שימוש...
איך מעצבים את קירות הבית בצורה קצת אחרת?
לא אחת קורה לכם שאתם מביטים על קירות הבית שלכם...
מרגישים קושי נפשי מורכב? פנו לטיפול דחוף
אף אחד מאיתנו לא קם בבוקר ומתכנן להרגיש רע. ממש...