Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מסלול לימודים לצילום מוצר

מסלול לימודים לצילום מוצר
קרדיט pixabay

צילום מוצר הוא תחום בצילום אשר ידוע גם בשם: "פקשוט". מדובר על אחד מסוגי הצילומים הנפוצים והפופולאריים ביותר בתחום התעשייה והייצור. צלם מוצרים צריך להיות בעל ידע מקצועי ויכולת מקצועית שתאפשר לו להפיק את המקסימום מהמוצר העומד על הפרק, בתהליך הצילום. לכל מוצר יש את זווית הצילום הייחודית והטובה ביותר עבורו לצורך צילום וצלם שעוסק בתחום הצילום המדובר, ידע לזהות זוויות נכונות של מוצרים ולצלם כל אחד מהם בצורה האידיאלית מכל הבחינות.

מסלול לימודים לצילום מוצר
קרדיט pixabay

מה צריך לדעת על צילום מוצר?

צילום מסוג זה הוא צילום שמטרתו היא לצלם מוצר בצורה הטובה ביותר וזאת בכדי להציג אותו בקטלוג או באתר אינטרנט בצורה ייחודית ומושכת את העין. כאשר מדובר על מוצרים המוצעים למכירה בחנות וירטואלית ברשת או בקטלוג מוצרים של חברה או חנות, אין ספק שבכדי לשכנע את הלקוח לרכוש אותם, לא די בתיאור המוצר באופן מילולי, כי אם גם ובעיקר יש צורך בתמונה מושכת ואטרקטיבית אשר מציעה את המוצר באופן ויזואלי. הצילומים הללו נחשבים לחשובים ומורכבים במיוחד מפני שהם מהווים את האינטראקציה הראשונית של הלקוח עם המוצר. בכדי להציג את המוצר בצורה מושלמת, יש צורך לבחור בזווית צילום נכונה, תאורה נכונה, הדגשה של צבעים ובחירות מקצועיות טובות.

כיצד מפיקים תמונת מוצר בצורה הטובה ביותר?

חשוב מאוד לדעת שבכדי להפיק תמונת מוצר ברמה הגבוהה ביותר, מלבד הידע המקצועי שיש לרכוש בתחום, יש צורך להשתמש בציוד תואם ורלוונטי. ראשית כל, המצלמה שאיתה יש צורך לצלם מוצרים חייבת להיות מצלמה מקצועית והאוחז את המצלמה צריך לדעת כיצד משתמשים בה. שנית, התאורה חייבת להיות מדויקת על מנת שהמוצר יוצג בצורה הטובה ביותר בתמונה. יש לצלם מוצרים בסטודיו או בכל חלל אחר שבו יש תנאים מתאימים להפקת תמונות טובות. הציוד הנדרש חייב להיות תואם לעבודה הן בתנאי פנים והן בתנאי חוץ, בתנאי שטח ובתנאי תאורה טבעית או מלאכותית.  כמו כן, חשוב שבכל סטודיו לצילום הרלוונטי לצילום מוצר יהיו כמובן חצובה הנדרשת לצילומים ומחשב נייד.

איזה ידע צריך בכדי לצלם מוצר?

אם אתם מעוניינים לצלם מוצרים באופן מקצועי, כדאי מאוד שתבחרו ללמוד קורס צילום סטודיו. מדובר על קורס אשר רלוונטי לצורך הקניית ידע תאורטי וכן ניסיון מעשי בכל הנוגע לעבודה עם ציוד מקצועי, בסטודיו מאובזר ומתקדם. קורס צילום סטודיו מעניק לכל לומד את הידע המקצועי והמעמיק ביותר וכן את שיטות העבודה המתקדמות עבור צילומי מוצרים, אופנה ופורטט. מעבר לכך, הלומדים בקורס רוכשים ידע הרלוונטי לצורך תפעול ציוד בסטודיו, טכניקות מתאימות של תאורה לצילום מקצועי בסטודיו והאופן שבו יוצרים אווירה מתאימה לצורך הצילום, כיצד מכינים סט לקראת צילומים, כיצד משתמשים נכון במבזקים ועוד.

תוכנית הלימודים קורס צילום סטודיו כוללת 10 חודשי לימוד, פעמיים בשבוע, כאשר יום לימודים אחד הוא מעשי וביום אחד יש תרגול מונחה. במהלך הלימודים הלומדים יוכלו להשתמש בכל הציוד בסטודיו לצורך למידה. ניתן למצוא קורס ערב או קורס בוקר בהתאם לבחירת הלומד. הקורס מתחלק לשני סמסטרים כאשר סמסטר אחד הוא סמסטר העוסק בידע אודות צילום סטודיו בסיסי לרבות הבנת האור וטכניקות הארה בסטודיו והסמסטר השני הוא סמסטר שמתמקד יותר בתחום המסחרי כאשר בין היתר לומדים כמובן על צילום מוצר בצורה רחבה ורצינית.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל מה שרציתם לדעת על עגלת קמפינג
בשנים האחרונות אנחנו רואים אותן בכל מקום: עגלות הקמפינג. אנשים...
זה הרגע לחפש וילה להשכרה באזור באר שבע
בעידן שבו אנו מחפשים חוויות ייחודיות ואינטימיות הרעיון של לשכור...
אימוני כושר בתל אביב לכולם!
תל אביב עיר דינמית ותוססת, מציעה מגוון רחב של אפשרויות...
הום סטיילינג - על מה ולמה?
בעולם האופנה והעיצוב, הבסיס הוא חשוב, אך הנגיעות הקטנות הן...
איך מטפלים בהתקרחות
תופעה שמחמירה עם השנים, כאשר חיי היומיום נהיים מלחיצים יותר...
להתחיל את החיים בראש שקט - כך תעשו זאת
כאשר אנשים מתחילים לחשוב על חיים משותפים, הם אינם אוהבים...
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...