Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מעניקים חוות דעת הנדסית לבית משפט

מעניקים חוות דעת הנדסית לבית משפט
קרדיט: freepik

אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בכל פרויקט בניה הוא מפקח בניה. במהלך הבניה נכנסים לבית לא מעט בעלי מקצוע שונים ואילו בשטח עובדים כמות משמעותית מאוד של פועלים אשר מבצעים כ500 פעולות בניה שונות. תהליך הבניה הוא ללא ספק ארוך ומורכב ואדם שאיננו בעל ניסיון בתחום לא יכול לפקח על ההליך באופן עצמאי ולכן עליו לשכור את שירותיו של מפקח ומנהל בניה. אם אין מפקח בניה בשטח קל מאוד לעגל פינות במשך הבניה, לחסוך בחומרים, להקל בתקנות ולבצע את התוכניות לא באופן מדויק אלא בערך. חשוב מאוד לדעת שפעולות שלא מבוצעות בצורה תקינה בהליך בנייה, עלולות לגרום לליקויי בנייה. אם אינכם רוצים להגיע למצב שבו חוות דעת הנדסית לבית המשפט מעידה כי נגרמו ליקויים רבים במהלך הבניה שגרמו למבנה להיות לא תקין ובגין זאת עליכם לתת על כך את הדין, חשוב מאוד שתבחרו במפקח בניה מקצועי ומומחה שיפקח על התהליך.

קרדיט: freepik

מהם התפקידים של מפקח בניה?

מפקח בניה וכן מנהל פרויקטים בבניה הם ללא ספק אנשי מקצוע מאוד חשובים, אשר חשוב מאוד שיהיו בשטח שבו מתבצעות עבודות בניה על מנת לוודא שתהליך בניית המבנה מתבצע בצורה תקינה ואיכותית, שלב אחר שלב. הנה כמה מהתפקידים של מפקח בניה: עליו לוודא שהתוכניות מבוצעות ככתבן וכלשונן, עליו לדרוש מהקבלן ביצוע מיטבי וכן לדרוש תיקונים במידת הצורך, עליו לדאוג שהחומרים שבהם משתמשים בבניה יהיו איכותיים ובהתאם לתקנים הישראלים, עליו להזמין את בעלי המקצוע השונים בהתאם להתקדמות של הבניה, עליו לתאם את הגעת הקבלנים השונים בהתראה המתבקשת ובתזמון הנכון, בצורה שהם לא יפריעו אחד לשני לבצע את העבודה, עליו לפתור כל בעיה או שאלה שצצה בשטח בצורה מהירה בכדי שהבניה לא תתעכב וכן עליו לאשר סיום שלבים בעבודות לצורך העברת תשלומים לקבלנים וזאת בהתאם לחוזים אשר נחתמו מראש. הוא נדרש לדווח בכל יום על כל מה שנעשה באתר הבנייה ולוודא תיקונים לליקויים שנתגלו במהלך העבודות.

כיצד בוחרים מפקח בניה?

מכיוון שכאמור מפקח בניה הוא בהחלט לא איש מקצוע שכדאי לוותר עליו בפרויקט בניה כזה או אחר, בין אם הוא קטן ובין אם הוא גדול, הרי שחשוב לבחור מראש מפקח בניה מומלץ, שניתן לסמוך עליו כי יבצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר. עליכם לבדוק כי מדובר על מפקח בניה מוסמך, שלמד את התחום היטב ויש לו ניסיון רחב היקף בתחום, כמות משמעותית של המלצות ומוניטין.

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...
קייטנת גלישה
מזג האוויר בישראל בשילוב עם רצועת חוף כל כך ארוכה...