Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מערך הקורקינטים החשמליים בפתח תקוה יוצא לדרך

מערך הקורקינטים החשמליים בפתח תקוה יוצא לדרך

כארבעה חודשים לאחר שהועלתה הצעה לסדר בישיבת מועצת העיר להכנסת מפעילי קורקינטים חשמליים לרווחת תושבי פ"ת, כעת יוצא קול קורא לחברות.

ההערכה: אחרי החגים מערך הקורקינטים יחל לפעול.

עיריית פתח תקוה מקדמת את יוזמתו של ראש העיר רמי גרינברג לעיר ירוקה יותר, עם תחבורה זורמת יותר ופתרונות התניידות זולים ונוחים יותר. על כן, יוצאת לפועל ההצעה לסדר שעברה בישיבת מועצת העיר בסוף חודש מאי וכעת מתפרסם קול קורא לחברות להפעלת מערך הקורקינטים החשמליים ברחבי העיר.

הקורקינטים יפעלו במערך שיתופי וללא תחנות עגינה ולמעשה כל רוכב יוכל לקחת ולהשאיר את הכלי בכל רחבי העיר. המערך יופעל ע"י אפליקציה בה הרוכב ישלם וע"י כך יבטל את נעילת הקורקינט. בתום השימוש ינעל המשתמש את הכלי והרוכב הבא בתור יוכל לקחת אותו מהמקום בו הושאר.

מערך הקורקינטים החשמליים בפתח תקוה יוצא לדרך

מבחינת חניות מסודרות ומקבץ של כמה כלים, בעירייה ידרשו מהמפעילים לוודא כי לא ישאירו כלים ברחבי העיר במקבץ, למעט בכניסה למסופי תחבורה ציבורית דוגמת מסוף אוטובוסים ותחנות רכבת ישראל, בכניסה למרכזי ספורט, בילוי ופנאי כגון: אצטדיון, מתחם מופעים, בסמוך למתחם אירועים, ברחבות מבני משרדים המונים מעל ל-500 עובדים, ואזורים אחרים אשר יוגדרו בעתיד ע"י החברה לפיתוח. כמו כן, אחראי המפעיל בסוף כל יום לאסוף את הקורקינטים ולהטעינם וכן לסדרם באזורי חלוקה מוסדרים.

לאחר יציאת הקול קורא, ייבחרו מפעילים ע"פ קריטריונים ולאחר מכן יחל לפעול המערך ברחבי העיר. ע"פ החברה לפיתוח שאחראית להוצאת מערך הקורקינטים לפועל, ההערכה כי כבר אחרי החגים יוכלו ליהנות התושבים מרכיבה על קורקינטים חשמליים ברחבי העיר אשר יושכרו לטווח קצר.

ראש העיר רמי גרינברג: "אנו פועלים כל הזמן לצמצום עומסי התנועה לצד מציאת פתרונות ירוקים ויעילים לתושבי העיר. הפעלת מערך הקורקינטים החשמליים הוא פתרון מצוין לשילוב בין הדברים. אני מאמין כי המערך יפחית את זיהום האוויר, יקל על העומסים וישדרג את איכות החיים בעיר. כעת פ"ת מצטרפת לקבוצת ערים מרכזיות בעולם בהן פועלים כלי תחבורה חשמליים לרווחת הציבור וממשיכה בהתקדמות לעבר הפיכתה למטרופולין הגדול והמרכזי ביותר בישראל".


לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פ"ת: "בהנחיית ראש העיר רמי גרינברג, בשבועות הקרובים יחל לפעול בעיר מערך קורקינטים חשמליים לטובת תושבי העיר. אנו עושים הכל כדי שהמערך יפעל בהקדם האפשרי וייתן את המענה התחבורתי המיטבי ביותר לתושבי העיר."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
פינוי בינוי: אורון נדל"ן תבנה במתחם הדדי בבת ים פרויקט הכולל כ- 456 דירות חדשות
חברת אורון נדל"ן מקבוצת אורון אחזקות והשקעות המקדמת פרויקט פינוי...
פתח תקווה זכתה זו השנה השנייה בחמישה כוכבי בטיחות בתחרות "רשות מקדמת בטיחות"
בתחרות ״רשות מקדמת בטיחות״, בהובלת המועצה לישראל יפה, הרשות הלאומית...
על רקע נתוני השיא של התעשיות הביטחוניות הישראליות: משלחת של עשרות תעשיות ביטחוניות בראשות משרד הביטחון חנכה את הביתן הלאומי בתערוכה הביטחונית DSEI בלונדון, מהחשובות והמרכזיות בעולם
לראשונה, בשיתוף פעולה בין סיבט ומפא"ת, הובאו לתערוכה 7 חברות...
ענקית אבטחת הסייבר טרנד מיקרו בשת"פ מיוחד עם מד"א עבור משפחות מעוטות יכולת
במסגרת שיתוף פעולה מיוחד עם מגן דוד אדום, תרמו וארזו...
מבצע מיוחד של השיטור העירוני והמחלקה הווטרינרית בבת-ים: נתפסו 880 ק"ג בשר שאינו ראוי למאכל
לקראת החגים יצא לדרך מבצע חשוב בעיר בת-ים. את המבצע...