Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מערך הקורקינטים החשמליים בפתח תקוה יוצא לדרך

מערך הקורקינטים החשמליים בפתח תקוה יוצא לדרך

כארבעה חודשים לאחר שהועלתה הצעה לסדר בישיבת מועצת העיר להכנסת מפעילי קורקינטים חשמליים לרווחת תושבי פ"ת, כעת יוצא קול קורא לחברות.

ההערכה: אחרי החגים מערך הקורקינטים יחל לפעול.

עיריית פתח תקוה מקדמת את יוזמתו של ראש העיר רמי גרינברג לעיר ירוקה יותר, עם תחבורה זורמת יותר ופתרונות התניידות זולים ונוחים יותר. על כן, יוצאת לפועל ההצעה לסדר שעברה בישיבת מועצת העיר בסוף חודש מאי וכעת מתפרסם קול קורא לחברות להפעלת מערך הקורקינטים החשמליים ברחבי העיר.

הקורקינטים יפעלו במערך שיתופי וללא תחנות עגינה ולמעשה כל רוכב יוכל לקחת ולהשאיר את הכלי בכל רחבי העיר. המערך יופעל ע"י אפליקציה בה הרוכב ישלם וע"י כך יבטל את נעילת הקורקינט. בתום השימוש ינעל המשתמש את הכלי והרוכב הבא בתור יוכל לקחת אותו מהמקום בו הושאר.

מערך הקורקינטים החשמליים בפתח תקוה יוצא לדרך

מבחינת חניות מסודרות ומקבץ של כמה כלים, בעירייה ידרשו מהמפעילים לוודא כי לא ישאירו כלים ברחבי העיר במקבץ, למעט בכניסה למסופי תחבורה ציבורית דוגמת מסוף אוטובוסים ותחנות רכבת ישראל, בכניסה למרכזי ספורט, בילוי ופנאי כגון: אצטדיון, מתחם מופעים, בסמוך למתחם אירועים, ברחבות מבני משרדים המונים מעל ל-500 עובדים, ואזורים אחרים אשר יוגדרו בעתיד ע"י החברה לפיתוח. כמו כן, אחראי המפעיל בסוף כל יום לאסוף את הקורקינטים ולהטעינם וכן לסדרם באזורי חלוקה מוסדרים.

לאחר יציאת הקול קורא, ייבחרו מפעילים ע"פ קריטריונים ולאחר מכן יחל לפעול המערך ברחבי העיר. ע"פ החברה לפיתוח שאחראית להוצאת מערך הקורקינטים לפועל, ההערכה כי כבר אחרי החגים יוכלו ליהנות התושבים מרכיבה על קורקינטים חשמליים ברחבי העיר אשר יושכרו לטווח קצר.

ראש העיר רמי גרינברג: "אנו פועלים כל הזמן לצמצום עומסי התנועה לצד מציאת פתרונות ירוקים ויעילים לתושבי העיר. הפעלת מערך הקורקינטים החשמליים הוא פתרון מצוין לשילוב בין הדברים. אני מאמין כי המערך יפחית את זיהום האוויר, יקל על העומסים וישדרג את איכות החיים בעיר. כעת פ"ת מצטרפת לקבוצת ערים מרכזיות בעולם בהן פועלים כלי תחבורה חשמליים לרווחת הציבור וממשיכה בהתקדמות לעבר הפיכתה למטרופולין הגדול והמרכזי ביותר בישראל".


לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פ"ת: "בהנחיית ראש העיר רמי גרינברג, בשבועות הקרובים יחל לפעול בעיר מערך קורקינטים חשמליים לטובת תושבי העיר. אנו עושים הכל כדי שהמערך יפעל בהקדם האפשרי וייתן את המענה התחבורתי המיטבי ביותר לתושבי העיר."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת העוגיות 'סופט קוקיס' פותחת סניף דגל בקניון עופר רחובות בהשקעה הנאמדת בחצי מיליון ש"ח
רשת סופט קוקיס פותחת השבוע סניף דגל, בקניון עופר רחובות,...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...
המחנכים שחזרו מהלחימה - שימחו עם התלמידים בכל העיר
כחלק מאירועי הפורים בישיבת אמית כפר גנים פתח תקווה, יצאה...
שלומית רבי מישיבת אמית כפר גנים פתח תקוה - מורת המאה
'מורת המאה', המורה המצטיינת בחינוך הדתי, לשנת התשפ"ד, היא שלומית...
She Ted - נערות ונשים מדברות חדשנות
אחת לשנה, בחודש מרץ, יתקיים פורמט She Ted שהגתה ומובילה...