Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מצילים את המצוק: עיריית בת-ים החלה בעבודות לשיקום וייצוב מצוקי החופים

מצילים את המצוק: עיריית בת-ים החלה בעבודות לשיקום וייצוב מצוקי החופים
קרדיט צילום: דוברות עיריית בת-ים

ראש העיר, צביקה ברוט: "אנו מנצלים את ימי הקורונה כדי לבצע עבודות תשתית, כשחוף הים סגור ממילא. מצוק חוף הים נמצא בסכנת קריסה כבר שנים ארוכות. עם כניסתי לתפקיד הנחייתי את כל הגורמים בעירייה כי בטיחות קודמת לכל, והקצתי את התקציב הדרוש לכך. היום, לאחר קבלת האישורים הנדרשים, אנו מתחילים את העבודות בפועל בשטח. הסדרת מיצוב המצוק, היא אבן דרך חשובה בחידוש חופי הים היפים שלנו.

ייצוב המצוק
קרדיט צילום: דוברות עיריית בת-ים

הפתרון שאושר להסדרת בטיחות המצוק, יבטיח הן שמירה על הטבע הנפלא שלנו והן את המשך הנאתם של תושבי העיר ממה שיש לחופי בת ים להציע להם"

עיריית בת-ים החלה השבוע בעבודות לשיקום וייצוב המצוקים לאורך חופי בעיר. העבדודות תתבצענה ב- 4 מוקדים. החלק הראשון של עבודות השיקום יתחיל במצוק הדרומי לחוף הסלע בין הרחובות יוספטל לז'בוטינסקי (תא שטח 34), ובהמשך יתקימו בעוד 3 מוקדים נוספים בהם התמוטט המצוק. העבודות שהיקפן מוערך בכ- 3 מלש"ח, צפויות להיארך כ-6 חודשים. בחודש דצמבר אשתקד אישרה הולחוף, הועדה הארצית לשמירה על הסביבה החופית, את התוכנית החדשה לשיקום ויצוב המצוק ומיד לאחר אישור זה עברה התוכנית להליך מהיר של אישורים להוצאת היתר לתחילת העבודות.

ייצוב המצוק
קרדיט צילום: דוברות עיריית בת-ים

עבודות הייצוב והשיקום יכללו טיפול בניקוז מי הנגר (גשמים) בראש המצוק, קדיחת ברגי קרקע לתוך קיר המצוק וקביעת רשתות ייצוב למניעת גלישות קרקע, הסדרת הטופוגרפיה ושתילת צמחיה מקומית שתסייע בייצוב הקרקע . התכנית לשיקום המצוק לוותה במסמך סביבתי ובניתוח אקולוגי וסקר ערכי טבע על מנת לשמור על ערכי הטבע ולמנוע מפגעים תוך כדי העבודה וכן לצורך החזרת המצב לקדמותו, ואף לשפר את הסביבה החופית ואת בצמחיה ובתי הגידול האופייניים לסביבת החוף.

התמוטטות המצוק הנה תופעה טבעית הנגרמת מפעילות הים והגלים, אולם באזורים עירוניים מהווה סכנה חמורה – כמו בתא שטח זה, ללא טיפול עלולה הטיילת להתמוטט יחד עם המצוק, ולכן הורה ראש העיר על תחילת העבודות כפעולה מיידית לייצוב המצוק ומניעת ההתמוטטות.

טרם היציאה לעבודה בשטח, פרסמה עיריית בת ים מכרז לתכנון וביצוע מיצוב המצוק, בהתאם לנדרש בתוכנית המתאר הארצית תמא/139/א. התכנון הנדרש, בחן את הפעולות הנדרשות לרבות מיצוב המצוק וניקוז מי הנגר וזאת לאור הידרדרותו של המצוק במשך השנים, מאז נבחן המצוק, טרם אישור התוכנית תמא/139/א. בהמשך מתכננת העיריה שיתוף פעולה עם החברה הממשלתית לחופי הים התיכון, לביצוע תיקונים נרחבים גם בשוברי הגלים על מנת למנוע את נדידת החולות שפוגעים בחופי העיר מדי שנה.

ייצוב המצוק
קרדיט צילום: דוברות עיריית בת-ים
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...
היתר בנייה ניתן לפרויקט GARDEN TOWERS בבת ים
הפרויקט היוקרתי במתחם החשמונאים בבת ים יוצא לדרך: במסגרת הפרויקט,...
מהו פרויקט התחדשות עירונית במסלול פינוי בינוי
עם צמיחת האוכלוסיה ותהליך העיור הנעשה בעולם, וכמובן, במדינת ישראל...