Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מצילים את המצוק: עיריית בת-ים החלה בעבודות לשיקום וייצוב מצוקי החופים

מצילים את המצוק: עיריית בת-ים החלה בעבודות לשיקום וייצוב מצוקי החופים
קרדיט צילום: דוברות עיריית בת-ים

ראש העיר, צביקה ברוט: "אנו מנצלים את ימי הקורונה כדי לבצע עבודות תשתית, כשחוף הים סגור ממילא. מצוק חוף הים נמצא בסכנת קריסה כבר שנים ארוכות. עם כניסתי לתפקיד הנחייתי את כל הגורמים בעירייה כי בטיחות קודמת לכל, והקצתי את התקציב הדרוש לכך. היום, לאחר קבלת האישורים הנדרשים, אנו מתחילים את העבודות בפועל בשטח. הסדרת מיצוב המצוק, היא אבן דרך חשובה בחידוש חופי הים היפים שלנו.

ייצוב המצוק
קרדיט צילום: דוברות עיריית בת-ים

הפתרון שאושר להסדרת בטיחות המצוק, יבטיח הן שמירה על הטבע הנפלא שלנו והן את המשך הנאתם של תושבי העיר ממה שיש לחופי בת ים להציע להם"

עיריית בת-ים החלה השבוע בעבודות לשיקום וייצוב המצוקים לאורך חופי בעיר. העבדודות תתבצענה ב- 4 מוקדים. החלק הראשון של עבודות השיקום יתחיל במצוק הדרומי לחוף הסלע בין הרחובות יוספטל לז'בוטינסקי (תא שטח 34), ובהמשך יתקימו בעוד 3 מוקדים נוספים בהם התמוטט המצוק. העבודות שהיקפן מוערך בכ- 3 מלש"ח, צפויות להיארך כ-6 חודשים. בחודש דצמבר אשתקד אישרה הולחוף, הועדה הארצית לשמירה על הסביבה החופית, את התוכנית החדשה לשיקום ויצוב המצוק ומיד לאחר אישור זה עברה התוכנית להליך מהיר של אישורים להוצאת היתר לתחילת העבודות.

ייצוב המצוק
קרדיט צילום: דוברות עיריית בת-ים

עבודות הייצוב והשיקום יכללו טיפול בניקוז מי הנגר (גשמים) בראש המצוק, קדיחת ברגי קרקע לתוך קיר המצוק וקביעת רשתות ייצוב למניעת גלישות קרקע, הסדרת הטופוגרפיה ושתילת צמחיה מקומית שתסייע בייצוב הקרקע . התכנית לשיקום המצוק לוותה במסמך סביבתי ובניתוח אקולוגי וסקר ערכי טבע על מנת לשמור על ערכי הטבע ולמנוע מפגעים תוך כדי העבודה וכן לצורך החזרת המצב לקדמותו, ואף לשפר את הסביבה החופית ואת בצמחיה ובתי הגידול האופייניים לסביבת החוף.

התמוטטות המצוק הנה תופעה טבעית הנגרמת מפעילות הים והגלים, אולם באזורים עירוניים מהווה סכנה חמורה – כמו בתא שטח זה, ללא טיפול עלולה הטיילת להתמוטט יחד עם המצוק, ולכן הורה ראש העיר על תחילת העבודות כפעולה מיידית לייצוב המצוק ומניעת ההתמוטטות.

טרם היציאה לעבודה בשטח, פרסמה עיריית בת ים מכרז לתכנון וביצוע מיצוב המצוק, בהתאם לנדרש בתוכנית המתאר הארצית תמא/139/א. התכנון הנדרש, בחן את הפעולות הנדרשות לרבות מיצוב המצוק וניקוז מי הנגר וזאת לאור הידרדרותו של המצוק במשך השנים, מאז נבחן המצוק, טרם אישור התוכנית תמא/139/א. בהמשך מתכננת העיריה שיתוף פעולה עם החברה הממשלתית לחופי הים התיכון, לביצוע תיקונים נרחבים גם בשוברי הגלים על מנת למנוע את נדידת החולות שפוגעים בחופי העיר מדי שנה.

ייצוב המצוק
קרדיט צילום: דוברות עיריית בת-ים
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
- Save the date - 6.6.24 מרוץ הלילה של פתח תקווה יוצא לדרך!
מרוץ הלילה של פתח תקווה יצא לדרך בפעם החמישית ביום...