Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

משבר קורונה הוביל צעירים ואקדמאים לבחירה במקצועות עם יציבות תעסוקתית

משבר קורונה הוביל צעירים ואקדמאים לבחירה במקצועות עם יציבות תעסוקתית
קרדיט: Pixabay

 

"חוסר היציבות במשק וגל הפיטורין הנרחב בענפים רבים הוביל צעירים ואקדמאים רבים להבנה שחשוב מאוד לבחור במקצוע שמאופיין ביציבות תעסוקתית, כמו הוראה. נוסף על כך, המצב הבריאותי בעולם הוביל צעירים רבים לדחות את הטיול הגדול שאחרי השחרור מהצבא ולהקדים את הלימודים האקדמיים", כך מסבירה הדס אסף, מנהלת השיווק של מכללת לוינסקי לחינוך. בתקופה האחרונה חלה עלייה של 20% במספר הנרשמים ללימודי התואר הראשון בחינוך B.Ed. ועלייה של 30% במספר הנרשמים לתוכניות להסבת אקדמאים להוראה במכללה.

הסבת אקדמאים להוראת אנגלית

הגידול במספר הנרשמים: יותר מ-100%

שירי רוזנברג, ראש החוג לאנגלית במכללת לוינסקי לחינוך: "משבר קורונה הוביל אקדמאים מעולם ההייטק ומתחומים נוספים להבנה של הצורך בבחירת מקצוע עם יציבות תעסוקתית. למרות המשבר שחווינו בחודשים האחרונים לא חלה פגיעה בשכר ובהיקף המשרה של עובדי ההוראה. הסטודנטים בתוכנית הגיעו ללימודים אחרי שנים רבות שעבדו במקצועות בכירים בהייטק ובמקצועות יוקרתיים נוספים, שבהם לשפה האנגלית הייתה חשיבות רבה בכל הקשור לבניית קשרים עסקיים. הבחירה בהוראת אנגלית נובעת מהרצון להנחיל לילדי ישראל את חשיבותה של השפה כבר מגיל צעיר".

קרדיט: Pixabay

הוראת מתמטיקה לתואר ראשון

הגידול במספר הנרשמים: 40%

פרופ' שרה הרשקוביץ, ראש החוג למתמטיקה במכללת לוינסקי לחינוך: "תחום המתמטיקה משולב בשנים האחרונות בשימושים טכנולוגיים רבים. הגידול בהתעניינות בהוראת המתמטיקה נובע מבחירה במקצוע שמקדם תהליכי חשיבה המאפשרים חקירה והתנסות ושזוכה בשנים האחרונות לתשומת לב פדגוגית ותקשורתית מיוחדת. אני רואה גם מגמה של סטודנטים שנטייתם למקצועות הריאליים והם אוהבי מתמטיקה שהתחילו ללמוד מקצועות כמו הנדסה ומחשבים ומצאו שהם מעדיפים את המגע והקשר עם ילדים ובני נוער ולא רוצים לוותר על  אהבתם למתמטיקה. הם הבינו שהתחום המתאים להם ביותר הוא הוראת המתמטיקה –  עיסוק המשלב את שני התחומים".

תוכנית לתואר ראשון בחינוך מיוחד

הגידול במספר הנרשמים: 40%

ד"ר מירב צהר רוזן, ראש התוכנית לתואר ראשון בחינוך מיוחד במכללת לוינסקי לחינוך: "בשנים האחרונות החינוך המיוחד עלה על סדר היום הציבורי. את הגידול במספר הנרשמים השנה לתוכנית אפשר לייחס גם לכניסתו לתוקף של התיקון לחוק החינוך המיוחד, העוסק בשילוב והכלה של תלמידים עם צרכים מיוחדים מורכבים בגני הילדים ובכיתות הרגילות. אותם תלמידים שבעבר למדו במסגרות החינוך המיוחד יכולים במקרים רבים להשתלב במסגרות החינוך הרגיל. השיח הרב על הנושא מקדם את התפיסה הכללית שהחינוך המיוחד מהווה כיום חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך כולה. תפיסה זו מחייבת כל איש חינוך להכיר את המאפיינים הייחודיים של האוכלוסיות השונות, על מגוון התפקודים השונים שלהן, להעמיק בהם וללמוד דרכי הוראה מותאמות שיתנו מענה מיטבי לצורכיהם הלימודיים, הרגשיים והחברתיים".

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...