Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

משמעותו וחשיבותו של הייעוץ הסביבתי?

משמעותו וחשיבותו של הייעוץ הסביבתי?

השנים האחרונות בהן עולה כמות המידע הנגישה לציבור, מעלה את המודעות לסוגיות הסביבתיות, והשפעות האדם על סביבתו ואיכות חייו. כבר לא ניתן להתעלם מהצורך למצוא איזון בין פעילות עסקית יעילה ורווחית לבין מניעת זיהומים ומטרדים סביבתיים, ולשם כך נדרש ייעוץ סביבתי של מומחים בתחום מורכב זה. לפרטים נוספים, ניתן לפנות אל חברת EOS שירותי התייעלות סביבתית.

משמעותו וחשיבותו של הייעוץ הסביבתי?

שימוש מיומן ואחראי בחומרים מסוכנים

אחד התחומים של הייעוץ הסביבתי הוא הקניית ידע וכלים אשר נועדו לסייע למפעלים להשתמש בחומרים שמוגדרים כמסוכנים – במיומנות מרבית ובאחריות מלאה. ראשית, זהו צורך שנובע מהרגולציה הקיימת, שכן המשרד להגנת הסביבה מחייב עסקים שיש בהם חומרים שעלולים להיות מסוכנים, לקבל היתר רעלים. נוסף על כך, מדובר גם בצורך של בעלי העסקים להבטחת ביטחונם ושלומם של עובדיהם. הדרך לקבלת היתר הרעלים עוברת בגיבוש נהלי עבודה נכונים עם החומרים המסוכנים, אחסון נאות, גיבוש תוכניות למצבי חירום וגם לא מעט בירוקרטיה.

אוויר נקי – האינטרס של כולנו

כולנו רוצים לנשום אוויר נקי ממזהמים. עפ"י הנתונים של ארגון הבריאות העולמי, בכל שנה מתים 2,500 ישראלים בטרם עת עקב נזקי זיהום האוויר. כיוצא מזה, מרכיב משמעותי נוסף בייעוץ הסביבתי הינו המלצות על אמצעי ניטור ומציאת פתרונות לצמצום הפליטות, כך שיעמדו בתקנים העכשוויים המחמירים. בדומה לשימוש בחומרים מסוכנים, גם מרכיב זה בהתנהלות הוא חובה גם בהיבט הרגולטורי – כדי שניתן יהיה לקבל היתר פליטה.

איך תדעו בוודאות שהשטח נקי ממזהמים?

אדמה מזוהמת עלולה לפגוע בבריאות הציבור במשך שנים, גם לאחר הפסקת פליטת המזהמים לקרקע. זיהום קרקעות בתחום העסק עלול גם לסכן את העובדים ועוברי האורח במתחם. על מנת לדעת בוודאות שהקרקע איה מזוהמת, מתבצע סקר קרקע היסטורי שכולל איסוף מידע רלוונטי ממוסדות תכנון, בעלים קודמים, מפעילי האתר, וגורמים נוספים. מתבצעת בחינה מדוקדקת של הנתונים כולל ממצאים שנאספו במהלך סיור פיזי באתר, וניתוח מקצועי שמספק תשובה לשאלה האם ישנם חומרים מזהמים בקרקע, מהו ההיקף שלהם, האם הם מסוכנים וחורגים מן התקן המותר, ובמידת הצורך – גם כיצד להמשיך את הטיפול.

ייעוץ בנושאי סביבה – רק על בסיס ידע ייחודי ועבודה קפדנית

החשיבות העצומה של כל הסוגיות הנ"ל מחייבת מומחים בתחום של ייעוץ סביבתי ללמוד כל הזמן ובעיקר –להתנהל באחריות מרבית. חברת EOS שירותי התייעלות סביבתית מקפידה על עבודה בהתאם לכל התקנים העדכנים, שימוש בכלים מתקדמים ובעיקר – מחויבות מוחלטת לשקט הנפשי של לקוחותיה. מוזמנים ליצור קשר עם החברה, בטל' 052-4506622

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...