Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה
בית ספר יד מרדכי

תלמידי בית הספר יד מרדכי יזמו, יצרו ושלחו בהובלת המחנכת, מורן סופר,  סרטון תמיכה לתלמידי סין הנמצאים בהסגר

ראש העיר, צביקה ברוט: ״מדובר ביוזמה נפלאה שמשתלבת בהחלטה שהובלתי להביא ללימודי סינית בבתי הספר בעיר. אני מברך את הצוות החינוכי של ביה"ס 'יד מרדכי' אשר בדרך יצירתית הצליח לחבר בין התלמידים שלנו לבני גילם שבסין"

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה
בית ספר יד מרדכי

תלמידי כיתה ד' 2 מביה"ס יד מרדכי בבת-ים יזמו, יצרו ושלחו בהובלת המחנכת, מורן סופר, ומנהלת בית בספר, אביבית מיסטריאל, סרטון תמיכה לתלמידי סין הנמצאים בהסגר מזה זמן רב בשל וירוס הקורונה וזכו לקבל חזרה סרטוני תודה מרגשים מתלמידי סין.

בסרטון המרגש, התלמידים מברכים ומחזקים את תלמידי סין ואף הפתיעו בביצוע שיר בסינית. השיר מספר על אדם שפוגש חברים מכל הסוגים ורוצה להכיר אותם ומציג את עצמו, מתאים מאוד לסיטואציה להכרות של התלמידים עם התלמידים הסינים. ילדי סין התרגשו לקבל את החיזוק ומהרו לשלוח סרטוני תודה בהם הם מברכים את התלמידים, מודים להם ומגלים התעניינות רבה לגבי ישראל והיהדות. הקשר נוצר באמצעות עמותת "הרי חינוך". בצורה זו, התלמידים בבת-ים נחשפו ולמדו על מגפת הקורונה ועל הנעשה במזרח ופיתחו את הרגישות החברתית שלהם ע"י חיזוק ותמיכה האוכלוסייה הסינית המתמודדת בימים אלה עם משבר גדול. מחוות אלה הן נקודת אור עבור האוכלוסייה הסינית ברגעי המשבר הבריאותי, ההסגר הממושך והחשדנות המתגלה כלפי סין ממדינות העולם.

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה
בית ספר יד מרדכי

ראש העיר, צביקה ברוט: ״מדובר ביוזמה נפלאה שמשתלבת בהחלטה שהובלתי להביא ללימודי סינית בבתי הספר בעיר. אני מברך את הצוות החינוכי של ביה"ס 'יד מרדכי' אשר בדרך יצירתית הצליח לחבר בין התלמידים שלנו לבני גילם שבסין,  ואף לעודד אותם ליצור ביחד מחווה מרגשת, קרן אור קטנה לתלמידים הסינים בתקופה קשה זו. נמשיך להנחיל ערכים של סולידריות ולחשוף את התלמידים לנושאים מורכבים בדרכים חוויתיות בכל בתי הספר בעיר, כחלק מהחזון החינוכי לאזרחות פעילה  ולסולידריות חברתית"

מחנכת ד2, מורן סופר: " הכנת הסרטון  עם התלמידים אפשר לי לחשוף אותם למתחולל  בעולם. קשה היה להסתיר את התרגשות התלמידים בתהליך היצירה, שהרגישו משמעות גדולה ביצירתו ולקחו חלק פעיל. בהמשך אנחנו מתכוונים לקיים וידאו צ'אט לייב עם התלמידים הסינים ולארח להם חברה בימים הארוכים בבידוד.  הסרטון הוא דוגמה מצוינת כיצד ניתן להנגיש לתלמידים צעירים נושאים מורכבים, לפשט אותם וליצור לתלמידים חיבור רגשי לאקטואליה העולמית. תודה למנהלת ביה"ס אביבית מיסטיראל על היוזמה והסיוע לכל אורך הדרך".

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה
בית ספר יד מרדכי

אביבית מיסטריאל, מנהלת ביה"ס: "אנו רואים ביזמות חלק משמעותי מהייחודיות הבית ספרית שלנו. יזמות היא מצוינות אישית המובילה למצוינות ישראלית. התפיסה החינוכית שלנו היא חינוך לערכים, למוסר ולמידות טובות. אנו מאמינים ביכולת ובייחודיות של הפרט להיות מעורב, יוזם ותורם, הקונה ומקנה דעת".

תלמידי ותלמידות בית הספר שלקחו חלק במיזם סיפור: שהם שמחו שנתנה להם ההזדמנות לעודד ולתמוך בילדים הסינים שנמצאים בביתם ולא הלכו לבית ספר זמן רב ולגרום להם לחייך. היה מרגש מאוד לקבל מהם סרטונים בחזרה והלוואי שנוכל לעזור להם עוד כי הם נמצאים במצב מאוד קשה, נמשיך לשמור איתם על קשר"

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...
היתר בנייה ניתן לפרויקט GARDEN TOWERS בבת ים
הפרויקט היוקרתי במתחם החשמונאים בבת ים יוצא לדרך: במסגרת הפרויקט,...
מהו פרויקט התחדשות עירונית במסלול פינוי בינוי
עם צמיחת האוכלוסיה ותהליך העיור הנעשה בעולם, וכמובן, במדינת ישראל...