Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה
בית ספר יד מרדכי

תלמידי בית הספר יד מרדכי יזמו, יצרו ושלחו בהובלת המחנכת, מורן סופר,  סרטון תמיכה לתלמידי סין הנמצאים בהסגר

ראש העיר, צביקה ברוט: ״מדובר ביוזמה נפלאה שמשתלבת בהחלטה שהובלתי להביא ללימודי סינית בבתי הספר בעיר. אני מברך את הצוות החינוכי של ביה"ס 'יד מרדכי' אשר בדרך יצירתית הצליח לחבר בין התלמידים שלנו לבני גילם שבסין"

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה
בית ספר יד מרדכי

תלמידי כיתה ד' 2 מביה"ס יד מרדכי בבת-ים יזמו, יצרו ושלחו בהובלת המחנכת, מורן סופר, ומנהלת בית בספר, אביבית מיסטריאל, סרטון תמיכה לתלמידי סין הנמצאים בהסגר מזה זמן רב בשל וירוס הקורונה וזכו לקבל חזרה סרטוני תודה מרגשים מתלמידי סין.

בסרטון המרגש, התלמידים מברכים ומחזקים את תלמידי סין ואף הפתיעו בביצוע שיר בסינית. השיר מספר על אדם שפוגש חברים מכל הסוגים ורוצה להכיר אותם ומציג את עצמו, מתאים מאוד לסיטואציה להכרות של התלמידים עם התלמידים הסינים. ילדי סין התרגשו לקבל את החיזוק ומהרו לשלוח סרטוני תודה בהם הם מברכים את התלמידים, מודים להם ומגלים התעניינות רבה לגבי ישראל והיהדות. הקשר נוצר באמצעות עמותת "הרי חינוך". בצורה זו, התלמידים בבת-ים נחשפו ולמדו על מגפת הקורונה ועל הנעשה במזרח ופיתחו את הרגישות החברתית שלהם ע"י חיזוק ותמיכה האוכלוסייה הסינית המתמודדת בימים אלה עם משבר גדול. מחוות אלה הן נקודת אור עבור האוכלוסייה הסינית ברגעי המשבר הבריאותי, ההסגר הממושך והחשדנות המתגלה כלפי סין ממדינות העולם.

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה
בית ספר יד מרדכי

ראש העיר, צביקה ברוט: ״מדובר ביוזמה נפלאה שמשתלבת בהחלטה שהובלתי להביא ללימודי סינית בבתי הספר בעיר. אני מברך את הצוות החינוכי של ביה"ס 'יד מרדכי' אשר בדרך יצירתית הצליח לחבר בין התלמידים שלנו לבני גילם שבסין,  ואף לעודד אותם ליצור ביחד מחווה מרגשת, קרן אור קטנה לתלמידים הסינים בתקופה קשה זו. נמשיך להנחיל ערכים של סולידריות ולחשוף את התלמידים לנושאים מורכבים בדרכים חוויתיות בכל בתי הספר בעיר, כחלק מהחזון החינוכי לאזרחות פעילה  ולסולידריות חברתית"

מחנכת ד2, מורן סופר: " הכנת הסרטון  עם התלמידים אפשר לי לחשוף אותם למתחולל  בעולם. קשה היה להסתיר את התרגשות התלמידים בתהליך היצירה, שהרגישו משמעות גדולה ביצירתו ולקחו חלק פעיל. בהמשך אנחנו מתכוונים לקיים וידאו צ'אט לייב עם התלמידים הסינים ולארח להם חברה בימים הארוכים בבידוד.  הסרטון הוא דוגמה מצוינת כיצד ניתן להנגיש לתלמידים צעירים נושאים מורכבים, לפשט אותם וליצור לתלמידים חיבור רגשי לאקטואליה העולמית. תודה למנהלת ביה"ס אביבית מיסטיראל על היוזמה והסיוע לכל אורך הדרך".

מתלמידי בת-ים לתלמידי סין באהבה
בית ספר יד מרדכי

אביבית מיסטריאל, מנהלת ביה"ס: "אנו רואים ביזמות חלק משמעותי מהייחודיות הבית ספרית שלנו. יזמות היא מצוינות אישית המובילה למצוינות ישראלית. התפיסה החינוכית שלנו היא חינוך לערכים, למוסר ולמידות טובות. אנו מאמינים ביכולת ובייחודיות של הפרט להיות מעורב, יוזם ותורם, הקונה ומקנה דעת".

תלמידי ותלמידות בית הספר שלקחו חלק במיזם סיפור: שהם שמחו שנתנה להם ההזדמנות לעודד ולתמוך בילדים הסינים שנמצאים בביתם ולא הלכו לבית ספר זמן רב ולגרום להם לחייך. היה מרגש מאוד לקבל מהם סרטונים בחזרה והלוואי שנוכל לעזור להם עוד כי הם נמצאים במצב מאוד קשה, נמשיך לשמור איתם על קשר"

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...