Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מתל אביב לרומא: יובל בן ה-19 נפגש עם האפיפיור בוותיקן

מתל אביב לרומא: יובל בן ה-19 נפגש עם האפיפיור בוותיקן
קרדיט - Foto ©Vatican Media

את המפגש הזה הם לא ישכחו: משלחת ישראלית מארגון 'רחשי לב' המסייע לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם ובה גם יובל מור (19) מתל אביב, נפגשה בוותיקן עם האפיפיור, הציגה בפניו את פעילות הארגון והעניקה לו במתנה שי מיוחד – אלבום ובו ציורים שציירו עשרות ילדים חולי סרטן מרחבי הארץ המביעים תקווה לשלום ולבריאות. "תתפלל בירושלים עליי ועל כל הילדים בעולם" ביקש האפיפיור ממנכ"ל הארגון שימי גשייד שאמר לו "שהוא מקווה ומייחל שהאחווה בין כל הילדים בני כל העמים, תהיה לא רק במחלקות האונקולוגיות אלא בכל העולם".

מתל אביב לרומא: יובל בן ה-19 נפגש עם האפיפיור בוותיקן
קרדיט – Foto ©Vatican Media

את המשלחת מטעם ארגון 'רחשי לב' המציין השנה את שנת ה-30 להיווסדו ומסייע מדי שנה לאלפי ילדים ובני משפחותיהם, ייצגו בכירי ההנהלה ועימם שלושה ילדים חולי סרטן מישראל – יובל מתל אביב, ביאן נאסר (18) מג'ת, ואווה מוסמוביץ (8) מרמלה – שלושה ילדים בני שלוש דתות שונות, המייצגים מאות ילדים מישראל המתמודדים יום יום עם המחלה וקשייה.

שימי גשייד מנכ"ל רחשי לב: "מזה 30 שנים הארגון שלנו מסייע לילדים חולי סרטן מישראל ועומד לשם כך בקשר עם מרכזים רפואיים מהמובילים בעולם ועם מומחים בעלי שם ממדינות שונות. הופתענו והתרגשנו כשקיבלנו את ההזמנה מטעם לשכת הוותיקן למפגש עם האפיפיור שכלל גם הזמנה לילדים מדתות שונות המתמודדים עם המחלה שאינה מבדילה בין דת, גזע ולאום. כולם יחד בדו קיום ושותפות גורל, נלחמים יחד על החיים ומייחלים לניצחון. אחרי שהאפיפיור שמע מאיתנו בקצרה על הפעילות והתעניין בשלומם של הילדים, הוא המשיך הלאה, נעצר וחזר אלינו שנית ואמר לי שוב: 'כל הכבוד על הפעילות המבורכת, אני מבקש שתתפלל בירושלים עליי ועל כל ילדי העולם'. אמרתי לו שאני מקווה שהאחווה בין כל הילדים והעמים תהיה לא רק במחלקות האונקולוגיות, בהם ילדים מכל הדתות מוצאים את עצמם מתמודדים יחד על חייהם, אלא שאנו מתפללים שבכל מקום בעולם יוכלו ילדים לחיות יחד בשלום. הענקנו לאפיפיור אלבום שבו ציורים שציירו ילדי המחלקות האונקולוגיות בישראל, ציורים המסמלים תקווה לבריאות, שלום ואהבה, ומביעים יותר מכל את תחושת הילדות שלפעמים בשגרת הטיפולים והאשפוזים הקשים כל כך קשה לשמור עליה, אך היא כה חיונית להחלמה, להבראה ולניצחון על המחלה".

לדברי יובל: "זו הייתה חוויה של פעם בחיים, אני מקווה שהעוצמה של המסר שהעברנו לאפיפיור בביקור, על הדו קיום והחברות שקיימת אצלנו במחלקה, תהיה דוגמה לילדים אחרים בעולם".

לאחר המפגש עם האפיפיור, המשיכה המשלחת למפגש עם נציגי הקהילה היהודית ברומא, בתוכם הרב שמואל ריקרדו דיסניי ונשיאת הקהילה היהודית ברומא רות דורגלו, אשר אירחו אותם בבית הכנסת הגדול והעתיק בחום ובאהבה גדולה. הקבוצה ביקרה במוזיאון היהודי ושמעה על ההיסטוריה הענפה של הקהילה היהודית ברומא. גשייד: "היה מפגש מרגש שמסמל תחילתו של שיתוף פעולה מיוחד. נשיאת הקהילה התרגשה מאד מהמפגש וההיכרות עם הילדים, הבטיחה לבוא לבקר ילדים נוספים בבית הילד של רחשי לב בישראל, ואף הזמינה ילדים ומשפחות נוספים מהארגון לבוא להתארח בקהילה. רבה של רומא בירך את הילדים ברכה כפולה בשני כובעיו, הן כרב והן כרופא- לבריאות, החלמה וניצחון על המחלה. אנו מודים לכל מי שסייע ביום מיוחד זה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד בוחרים בצורה הטובה ביותר מושב בטיחות לתינוק?
בחירת מושב בטיחות לתינוק לרכב מהווה דבר בסיסי וחשוב מאוד....
אורון נדל"ן מצדיעה למשרתי המילואים וכוחות הביטחון: הנחות של עד 300,000 ₪ לדירה חדשה, לרוכשים דרך מועדון 'בהצדעה'
מאז תחילת המלחמה, משרתים עשרות מעובדי חברת אורון נדל"ן במילואים...
גיבורי ה-7 באוקטובר רפ"ק אייל אהרון ואפק לבני שהצילו צעירים מהנובה, הגיעו לחתום על הספר "יום אחד באוקטובר"
הגיבור רפ”ק אייל אהרון שחילץ את בניו ו-11 ניצולים נוספים...
חברי מועצת ראש העין נאבקים למען הבריאות של כולנו: "יחד נעצור את מחדל תחנת כח קסם!"
רז שגיא, ראש עיריית ראש העין: "זה המאבק של כל...
Tales from the Amazon – Evelyn Anca: תערוכת יחיד לאמנית אווי אנקה
גלריית GLOBAL ART רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב אוצרות :...
הפנינג של אהבה ונתינה לזכר חללי חרבות ברזל: 36 צמות למען חולות סרטן
בנות שכבה י' באולפנת אמית ישורון פתח תקווה, בשיתוף פעולה...
הגיע הרגע לטפל בירושה? אל תעשו את זה לבד
טיפול בירושה אינו עניין קל. גם אם הכנתם את עצמכם...
מכשיר שמיעה מומלץ של סאונד מכשירי שמיעה
ממש כמו משקפיים, גם מכשירי שמיעה חייבים להיות מותאמים לכל...
לעבוד במפעל בטוח ומוגן מכל הכיוונים
מפעלים חייבים להיות המקום הכי בטוח לעבוד בהם מבחינת שימוש...
איך מעצבים את קירות הבית בצורה קצת אחרת?
לא אחת קורה לכם שאתם מביטים על קירות הבית שלכם...