Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נבחרו הזוכות והזוכים בפרס סוקולוב לעיתונות הכתובה ולתקשורת האלקטרונית מטעם עיריית תל אביב-יפו לשנת תשפ"ג

נבחרו הזוכות והזוכים בפרס סוקולוב לעיתונות הכתובה ולתקשורת האלקטרונית מטעם עיריית תל אביב-יפו לשנת תשפ"ג
חברי מערכת העין השביעית- איתמר בז, שוקי טאוסיג, אורן פרסיקו - צילום שרון כהן-שטורם

פרס עיריית תל-אביב-יפו ע"ש נחום סוקולוב לעיתונות כתובה:
חברי ועדת השופטים: גל גבאי (יו"ר),יפעת גליק, אוהד חמו, פרופ' אורן מאיירס, פרופ' ליאת שטייר-לבני, החליטו להעניק את פרסי סוקולוב לעיתונות הכתובה לשנת 2023: למירב ארלוזורוב, פרשנית כלכלית בכירה בעיתון "TheMarker" ולאתר "העין השביעית".

מירב ארלוזורוב – מבכירות הפרשניות והפרשנים בישראל. בטורים כלכליים שהיא כותבת לאורך שנים, שומרת ארלוזורוב על עומק עיתונאי מגובה בנתונים ומידע שיש בו כדי לחדש לציבור ולתווך לו באופן נגיש את המציאות היומיומית. ארלוזורוב הייתה מראשוני המעלים על סדר היום הציבורי את מה שמכונה "החיים עצמם" והיא מרבה לעסוק בבעיות הקשורות בדמוגרפיה, תעסוקה, כלכלת חינוך, כלכלת בריאות ותחרות בתחום הבנקאות. כל אלה זוכים אצלה לחשיפה חסרת תקדים וזוכים לטיפול מתמשך ובלתי מתפשר הדוחף לשינויים של ממש שיש בהם כדי לשפר את איכות השלטון והחיים בישראל בכלל.

אתר "העין השביעית" – נוסד ב-1996 כמגזין דו-חודשי והפך ב-2008 לאתר מקוון. בשלושת העשורים שחלפו מאז הקמתו סיפק "העין השביעית" את הבמה המרכזית לדיון מעמיק, ביקורתי ובלתי תלוי בתקשורת הישראלית – על הישגיה ועל חולייה, על אודות מה שראוי לשבח ועל אודות מה שמצריך שינוי עמוק. וכך, בין ההישגים הרבים של "העין השביעית" ניתן למנות, בין השאר את התיעוד המתמשך של התפשטות הפרסום הסמוי בעיתונות הישראלית, את הסיקור המקיף של משפט המו"לים ואת תחקיר "שיטת ידיעות אחרונות" חסר התקדים. "העין השביעית" נמצא שם תמיד בכדי להצביע על האופן הלא תמיד מספק שבו התקשורת הישראלית מתווכת את המציאות לציבור ולחשוף בפני צרכני התקשורת את המהלכים הנסתרים שמתרחשים מאחורי הקלעים ומעצבים את תכני, היקף ומסגור הסיקור של המציאות הישראלית.
חברי מערכת "העין השביעית": עורך ראשי – שוקי טאוסיג, כתבים – איתמר ב"ז ואורן פריסקו.

פרס עיריית תל-אביב-יפו ע"ש נחום סוקולוב לתקשורת האלקטרונית:
חברי ועדת השופטים: נחום ברנע (יו"ר), תמי ליטני, רוני לינדר, פרופ' פול פורש, ענת סרגוסטי,
החליטו להעניק את פרסי סוקולוב לעיתונות האלקטרונית לשנת 2023: לגיא פלג, כתב משפט חדשות 12 ולשני חזיזה, יוצרת ובמאית דוקו.

גיא פלג – מהעיתונאים הבולטים והמשפיעים בישראל. בעבודתו ככתב המשפט של חדשות 12 הוא חשף וחושף פרשיות משפטיות שטלטלו ומטלטלות את המדינה. בין השאר חשף את הקלטות בנימין נתניהו, את תמלילי עד המדינה ניר חפץ בפרשת המעונות, את פרשת ההסתבכות של אפי נווה בנתב"ג ואת הקלטת שהביאה להעמדתו לדין של ח"כ דוד ביטן.
פלג מסקר את מערכת המשפט מאז 2007. באומץ לב ובמקצוענות, ללא רתיעה, הוא מתעמת עם אישי ציבור ועם פרקליטים בידיעות שהוא מפרסם מתוך מערכת המשפט ובשידורים חיים באולפן. להישגים שלו בעבודתו העיתונאית יש מחיר: הוא תויג כאויב ראש הממשלה ונאלץ לספוג איומים יומיומיים על חייו ועל חיי בני משפחתו וחרפות וגידופים ברשת החברתית.

שני חזיזה – עבודתה של שני חזיזה היא לב לבה של העשייה העיתונאית. בעבודה דוקומנטרית מעמיקה, פרי תחקיר משובח וחכם, הצליחה חזיזה לפתור פרשת רצח בת 30 שנה. בסרטה "רב הנסתר" – סיפורה של קהילת שובו בנים", שרטטה חזיזה דיוקן מלא ומעמיק של קהילה סגורה של הרב אליעזר ברלנד, שהורשע בעבירות מין מרובות. בעקבות הסרט, פתחה המשטרה את התיק מחדש, עצרה חשודים ואף הגישה כתבי אישום. מעטים העיתונאים שזוכים בכך, בשנות קריירה רבות. גם "פולארד", הסדרה שהפיקה ואף השתתפה בכתיבת התסריט שלה, היתה פרי תחקיר מעמיק, שהוכיח יכולת ראויה להערכה להגיע לחומרים ארכיונים נדירים, ולא פחות מכך, להביא מרואיינים, אנשי מפתח בפרשת פולארד, שהסתיימה עם תפיסתו והרשעתו של ג'ונתן פולארד, יהודי-אמריקאי, בריגול לטובת ישראל. עבודתה של חזיזה, מראשית דרכה, כתחקירנית, מצביעה על התפתחות מקצועית מרשימה. וכאן, חשוב לציין, ששתי הסדרות תחקיר אלה שודרו בתאגיד השידור הציבורי "כאן 11", שמוכיח עצמו כבית ליצירה דוקומנטרית עשירה ועשייה עיתונאית בלתי מתפשרת.

עיריית תל-אביב-יפו מעניקה את הפרס ע"ש נחום סוקולוב, כדי לעודד עיתונאים שהצטיינו בעבודתם העיתונאית והטביעו את חותמם על העיתונות הכתובה והתקשורת האלקטרונית – טלוויזיה ורדיו, וכן לציין תחקירים וכתבות עומק שנעשו בשנתיים שקדמו להענקת הפרס, התאפיינו בחשיבות ציבורית מיוחדת וביטאו מצוינות עיתונאית. הפרסים בסך 18,000 ₪, יוענקו לכל אחת ואחד מהזוכות והזוכים בטקס חגיגי שייערך ביום ראשון, 10 בספטמבר 2023, במרכז ענב לתרבות, במעמד ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי ובהשתתפות השופטים, הזוכים בפרס השנה וזוכי הפרס בשנים הקודמות.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
הלוחם הפצוע לתלמידות: "גם ברגע של קושי צריך לדעת להתמודד"
תלמידות שכבת י"א באולפנת אמית גבעת שמואל, הגיעו השבוע לבית...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
להזמין אוכל באופן איכותי
על מנת שתוכלו ליהנות מקייטרינג שהוא איכותי וכשר באזור המרכז...
הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב יתרמו דם לשירותי הדם של מד"א
עמדת תרומת דם של שירותי הדם של מד"א תוצב ביום...
מועדון "דיגיתל נגיש" באירוע סובב עולם בנמל יפו
במהלך יום שישי, 6 באוקטובר (חול המועד סוכות) בשעות 13:30-10:30...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...
אז-אולי פיתה!
אז-אולי פיתה! "שנים שאתם אומרים לי ברחוב איזה אוכל טעים יש...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
הקרנת הסרט "החתונה היוונית שלי 3" בלבד בבית הקולנוע של HOT CINEMA!
קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר, יוצא בפעילות ייחודית להורים...