Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נחנך מוזיאון העיר תל אביב- יפו ע"ש שושנה וזבולון תומר

נחנך מוזיאון העיר תל אביב- יפו ע"ש שושנה וזבולון תומר
צילום: גיא יחיאלי

המוזיאון יספר את סיפורה של העיר דרך סיפורי תושביה והערכים שהעיר מייצגת ויהווה המוזיאון ההשתתפותי הראשון בארץ
בטקס גזירת הסרט השתתפו: רון חולדאי – ראש עיריית תל אביב-יפו ויו"ר קרן תל אביב, ד"ר הלה אורן – מנכ"ל קרן תל אביב, משפחת תומר ועוד

בטקס מרגש נחנך אתמול בערב (יום שלישי, 12.9) מוזיאון העיר תל אביב-יפו ע"ש שושנה וזבולון תומר, ברחוב ביאליק 27, כיכר ביאליק המתחדשת.
חידוש מוזיאון העיר, הוא פרויקט שנעשה בהובלתו ובתמיכתו של ראש העירייה ויו"ר קרן תל אביב, רון חולדאי וביוזמת קרן תל אביב ומנכ"לית הקרן ד״ר הלה אורן, הפועלת כל העת ליצירת שותפויות בין העיר תל אביב-יפו לבין פילנתרופיה ישראלית ובינלאומית.

טקס גזירת הסרט נערך בהשתתפות רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו ויו"ר קרן תל אביב, ד"ר הלה אורן, מנכ"ל קרן תל אביב, ד"ר רון תומר נשיא התאחדות התעשיינים, גיל תומר ודפנה תומר-יעקבס .
עוד הגיעו לברך: רוני גמזו מנכ"ל המרכז הרפואי איכילוב, סמי סגול, איילת נחמיאס ורבין יושבת ראש מכון הייצוא, אבשלום קור, הרב לאו , צילי צ'רני יו"ר אגודת הידידים של קרן ת"א בארה"ב.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב- יפו: "אני שמח לחנוך את מוזיאון העיר תל אביב-יפו, המהווה עוד שלב במימוש החזון העירוני לחידוש ושדרוג כל מוסדות התרבות בעיר, כדוגמת ספריית בית אריאלה, תאטראות העיר, אולם דוהל המחודש בשכונת התקווה, היכל התרבות והאגף החדש במוזיאון תל אביב לאמנות.
האוסף המרכזי שיציג מוזיאון העיר הוא אוסף סיפורים מגוון ועשיר בנקודות מבט, כמו התושבים והתושבות של העיר. כי זו המורשת התל אביב-יפואית: סיפורים מרובים שהופכים מעשים בלתי אפשריים למציאות. שעושים את תל אביב-יפו למה שהיא: בירת העסקים והכלכלה של ישראל, בירת התרבות והאמנות שלה, בירת החלומות שלה. מגדלור של דמוקרטיה, סובלנות, חופש מחשבה וביטוי. מוזיאון העיר תל אביב-יפו הוא גם חלק מסיפור גדול יותר של רחוב ביאליק. "מוזיאון התרבות" של העיר שכולל את חמשת בתי התרבות: בית ביאליק, בית ליבלינג, מרכז פליציה בלומנטל, מוזיאון בית ראובן וכמובן – מוזיאון העיר. יחד, מספרת החמישייה הזו את סיפור המורשת, התרבות, האמנות והארכיטקטורה של תל אביב-יפו."

ד"ר הלה אורן, מנכ"ל קרן תל־אביב: "במוזיאון העיר תל אביב-יפו ע"ש שושנה וזבולון תומר, מוזיאון לתולדות העיר, יש מקום לכולן ולכולם, מכל הגילאים, קהילות, דתות ומגדרים, תושבים ומבקרים כאחד, כל אחד ואחת והסיפור התל אביבי שלו ושלה. המוזיאון ממשיך את המרחב הציבורי החיצוני ומזמין את כולנו – החצר האחורית, המדרגות והמרפסות הנפתחות שוב לקהל הרחב, הן מרחב המהווה קו משווה, מקום בו כולם ככולם יכולים ללמוד, לעבוד, להיפגש, לשפר את השלומות הפיזית והנפשית ולהפיג בדידות. בשנים האחרונות אנחנו רואים צמיחה בפילנתרופיה הישראלית. תורמים כמו משפחת תומר, ואחרים, המקיימים את ערך האחריות ההדדית הלכה למעשה מהווים השראה עבור כל מי שרוצה להשפיע ולהשקיע בחברה הישראלית."

מוזיאון העיר תל אביב-יפו על שם שושנה וזבולון תומר הוקם בשילוב ועדת היגוי ומועצה ציבורית הכוללת אנשי רוח ותרבות, היסטוריונים, אנשי אקדמיה ומנהיגים בעיר שליוו את התהליך, ויוצגו בו תערוכות קבועות, מתחלפות ואוספים שונים, שיאפשרו את החיבור בין תושבי העיר ליוצרים, לחוקרים ולאומנים מקומיים ובכך לקיים את השותפות.

המוזיאון תוכנן ועוצב על ידי חברת בריז קריאייטיב, 3 האוצרות: גלית גאון, קרן עוז, תום כהן ואדריכל השימור אורי פדן ומנוהל על ידי מנהלת המוזיאון והאוצרת הראשית מיכל בהרב עוזרד. מיקום המוזיאון הוא במבנה בית העיר ההיסטורי בכיכר ביאליק ברחוב ביאליק 27, תל אביב, מתחם ביאליק.
במוזיאון 3 תערוכות עיקריות. אוסף סיפורי העיר – אוצרת: תום כהן "מלאכה ובטלה" – אוצרת: גלית גאון תערוכת הקבע: אוצרת: קרן עוז

צילום: גיא יחיאלי
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אריקה רינטוביץ׳ והמובמנט פרוג׳קט גאים להציג : שאקטי - כוח נשי עוצמתי ומהפנט ביצירה המשלבת תיאטרון פיזי, מחול, אמנות וקרקס
11 במאי 2024 | סוזן דלל טריילר: https://did.li/yoBTY   שאקטי יצירתה החדשה של...
שואפים גבוה
20 תלמידות ותלמידים שאפתנים ומוכשרים השתתפו בקורס הכנה לצבא בתחום...
המעצבת שמביאה את עולם העיצוב היוקרתי אל הבית הפרטי שלכם
ההתמקדות של אלה בעיצוב בתים פרטיים ויוקרתיים נובעת מהאמונה העמוקה...
רישום משטרתי ורישום פלילי- מהם ומה ההבדלים
מעבר לטיפול המעשי בכל תיק שנפתח ובכל חשוד, למשטרה חשוב...
בילוי בבודפשט: המדריך המלא לבילוי המושלם בבירת הונגריה
בירת הונגריה מושכת תיירים לא רק מאירופה, אלא גם מכל...
קבוצת H&O פותחת רשת חנויות בקונספט חדש לתינוקות ולילדים תחת השם: KIDS O&H
חנות הקונספט הראשונה נפתחה בקניון עזריאלי מודיעין ומאגדת את מותגי...
שחר חיון, בן זיני וקימור אזולאי מפגינים כישורים
עמותת חסדי דרור, המסייעת למשפחות במצוקה ולמשפחות של ילדים חולי...
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ
הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע"ש דליה צ'שנובסקי, מטעם החברה הישראלית...
רשת העוגיות 'סופט קוקיס' פותחת סניף דגל בקניון עופר רחובות בהשקעה הנאמדת בחצי מיליון ש"ח
רשת סופט קוקיס פותחת השבוע סניף דגל, בקניון עופר רחובות,...