Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ניהול זמן – כך תעשו את זה נכון

ניהול זמן – כך תעשו את זה נכון
credit pixabay

אף פעם אין מספיק ממנו

בשגרה היומיומית יש לא פעם תחושה אמיתית של מאבק – הזמן רץ לנו ואנחנו מנסים לתזז בתוכו ולהספיק את כל הדברים שאנחנו צריכים לעשות. לצד העבודה ישנם המשפחה, החברים, שעות השינה המשמעותיות שלנו וכמובן – התעסקויות עם בירוקרטיות כמו חשבונות וביטוח. בשביל לעזור לכם לתכנן את הזמן שלכם כמו שצריך, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שאולי יוכלו קצת לעזור. בהצלחה!

את הבירוקרטיה – תכננו נכון

בעולם של ימינו ממש אין צורך לחכות בטלפון שעה לנציג שירות לקוחות של ביטוח לאומי, חברת החשמל או מס הכנסה. כיום רבים מהגופים הגדולים והמשמעותיים במדינה בעלי ממשקי שירות אונליין שמאפשרים תשלום מקוון, התייעצות עם נציג בוואטסאפ ושלל מידע זמין שנגיש שיכול לחסוך לכם את זמן ההמתנה. בנוסף, גם קביעה של תור היא כיום פשוטה יותר וגופים כמו קופות החולים ודואר ישראל מאפשרים קביעת פגישה בממשק פשוט אונליין.

הקפידו לקבוע יום לסידורי הבית

הכביסה מצטברת, האבק ממלא את הסלון וצריך לדאוג להכין אוכל לילדים לשבוע הבא. נשמע מוכר? כנראה שלרבים מאיתנו. קביעה של יום סידורים קבוע אחד בשבוע (או שניים, במידת הצורך), היא דרך מצוינת לשמור אותנו מאופסים על השגרה. לא צריך לחפש זמן שבו יהיה לנו נוח לבצע את כל הסידורים בבית – היום הקבוע הוא יום פנוי שמוקדש מראש לדברים אלה. באופן כזה, הבית יהיה נקי ומטופח מתמיד.

מה שאתם יודעים שיקרה – תרשמו

את תופעת ה-Overbooking, כנראה שכבר יצא לכם לחוות על בשרכם – קבעתם פגישה חשובה בעבודה וגם התחייבתם לחבר קרוב לשבת לארוחת צהרים בבית הקפה השכונתי. מה שאתם יודעים שיקרה – תכתבו! הרישומים יכולים להיות ביומן, או מחברת, או לחילופין בלוח השנה של הסמארטפון – כל עוד אתם יודעים מה הולך לקרות, זה לא משנה באיזה אופן תעשו את זה.

הציבו לעצמכם יעדים למהלך השבוע

השבוע התחיל ויש לכם בלגן בראש? תעשו קצת סדר. חשוב להקפיד לקבוע מראש מטרות שבועיות, שיפקסו אתכם ויגרמו לכם לזכור לאן בדיוק אתם רצים. במקרים רבים למרות המתח ותחושת הבלגן, במחשבה יחסית קצרה ניתן להבין שיש איזשהו יום פנוי או בכלל, שבוע רגוע למדיי. המחשבה על היעדים עם כך לא רק תעשה לכם קצת סדר, אלא עשויה כשלעצמה לפנות לכם זמן.

פנו זמן לדברים שאתם אוהבים

על אף החשיבות במסירות לעבודה, למשפחה ולסידורים, התמונה לא תהיה שלמה מבלי להקדיש קצת זמן לעצמנו ולתחומי העניין שלכם. הקפידו לפנות זמן בשבוע לבילוי עם החברים והמשפחה, לקריאה של ספר טוב ומפנק, נגינה בכלי נגינה אהוב ואפילו – בצפייה בטלוויזיה. תהנו!

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
איך לבחור סלון בהתאם לאופי הבית
הסביבה הביתית שלנו משקפת את אישיותנו וסגנון החיים שלנו. בחירת...
ספות ריקליינר- הלהיט החדש בתחום מערכות הישיבה
הסלון משמש כלב הביתי של הבית ומרכז החיים המשפחתיים. זהו...
הקסם שלא הכרתם שיש בחתונה קטנה
בעולם המודרני, זוגות רבים מעוניינים לחגוג את האירוע המשמעותי בחייהם...
ספות ריקליינר- הלהיט החדש בתחום מערכות הישיבה הסלון משמש כלב הביתי...
איך לבחור נעלי כדורגל מקצועיות
בחירת נעלי כדורגל מקצועיות היא צעד חשוב עבור כל שחקן...
הילדים שלנו לא חייבים להתמודד לבד
הילדים שלנו הולכים בכל יום לבית הספר. שם, מחוץ לבית,...
כל הסיבות לבחור פרגולה אלומיניום למרפסת ולגינה
חומר הגלם המוביל בשנים האחרונות לבניית פרגולות הוא אלומיניום. הבחירה...
לבחור בחברת ההסעות הטובה ביותר לאירועים
לא מעט אנשים בוחרים לערוך אירוע פרטי כלשהו בעיר מרוחקת...
כל עסקת נדל"ן מעוגנת בחוזה מחייב
מגמת ההתחדשות העירונית שסוחפת כבר שנים את הארץ הודות לחקיקה...
פתרונות איטום חכמים בגובה
מה עושים כאשר קיימת בעיית איטום בקיר חיצוני של מגדל...