Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נכי צה"ל:  מה חשוב שתדעו לפני בחירת עורך דין צבאי?

נכי צה"ל:  מה חשוב שתדעו לפני בחירת עורך דין צבאי?
קרדיט FREEPIK

תהליך ההכרה בנכי צה"ל יכול להיות מתיש וארוך. פעמים רבות, מי שנפגעו בשירות וצריכים לקבל הכרה מהמדינה על היותם נכי צה"ל צריכים גם לעבור מסכת ייסורים בדרך כדי לקבל הכרה ככאלו. התהליך דורש עמידה מול גופים רבים, כמו המערכת הצבאית עצמה, האגף לשיקום נכים של משרד הביטחון ועוד.

לכן, כדי שהתהליך יעבור בהצלחה ובאופן מהיר ויעיל חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי מומלץ, כזה שבקי ברזי המערכת, יודע איך היא מתנהלת ומה האופן הנכון ביותר להתנהל מולה.

הבחירה בעורך דין צבאי

עורך דין צבאי הוא עורך דין שמטפל במקרים של חיילים שנמצאים עדיין בעת שירותם הצבאי. זהו תחום שאינו רשמי אך הופך להיות כזה יותר ויותר במהלך השנים. עורכי דין צבאיים יכולים לעזור לכל חייל באשר הוא, אם נפגע מהצבא או שלא מקבל את כל זכויותיו, בין אם הוא בקבע ובין אם בשירות סדיר.

מלבד חיילים בעת שירותם, עורך דין צבאי יכול לעזור לנכי צה"ל להשיג הכרה בנכותם מהמדינה על זרועותיה השונות. חשוב לדעת כי כל חייל שנפגע במהלך שירותו הצבאי יכול להיות מוכר כנכה צה"ל ולקבל על כך את הזכויות המגיעות לו מטעם המדינה. לא מדובר רק בלוחמים שנפצעו בקרב או בתאונות אימונים. כל מחלה שהתפרצה, חבלה שאירעה או פגיעות שונות כתוצאה משחיקה של מקומות שונים בגוף- יכולים להיות מוכרים על ידי משרד הביטחון כגורמים לנכות עקב השירות הצבאי.

קרדיט FREEPIK

הגשת בקשה להכרה בנכות

כדי שמשרד הביטחון יכיר בנכות, יש צורך באיסוף מסמכים וחוות דעת מרופאים וגורמים רפואיים שונים שיכירו בכך שהפגיעה שאירעה קרעה בעת השירות הצבאי ובעקבותיו. מגיש הבקשה יעמוד בפני ועדה רפואית והיא זו שתקבע את רמת אחוזי הנכות המגיעה לו, ועל פיה הוא יקבל את הזכויות השונות.

רמת אחוזי הנכות מגדירה את גובה הזכויות והפיצויים. כך למשל, אדם בעל אחוזי נכות הקטנים מ-20% יקבל מענק חד פעמי בלבד, כאשר מעל אחוז זה מקבלים קצבה חודשית. בנוסף, ככל שאחוזי הנכות יהיו גבוהים יותר, הזכויות והשירותים שאדם יהיה זכאי לקבל יהיו גבוהים יותר, כמו: השתתפות כספית בטיפולי שיקום, סיוע בתשלום על דיור, קבלת רכב ועוד.

ייתכן בהחלט שהמצב הרפואי של אדם יוחמר לאחר קביעת הועדה הראשונית שכן טבעי שמצד רפואי משתנה. כל אחד רשאי להגיש את הבקשה מחדש כדי לקבל הכרה בהחמרה במצב הבריאותי, אך חשוב לדעת שהועדה הרפואית יכולה גם כן להוריד את אחוזי הנכות שנקבעו קודם לכן.

עורך דין מומלץ ואיכותי ידע להתמודד מול משרד הביטחון והוועדות הרפואיות ויוכל לעזור להשיג את מלוא הזכויות האפשריות, כאשר הוא יחסוך ביורוקרטיה רבה וזמן ארוך של המתנה והתרוצצויות בין הגורמים השונים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הום סטיילינג - על מה ולמה?
בעולם האופנה והעיצוב, הבסיס הוא חשוב, אך הנגיעות הקטנות הן...
איך מטפלים בהתקרחות
תופעה שמחמירה עם השנים, כאשר חיי היומיום נהיים מלחיצים יותר...
להתחיל את החיים בראש שקט - כך תעשו זאת
כאשר אנשים מתחילים לחשוב על חיים משותפים, הם אינם אוהבים...
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...