Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נתקלים במצבים מורכבים או רכישות משמעותיות? כך תתמודדו

נתקלים במצבים מורכבים או רכישות משמעותיות? כך תתמודדו
credit: canva.com

רכישת דירה מקבלן, בין אם היא עוד "על הנייר" ובין אם כבר בנויה, יכולה להיות השקעה משמעותית, וחיוני להבין את התהליך ואת הזכויות שלכם כרוכשים. לפני רכישת דירה, חשוב לבצע בדיקת נאותות ולחקור את המוניטין והיציבות הפיננסית של היזם והקבלן כדי להבטיח את איכות הנכס הבניה והליווי הבנקאי. כמו כן, יש לעיין בקפידה בחוזה ולבקש ייעוץ משפטי כדי להבטיח הבנה של כל התנאים וההגבלות. בנוסף, חיוני לשקול את המיקום, השירותים הקיימים בבניין ובאזור והסיכויים העתידיים של הנכס ביחס לרחוב, שכונה, האזור כולו, לפני קבלת החלטה סופית. לאחר ההחלטה על רכישת הדירה, מנהלים משא ומתן ובדרך כלל חותמים על הסכם מכר. החוזה צריך לכלול פרטים כגון מחיר הרכישה, פריסת תשלומים, תאריך סיום, ופיצוי בגין איחור בתשלומים או עיכובים בבניה. היזם אחראי על השלמת הפרויקט על פי המפרט המוסכם.

מתנה משמעותית מאוד

העברת דירה במתנה יכולה להיות מחווה משמעותית להפגנת הערכה ולעיתים נעשית כעזרה לבן משפחה או חבר. עם זאת, חיוני להבין את ההשלכות המשפטיות של המחווה הזו ואת השלכות המס שלה. ברוב המקרים, יש לשכור עורך דין שיסייע בהעברת הנכס ויוודא שכל המסמכים הדרושים מוכנים וכתובים בהתאם לחוק. תהליך העברת דירה במתנה כרוך בדרך כלל בחתימה על שטר מכר המעביר את הבעלות על הנכס. המעביר עשוי להידרש בתשלום מס שבח, בהתאם לשווי הנכס וליחסי המעביר למקבל. במקרים מסוימים, ייתכן שניתן יהיה להימנע או למזער מס מתנות על ידי שימוש בפטורים ועל כן רצוי לקבל ייעוץ ממומחים בנושא זה.

מסמך הצהרת כוונות מחייב

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי בו נותן אדם את הסמכות לאדם אחר לקבל החלטות בשמו אם הוא לא יכול לעשות זאת עקב מחלה, אי כשירות מנטלית, רפואית או נכות. המסמך יכול לכסות החלטות הקשורות לנושאים פיננסיים רכושיים, כגון ניהול חשבונות בנק, ניהול קרנות וקופות גמל, תשלום חשבונות, וענייני בריאות ורווחה, כגון טיפול רפואי, שכירת מטפל וסידורי חיים. על עורך דין ייפוי כוח מתמשך לסייע למבקש המסמך לערוך את המסמך ברגישות ודיוק רב כך שיהיה תקף ולהבטיח שמיופה הכח מבין את האחריות והחובות שלו, ואת רוח הדברים בהם מבקשים ממנו לפעול.

עו"ד עדי מיטל ריין מתמחה במקרקעין וכן בנושא ירושות, צוואות וייפויי כוח מתמשך. היא מלווה את לקוחותיה גם בתהליכים סבוכים ורגישים ומסייעת להם הן כעורכת דין והן כמגשרת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...
24 שעות של פרסום
שלטים מוארים הינם אלמנט פרסומי רב רושם, הם מבליטים את...
תנו לעורכת הדין ליישר את ההדורים בכל סכסוך משפחתי
מטבען של דברים משפחות מורכבות גם כאשר הכל מתנהל כשורה....
להגיע להסכם מול נושים- זה אפשרי
אף אדם או חברה לא רוצים למצוא את עצמם במצב...
מוצרי טיפוח מיוחדים לחוויה מושלמת
מחליק שיער פופולרי וחדשני מחליק אמיקה הוא מוצר טיפוח שיער פופולרי...
מערכת הביוב של תל אביב - עומדת בדרישות של עיר דינמית
תל אביב, מטרופולין שוקק חיים על חוף הים התיכון, פועמת...