Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סיימתם תואר? אז מה עושים בשלב הבא?

סיימתם תואר? אז מה עושים בשלב הבא?
קרדיט לתמונה: pexels

סיימתם את לימודי התואר הראשון, עמדתם בכל המטלות והמחויבויות, עברתם את המבחנים בהצלחה ואפילו הגשתם סמינריון. וזהו, התקופה הזאת מאחוריכם באופן סופי ומוחלט. אבל.. מה עושים עכשיו? אם אתם נמצאים בצומת מסוימת, יש מספר כיוונים שונים ביניהם אתם יכולים לבחור. חשוב שתבינו תחילה את כל האפשרויות שלכם ובשלב הבא פשוט תקבלו את ההחלטה הנכונה והמתאימה ביותר בעבורכם.  

מוצאים עבודה
אם הגעתם למסקנה שנכון לעכשיו מיציתם את הלימודים האקדמיים זה בדיוק הזמן לפעול על מנת למצוא עבודה.
תוכלו לשפר ולשדרג את קורות החיים שלכם – וכמובן, להבליט את לימודי התואר שלכם.
ולהתחיל לשלוח אותם למקומות עבודה ולמשרות רלוונטיות.
יש לקחת בחשבון שהליך של מציאת עבודה רצינית יכול לקחת זמן – אבל אין כל ספק שסבלנות ואורח רוח יכולים להוות כיתרונות חשובים בדרך להשגת המטרה.
כמובן, שאם בינתיים אתם מרגישים שאתם רוצים לעבוד בעבודה זמנית, תוכלו לבחור גם באפשרות הזאת, לפחות עד שתמצאו את עבודות החלומות שלכם (אם לשם אתם שואפים להגיע).

יוצאים לטיול גדול
אם לא הספקתם לצאת לטיול גדול של אחרי הצבא או שכן הספקתם ואחרי לימודי התואר הראשון, בא לכם שוב.. אולי זה בדיוק הזמן האופטימאלי לעשות את זה. רוב האנשים אשר מסיימים לימודי תואר ראשון הם צעירים בגילאי ה-20+ עד 30. הם נמצאים לרוב זמן קצר לפני מציאת עבודה רצינית לחיים, לפני הקמת משפחה ולפני החיים ה"רציניים". אז כן, אם יש לכם את האפשרות לצאת לטיול גדול שכזה אולי כדאי לקחת אותה ב-2 ידיים כי אי אפשר לדעת באמת מתי תהיה הזדמנות חוזרת, אם בכלל..

ממשיכים ישירות ללימודי תואר שני
אם אתם שוקלים תואר שני או שבחרתם מלכתחילה בתואר ראשון, אשר הדרך לעיסוק בתחום עוברת גם בתואר שני – כמו במקרה של תואר ראשון בפסיכולוגיה. אתם יכולים לוותר על הפסקות ועל פסקי זמן, לנצל את המומנטום שהתרגלתם כבר לשגרת לימודים ולהירשם ללימודי תואר שני.
החיסרון של החלטה כזו טמון בעובדה שלא יהיה לכם זמן פנוי ואולי אתם זקוקים לזמן כזה – חוץ מחופשת סמסטר כמובן.
היתרון בא לידי ביטוי בעובדה שאתם כאמור כבר מורגלים לדרישות של הלימודים האקדמיים אז יהיה לכם יותר קל לעמוד גם בדרישות של התואר השני. מעבר לכך, תקצרו את הזמן עד מימוש המטרות שהצבתם לעצמכם – לדוגמא, אם אתם רוצים לעבוד כפסיכולוגים, בכדי להשתלב בעבודה בתחום, אתם חייבים להשלים תחילה לימודי תואר שני.

לוקחים לעצמכם את הזמן
יכול להיות שאחרי שסיימתם לימודי תואר ראשון, תמצאו את עצמכם קצת מבולבלים בלי לדעת באופן חד משמעי מה אתם רוצים לעשות בשלב הבא ולאן פניכם מועדות.
מאוד חשוב שתהיו קשובים לעצמכם ואם אתם מרגישים שאתם לא יודעים או בטוחים לאן אתם רוצים ללכת, זה הזמן לקחת לעצמכם את הזמן ולקבל החלטות נכונות וחד משמעיות.
בגדול, תוכלו להחליט על תקופה מסוימת המהווה פסק זמן כאשר בתקופה הזאת, אתם פשוט נחים ונותנים לעצמכם להיות. אחרי תקופה שכזאת, תוכלו לצאת עם תובנות, לקבל החלטות ישימות וכמובן, גם ליישם אותן בפועל – אם זה מה שתבחרו לעשות.

לסיכום, סיום של לימודי תואר ראשון פותח צוהר לאפשרויות שונות. היכרות עם האפשרויות, בחינת היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן וקבלת ההחלטה הנכונה יאפשרו לכם לבצע את הפעולות הנכונות והמדויקות ביותר בעבורכם – כמובן, שבהמשך הדרך, תוכלו תמיד לשנות את ההחלטה ולנקוט בפעולה אחרת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...
24 שעות של פרסום
שלטים מוארים הינם אלמנט פרסומי רב רושם, הם מבליטים את...
תנו לעורכת הדין ליישר את ההדורים בכל סכסוך משפחתי
מטבען של דברים משפחות מורכבות גם כאשר הכל מתנהל כשורה....
להגיע להסכם מול נושים- זה אפשרי
אף אדם או חברה לא רוצים למצוא את עצמם במצב...
מוצרי טיפוח מיוחדים לחוויה מושלמת
מחליק שיער פופולרי וחדשני מחליק אמיקה הוא מוצר טיפוח שיער פופולרי...
מערכת הביוב של תל אביב - עומדת בדרישות של עיר דינמית
תל אביב, מטרופולין שוקק חיים על חוף הים התיכון, פועמת...
האם ניתן לסרב לבדיקת שכרות?
אף נהג לא ישמח לראות שחור על גבי לבן שכמויות...
אנשי מקצוע מתחום המשפט
תחום המקיף קשת רחבה של עניינים משפטיים עורך דין חברות הוא...
מעורבות בחברה ובקהילה
לכל אדם יש את הזכות למגורים ראויים, לעצמאות ולמקום עבודה...