Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סניף שני לתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' בפתח תקוה

סניף שני לתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו'  בפתח תקוה
באדיבות כנפיים של קרמבו

רמי גרינברג, ראש העיר: "גאווה גדולה עבורנו לפתוח עוד סניף של כנפיים של קרמבו בעיר פתח תקוה המחנכת לערכים של קבלת השונה, סובלנות ועזרה לזולת. אין ספק שהצד הנותן הוא גם הצד המקבל. יישר כח!״

באדיבות כנפיים של קרמבו

בתום חופשת הקיץ הארוכה במהלכה גויסו והוכשרו בני נוער פעילים בתנועה להובלת סניף נוסף בעיר – נפתח השבוע בהתרגשות גדולה ובהצלחה רבה, סניף שני של 'כנפיים של קרמבו' בעיר פתח תקוה!

'כנפיים של קרמבו' הינה תנועת נוער המשלבת צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים בפעילות משותפת מלאה. התנועה מונה מעל ל-70 סניפים ברחבי הארץ. בתנועה נפגשים בני נוער מהחינוך הרגיל ומהחינוך המיוחד, פעם בשבוע לפעילות חברתית שמחה ומעצימה, עם הרבה אהבה וערכים.

הפעולה הראשונה הייתה בנושא "היכרות" היות וכל חברי הסניף הם פעילים חדשים בתנועה. החיבור בין החניכים (ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים) לחונכים היה מידי. למתבונן מהצד ניכר היה כי מפלס ההתרגשות והציפייה עלה לשיאים חדשים, כשלמקום הפעילות החלו להגיע רכבי הסעות החניכים. אחד אחרי השני התקבלו החניכים בזרועות פתוחים של החונכים אליהם צוותו בשלב ההכנה. ניתן היה להתבלבל ולחשוב שמדובר בחברים המכירים כבר שנים. המבטים מלאי החששות התחלפו עד מהרה, בקולות של שירה וצחוק שמילאו כל פינה באולם.

ראש העיר, רמי גרינברג, מסר לפעילי התנועה: ״גאווה גדולה עבורנו לפתוח עוד סניף של 'כנפיים של קרמבו' בעיר פתח תקוה המחנכת לערכים של קבלת השונה, סובלנות ועזרה לזולת. נמשיך לקדם את תנועות הנוער בעיר, לסייע להן ולאפשר לבני הנוער לפעול במסגרות ערכיות ועשירות בתכנים ובעשייה. אני מאחל לכל המדריכים והחניכים ב'כנפיים של קרמבו' המשך פעילות מהנה ותורמת. אין ספק שהצד הנותן הוא גם הצד המקבל. יישר כוח!״.

טליה הראל בז'רנו, מנכ"לית התנועה, פנתה לאורחים בהתרגשות: "אני מתרגשת מפתיחת הסניף השני של 'כנפיים של קרמבו' בעיר פתח תקוה. אני שמחה לראות שהבשורה שתנועת הנוער המיוחדת שלנו מובילה, של הכלה ושילוב, מחלחלת בכל רבדי החברה. אני רוצה להודות לראש העיר ולצוות הנפלא שלו, שהגדילו לעשות ויחד פתחנו סניף נוסף בעיר, שייתן מענה לעשרות בתי אב המשוועים לפעילות חברתית עבור ילדיהם מהחינוך המיוחד, כמו גם לבני נוער רבים שייהנו ממסגרת חברתית משולבת ומעצימה בעיר."

רפי דהן, המשנה לראש העיר וראש אגף חברה ונוער, שנכח בטקס הפתיחה המרגש של הסניף, אמר: "אגף חברה נוער וצעירים בעיריית פתח תקוה מעודד את בני הנוער להיות מעורבים ומשפיעים הקשובים לזולת ותורמים לחברה. פתיחת סניף נוסף של 'כנפיים של קרמבו' בעיר מעידה כי בני הנוער אכן שואפים להיות מעורבים ומשפיעים וזה בהחלט מחמם את הלב. הפעילות של תנועת הנוער הייחודית 'כנפיים של קרמבו' מרגשת, ייחודית ומובילה שינוי חברתי יחיד מסוגו. אני מאחל הצלחה והמשך עשייה פורייה לכל החניכים והמדריכים״.

שמחת החיים שהורגשה באוויר, הכניסה את כולם ל"מעגל המוראלים" הראשון שלהם. המוראלים הם שירי התנועה שמתחילים ומסיימים כל פעולה. עשרות פעילים יצרו ביחד מעגל אחד גדול, ולראשונה בצעו בקולי קולות את השירים שרק עתה למדו. האווירה האוהבת והסוחפת, חיברה את כולם למעגל חברים חדש.

כשפגשנו את נועה רייס מעודד, 27, מרכזת הסניף הבוגרת בסוף הפעולה, הבחנו בחיוך הרחב שעל פניה, שהגיע אחרי חודשים של עבודה מאומצת של הכשרות חונכים ומדריכים וציפייה גדולה לקראת שנת הפעילות הראשונה של הסניף החדש: "פתיחת הסניף השני בעיר מאפשרת לנו להגדיל את כמות החניכים, החונכים והמדריכים ולחשוף את פעילות התנועה המבורכת ליותר אנשים בחברה הישראלית."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...