Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ספרי ילדים שיגרמו להם להתאהב בקריאה

ספרי ילדים שיגרמו להם להתאהב בקריאה
קרדיט - Pixabay
בואו ונאמר את האמת בקול רם ובלי להתבלבל – גדל לנו דור של מכורים למסכים. גם אנחנו, ההורים, כבר התמכרנו, אז איך הילדים שלנו לא יתמכרו. ההתמכרות למסכים כבר הוכחה כבעייתית, הן ברמה הסוציאלית, והן ברמת הבריאות (הפיזית והרגשית כאחד). לא ניכנס כעת לעשרות (אם לא מאות!) המחקרים שמראים את הנזקים שבכך, ולא נתחיל לפרוט את הבעיות הכרוכות בהתמכרות למסך. מספיק לנו שקראתם עד כאן כדי לדעת שאתם יודעים במה מדובר, ומבינים את חשיבות העניין דיו כדי להמשיך איתנו לעוד כמה משפטים, ולמצוא את הספרים הנכונים עבור הילדים שלכם.

אנחנו, ההורים, אחראים על הגידול של הילדים שלנו. אף אחד לא יעשה את זה עבורנו, או לפחות לא עם אותה האכפתיות והאהבה שיש לנו להציע. ילד שגדל על ספרי ילדים גדל נבון יותר, עם עולם פנימי עשיר יותר, עם ידע כללי רחב יותר, ועם עומק שלא ניתן להחליף דרך המסך השטוח. זה הולך להיות יתרון משמעותי עבורו כשיגדל, יתרון שיתבטא בכל דבר – מהלימודים, דרך העבודה והקריירה, ועד הזוגיות וחיי המשפחה. אין כמו ספרים! אז בואו נתחיל.

ספרי ילדים שפשוט חייבים להכיר

מכירים את זה שסיימתם לקרוא ספר והילד אומר מיד \"עוד פעם!\"? אז אלו הספרים שאנחנו רוצים להתחיל איתם כאשר הילד לומד את העושר והחדווה של קריאת ספר. הנה כמה מהם, כדי לעזור לכם ולילדים שלכם להגיע ליעד של להיות \"תולעת ספרים\":

  • פיטר פאן – קלאסיקה שאנחנו גדלנו עליה, הדור שלפנינו גדל עליה, וכמה דורות לפניו גם כן, שכן הילד הנצחי מעופף לו בהרפתקאותיו ב\'ארץ לעולם לא\' כבר משנת 1902, ואין עדות טובה מכך לסיפור טוב, ששורד עימנו, ולא רק שורד אלא משגשג עימנו, דור אחרי דור, שנה אחרי שנה.
  • אגדות אנדרסון – הנס כריסטיאן אנדרסן הוא עוד אחד מאותם סופרים קלאסיים, אשר גורם לפיטר פן להיראות כמו ילד, שכן הוא חי כמאה שנים לפני שפיטר פן נכתב, ולפני שהסופר המהולל ג\'יימס מתיו ברי (שכתב את פיטר פן) בכלל נולד. ברשימת הספרים של אנדרסן אנחנו נמליץ על כולם – שכן הם כוללים רבי מכר בין-דוריים כמו בגדי המלך החדשים, בת הים הקטנה, הברווזון המכוער, הנסיכה על העדשה, ועוד, ועוד ועוד..
  • פו הדב – עוד קלאסיקה שאין שניה לה, פו הדב, שנולד בשנת 1926 בבריטניה, הוא חלק לא רק מהתרבות הבריטית, אלא חלק בלתי נפרד מהתרבות הגלובלית, וגם כאן בישראל. הספר מבוסס על מסעותיו הדמיוניים של הסופר אלן אלכסנדר מילן, אשר קיבל מאביו בובת דב פרוותית, עימו שיחק הסופר בילדותו, ויצר עולמות וסיפורים עשירים שסוחפים דורות של קוראים צעירים (ומבוגרים!).
  • אגדות האחים גרים – איך אפשר לגדול בלי האגדות המופלאות של צמד האחים הגרמנים, אשר הביאו לנו יצירות מופלאות כמו סינדרלה, עוץ לי גוץ לי, החלילן מהמלין, עמי ותמי, ועוד ספרי ילדים רבים וטובים.
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...
קייטנת גלישה
מזג האוויר בישראל בשילוב עם רצועת חוף כל כך ארוכה...