Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עדי פינויים מסבירים מהם הדגשים החשובים בעת פינוי דירה של אדם שנפטר

עדי פינויים מסבירים מהם הדגשים החשובים בעת פינוי דירה של אדם שנפטר
קרדיט- Photo by Markus Spiske on Unsplash

לאחר שאדם קרוב נפטר, עליכם לתת לעצמכם להתאבל. קחו את הזמן ועברו את תהליך האבל בקצב שלכם. יחד עם זאת, ישנם דברים שלא יכולים לחכות, והתמודדות עם הדירה שנשארה מאחור היא אחת המשימות שיעמדו בפניכם.

למיין ולפנות בית של אדם קרוב שנפטר זו משימה מכבידה מבחינה רגשית, וזאת עוד מבלי שהתחלתם את הפינוי בפועל. למרבה המזל, יש כמה דגשים שיעזרו לכם לצלוח את המשימה, גם במהלך התקופה הקשה.

רכזו את כל המסמכים החשובים

הדבר הראשון שעליכם לעשות בעת פינוי דירות נפטרים הוא לאסוף את כל המסמכים החשובים של הנפטר, לרבות: דרכון, רישיון נהיגה, פוליסת ביטוח חיים, פוליסת ביטוח דירה, שטרי רכוש וכיוצא בכך.

יש לקוות שהנפטר מחזיק את כל המסמכים הללו במקום אחד, כמו כספת או תיקייה, תלוי בסוג המסמך. מסמכים אלו יכולים לשמש אתכם בדרכים שונות ומגוונות, והם יעזרו להשלים הליכים משפטיים בהמשך הדרך. מלבד מסמכים אלו כדאי לדאוג גם שיהיה לכם העתק של תעודת הפטירה ולשנות את הכתובת כך שכל הדואר יעבור אליכם.

תנו לעצמכם זמן לעבד את המצב

שימו לב שאינכם מעמיסים על עצמכם, וקחו רגע. אתם יכולים להיסחף למשימות השונות ולשכוח לתת לעצמכם זמן לעבד את החוויה. אם האדם שנפטר היה מאוד קרוב אליכם, קחו בחשבון שתהליך הפינוי עשוי להיות מאתגר במיוחד. התנהלו בעדינות ואל תמהרו, פנו לעצמכם זמן ואפילו קחו חופש מהעבודה לשם כך. יכול להיות שתרצו להסתובב בדירה, להתעמק בכל פרט. יכול להיות שתרגישו מוצפים רגשית מדי פעם. הכל לגיטימי. זכרו שאתם יכולים להעסיק את שירותיה של חברה שמתמחה בפינוי דירות נפטרים, כך שתלווה אתכם לאורך התהליך ותקל עליו.

הגדירו דד ליין והעזרו בחברת פינוי

הגדרת תאריך שבו תסיימו את הפינוי תבטיח שהתהליך לא ייקח זמן רב מדי. לפעמים הצבת דד ליין תהיה הכרחית, אם אתם רוצים למכור את הבית. אנו ממליצים שלא לחשוב על הפינוי של כל הבית, אלא לחלק את הפרויקט למשימות קטנות יותר, ולפנות חדר אחד בכל פעם. אם יש אנשים שעוזרים לכם, או לחלופין, חברה מקצועית, אפשר להקצות לכל אחד חדר מסוים, מה שיהפוך את המשימה לרגועה יותר.

מה עושים עם הרהיטים?

פריטים שאתם לא מתכוונים לשמור עשויים להיות בעלי ערך עבור אנשים אחרים. אתם יכולים לתרום בגדים ורהיטים לעמותות שונות או לנזקקים. אפשר גם למכור רהיטים עתיקים לחברת הפינוי. כל פריט שאינכם יכולים למכור או לתרום מכל סיבה שהיא יש לפנות כראוי, מה שאומר, שאינכם יכולים פשוט להניח רהיטים בחוץ. חברת פינוי יכולה לעזור לכם גם בכך ולפנות את כל מה שתרצו לזרוק לאתרי פסולת מורשים. לאחר שהבית פנוי, כל שנותר לכם לעשות הוא לבצע ניקיון יסודי.

זה לא פשוט לאבד אדם אהוב, כל שכן לפנות את חפציו. היו אדיבים כלפי עצמכם, והיעזרו באנשי מקצוע שיכולים לקדם את התהליך ברגישות ואדיבות ולהעמיד לרשותכם צוות שלם וציוד פינוי.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...