Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עד כמה בעיות גב נפוצות?

עד כמה בעיות גב נפוצות?
קרדיט: pexels.com

בעיות גב נפוצות מאוד. זה יכול להיות די קשה לחיות עם אי נוחות בגב. הגורם השכיח ביותר לנכות הקשורה בעבודה הוא כאבי גב. למרות שכאבי גב הם אחד הסימנים הנפוצים ביותר לבעיות גב, בעיות בעמוד השדרה והעצבים שלכם עלולות לגרום לתסמינים להופיע במקומות אחרים, כמו בזרועות או ברגליים. העצב הסיאטי שלכם, המשתרע מהגב התחתון שלך לרגליים, יכול להידחס או לסבול מדלקת ולגרום לסיאטיקה. סיאטיקה מאופיינת בגרימת כאב גב תחתון צד שמאל או ימין, בהתאם למיקום בו העצב נפגע, עקצוץ וחוסר תחושה. אלה יכולים להיות מורגשים בכפות הרגליים והבהונות, ברגליים האחוריות או בפלג הגוף התחתון. מידת הכאב בסכיאטיקה משתנה מאוד בין אנשים. זה יכול להרגיש כמו חיכוך, כאב עמום או עקצוץ קל. רוב האנשים מרגישים את הכאבים רק בצד אחד של הגוף. חלקם יחוו חוסר תחושה במקום אחד וכאבים עזים במקום אחר. סיאטיקה יכולה להתפתח בהדרגה או בפתאומיות.

מדוע מתרחשת סיאטיקה?

פריצת דיסק היא הגורם השכיח ביותר לסיאטיקה. הרקמה שמרפדת את החלל בין עצמות עמוד השדרה שלכם נדחפת החוצה ולוחצת על העצב הסיאטי. סיבה שכיחה נוספת היא היצרות בעמוד השדרה. זוהי הנקודה בה העצב הסיאטי מצטמצם כשהוא עובר בעמוד השדרה. במקרים נדירים יותר, פציעה או שבר באגן, גידול או מצב של פגיעה בשריר יכולים להיות הסיבה לכאבים. כאב סיאטיקה, במיוחד אם הוא נגרם כתוצאה מהיצרות בעמוד השדרה, עלול להחמיר לאחר עמידה או ישיבה, בעת התעטשות, שיעול, צחוק, התכופפות או הליכה למרחקים גדולים יותר. אבל לא תמיד הכאב מופיע במקום בו יש פגיע בעצב, אלא שאנחנו יכולים לחוות כאב במקום אחר לגמרי, כמו כאב בכרית כף היד, אשר יהיה כאב נלווה למצב שהגוף שלנו חווה באמת.

אילו אפשרויות קיימות לטיפול בסכיאטיקה?

סיאטיקה היא סימן לבעיות גב בסיסיות, שבדרך כלל נפתרות מעצמן. לכן, על מנת לטפל בסימפטומים החריפים, ניתן לבצע תחילה מתיחות, פעילות גופנית ושמירה על משקל תקין. דבר נוסף שצריך לזכור הוא היציבה, שהיא תורמת גדולה לבעיות גב. הזכירו לעצמכם לעמוד זקוף. אם אתם זקוקים ליותר תמיכה בישיבה או בנהיגה, תמכו בגב התחתון עם כרית מיוחדת. בעת ביצוע מטלות רגילות, כמו ריקון מכונת כביסה, הימנעו מלהתכופף. במקום זאת, כופפו את הברכיים כדי לרדת למטה. בנוסף, כטיפול טבעי לכאבי הגב שלכם תוכלו להשתמש במכשיר הבי קיור לייזר, המיוצר ומשווק על ידי החברה בינלאומית בי קיור לייזר בע”מ, על מנת לסייע לכם להיפתר מהכאב שלכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה אתם צריכים לדעת על עיצוב משרדים
מי שלא מגיע מעולם העיצוב לא תמיד יכול לראות ברגע...
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
איך למצוא את המסיבות הכי טובות היום בתל אביב?
אם אתם מחפשים מסיבה היום, מציאת האירוע המתאים קלה ממה...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...