Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עוסק מורשה מול עוסק פטור

עוסק מורשה מול עוסק פטור
קרדיט - Canva

פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת עסק מתלווה בין היתר בפתיחת תיקים ברשויות הממשלתיות למיניהן. קיימים שני סוגי תיקים אותם תוכלו לפתוח – עוסק פטור ועוסק מורשה, כאשר ההבדל העיקרי ביניהם הוא סכומי ההכנסות הצפויים. במידה וההכנסות שלכם עומדות על מעל ל-100 אלף ש״ח לערך, תוכלו לפתוח תיק עוסק פטור ממס, אך אילו ההכנסות שלכם עולות על סכום זה תצטרכו להירשם כעוסק מורשה. ישנם מספר הבדלים ביניהם כמו שוני באופן ותדירות הדיווחים למס הכנסה, או תשלומי מס ערך מוסף. עוסק פטור אינו חייב בתשלום מס זה, אך עוסק מורשה שחייב במס יכול לגבות זאת מלקוחותיו. פתיחת תיק במס הכנסה ובביטוח לאומי היא בגדר חובה עבור עוסק פטור ועוסק מורשה כאחד. תוכלו לפתוח זאת בעצמכם, או לפנות לגוף מייצג כמו רואה חשבון לעוסק מורשה או פטור.

למה כדאי לעבוד עם רואה חשבון?

עבודה עם רואה חשבון היא מומלצת, שכן, כבר בשלב פתיחת התיק קיימים מסמכים רבים שתצטרכו לספק לרשויות השונות. בנוסף, ככל שתתקדמו עם ניהול העסק והוא יפרח, כך יהיה לכם פחות זמן להשקיע בניהול הפן הכלכלי, לדאוג לאסוף את כל החשבוניות ולדווח למס הכנסה בזמן. רואה חשבון לעוסק מורשה או פטור שומר על רישומים פיננסים מדויקים ועדכניים של כל העסקאות, המכירות, ההוצאות והרווחים של העסק שלכם ומכין דוחות כספיים עבור הרשויות השונות ובעלי העניין. כמו כן, הוא מקפיד שתעמדו בכל תקנות המס, לרבות מס הכנסה ותשלום המע״מ. בנוסף, חלק מרואי החשבון מעמידים לרשותכם גם שירותי הנהלת חשבונות וניהול שכר העובדים, חישובי השכר, הניכויים והקפדה על חוקי העבודה.

עבדו עם רואה חשבון להבטחת העתיד של העסק

רואה החשבון יכול להעניק לכם שקט נפשי וערך מוסף, שכן, כמומחים לפיננסים הם יכולים לזהות סיכונים פיננסים וליישם אסטרטגיות שיבטיחו את היציבות הכלכלית של העסק, לעזור לכם להבין את הביצועים הפיננסיים של העסק שלכם ולסייע בהכנת תקציבים ותחזיות שנתיות על מנת לסייע לכם בתכנון ההוצאות והצמיחה העתידית של העסק שלכם. מחפשים רואה חשבון בצפון שתוכלו להפקיד בידיו את העניינים הכלכליים של העסק ולהיות בטוחים שהם נמצאים בידיים טובות? משרד רואי החשבון פייג׳ ויסקוס ושות׳ הוא משרד מוביל שמציע את שירותיו ליחידים, חברות ועסקים מכל סוג. למשרד שני סניפים המשרתים את תושבי הצפון – בכרמיאל ובקריית ביאליק והוא חרט על דגלו לשים את טובת הלקוחות מעל הכל ולהדגיש את תודעת השירות שלו. המשרד מציע מומחים בתחומי ראיית החשבון ומעניק שירותי ראיית חשבון, כמו גם ייעוץ כלכלי ועסקי, ניהול חשבונות וחישובי שכר. פנייה אל פייג׳ ויסקוס ושות׳ מבטיחה שירות אישי ובלתי מתפשר הכולל פגישות רבעוניות שוטפות, שקיפות מלאה וזמינות בכל עת המתלווים אל העבודה המקצועית והאיכותית ביותר, כדי להעניק לעסק שלכם את הטוב ביותר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הכי קרוב לאמא
תינוק חדש הוא קסם וחוויה ועונג מתוק ובראשיתי, נכון. תינוק...
כיצד בוחרים בצורה הטובה ביותר מושב בטיחות לתינוק?
בחירת מושב בטיחות לתינוק לרכב מהווה דבר בסיסי וחשוב מאוד....
אורון נדל"ן מצדיעה למשרתי המילואים וכוחות הביטחון: הנחות של עד 300,000 ₪ לדירה חדשה, לרוכשים דרך מועדון 'בהצדעה'
מאז תחילת המלחמה, משרתים עשרות מעובדי חברת אורון נדל"ן במילואים...
פינוי דירה בתל אביב: מה אנחנו באמת צריכים לדעת?
הבנת תהליך הפינוי כאשר עומדים בפני פינוי בתל אביב והסביבה, חשוב להבין...
מדריך מקצועי לבחירת והתקנת טפטים בתל אביב
בחירת הטפט הנכון בבחירת טפטים לבית בתל אביב, קחו בחשבון את...
איך לשפר תקשורת בין בני זוג
תקשורת היא אחד מגורמי המפתח לזוגיות טובה. למעשה, תקשורת אפקטיבית...
גיבורי ה-7 באוקטובר רפ"ק אייל אהרון ואפק לבני שהצילו צעירים מהנובה, הגיעו לחתום על הספר "יום אחד באוקטובר"
הגיבור רפ”ק אייל אהרון שחילץ את בניו ו-11 ניצולים נוספים...
חברי מועצת ראש העין נאבקים למען הבריאות של כולנו: "יחד נעצור את מחדל תחנת כח קסם!"
רז שגיא, ראש עיריית ראש העין: "זה המאבק של כל...
Tales from the Amazon – Evelyn Anca: תערוכת יחיד לאמנית אווי אנקה
גלריית GLOBAL ART רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב אוצרות :...
הפנינג של אהבה ונתינה לזכר חללי חרבות ברזל: 36 צמות למען חולות סרטן
בנות שכבה י' באולפנת אמית ישורון פתח תקווה, בשיתוף פעולה...