Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עושים נפשות – שבוע בריאות הנפש

עושים נפשות – שבוע בריאות הנפש
צילום: דיויד מונתייט הודג'

"שבוע עושים נפשות" הוא שבוע בו אנו מקיימים שלל אירועים, הרצאות, סדנאות, הצגות להעלאת המודעות לתחום בריאות הנפש. האירועים המתקיימים לכלל הציבור, במרחב הציבורי תורמים להכרות של הציבור הרחב עם תחום בריאות הנפש ועם אנשים המתמודדים עם מצוקות בתחום זה ומסייעים להפחתת הסטיגמה כלפי אנשים המתמודדים עם מצוקות נפשיות וקשיים.
את שבוע בריאות הנפש מקדמת המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית של אגף הרווחה, המקיימת שיח פתוח ורחב ופעילויות שונות לציבור, לאורך כל השנה, על מנת לשנות את השיח הקיים ולהעלות למודעות הציבורית את החשיבות בעיסוק בנושא.

צילום: דיויד מונתייט הודג'

בין האירועים:
מופע תיאטרון מחול "טאל" בנושא הפרעות אכילה – בולימיה. סיפורה האישי של טאל לוי כהן, על התמודדות עם ההפרעה באמצעות תנועה ומחול . בתיאטרון הדופנ – מתחם התרבות קריית המוזיאונים. 27/11/22 בשעה 20:30 .

תערוכת אומנות של משתתפי תוכנית עמיתים לבוגרים. התוכנית פועלת לקידום תהליכי החלמה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית באמצעות פעילויות פנאי, חברה והתנדבות הפתוחות לקהל הרחב. השקת התערוכה בהיכל התרבות, המכבים 5 באכסדרה, 27/11/22 בשעה 19:00. התערוכה תציג לאורך כל השבוע.

הרצאה קצת אחרת על סיפור חיים נפשי מורכב – מרצה עדי גפן במתנ"ס יוספטל, קהילת יוסטון 3, 30/11/22 בשעה 20:00.
הרצאה "אל האש של הנפש והחוצה משם" מפי אורלי סיגל – סופרת, יועצת ארגונית, מרצה ומנחה תהליכי חדשנות. מלווה קבוצות כתיבה של חולי פיברומיאלגיה, מתמודדי נפש וסובלים מהפרעות אכילה. ההרצאה בספריית יפתח, רחוב מבצע יפתח 15 א' 28/11/22 בשעה 20:00.

הרצאה "אי שקט" מפי רחלי כהן. סיפור חיים אישי מפי אימא למתמודד, המספרת על החיים בצל מחלת בנה, בשילוב שירים מספרו של הבן. היכל התרבות –המכבים 5 פ"ת אולם הגלריה קומה ראשונה 28/11/22 בשעה 19:00.

הצגה – "המאניה שלי", הצגת יחיד מאת שרית זיאד. סיפורה האישי על התמודדות עם המחלה מאניה דיפרסיה בתום ההצגה דיון עם השחקנית. מרכז קהילתי עולמות, רחוב שולזינגר 10, הכניסה מרחוב מסקין 5 28/11/22 בשעה 20:00.

"כושרות" מופע מחול ושיח עם טל גרמיזה, המשלב קטעי וידאו המדברים על שיח בין העולם הפנימי של נשים לעולם החיצוני . מרכז קהילתי שערים, שולמית 1, 29/11/22 בשעה 20:00.

הרצאה "כשהמצלמה פוגשת סיפור ברחוב", מפי ספי כהן. מתנ"ס נווה גן, גרינשפן 2 30/11/22 בשעה 10:30 .
סינמה נפש – הקרנת הסרט "הנה אנחנו". הקרנת סרט ודיון עם הקהל במסגרת תכנית "עמיתים לבוגרים". מרכז קהילתי ורבר, הפורצים 18. 28.11.22 בשעה 19:00.

סיפורה האישי של רות שילה, מתמודדת נפש המרצה על חייה האישיים ועל חייה של הזמרת קרול קינג בלווי שירים ומוסיקה. מרכז קהילתי תקומה, רמת הגולן 4, 29/11/22 בשעה 11:30.

הרצאה בזום "דכאון אחרי לידה בגובה העיניים", מרצה רוני פרוינד עוקשי – מרצה ומתמודדת. 30.11.22 בשעה 20:30. לינק יופץ בפרסומים השונים.

הופעת רוק – "בין תקרה לרצפה" משולבת סיפור אישי של רוית סולומון. שירים על התמודדות נפשית בשילוב סיפור אישי . בסטה 43, שוק פתח תקוה, 1/12/22 בשעה 20:00.
ועוד אירועים בספריות, במתנ"סים וביחידות השונות.
חלק מהאירועים בתשלום סימלי.
לפרטים, הרשמה ורכישת כרטיסים באתר העירייה ובאתר מקפ"ת.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
פינוי בינוי: אורון נדל"ן תבנה במתחם הדדי בבת ים פרויקט הכולל כ- 456 דירות חדשות
חברת אורון נדל"ן מקבוצת אורון אחזקות והשקעות המקדמת פרויקט פינוי...
פתח תקווה זכתה זו השנה השנייה בחמישה כוכבי בטיחות בתחרות "רשות מקדמת בטיחות"
בתחרות ״רשות מקדמת בטיחות״, בהובלת המועצה לישראל יפה, הרשות הלאומית...
על רקע נתוני השיא של התעשיות הביטחוניות הישראליות: משלחת של עשרות תעשיות ביטחוניות בראשות משרד הביטחון חנכה את הביתן הלאומי בתערוכה הביטחונית DSEI בלונדון, מהחשובות והמרכזיות בעולם
לראשונה, בשיתוף פעולה בין סיבט ומפא"ת, הובאו לתערוכה 7 חברות...
ענקית אבטחת הסייבר טרנד מיקרו בשת"פ מיוחד עם מד"א עבור משפחות מעוטות יכולת
במסגרת שיתוף פעולה מיוחד עם מגן דוד אדום, תרמו וארזו...
מבצע מיוחד של השיטור העירוני והמחלקה הווטרינרית בבת-ים: נתפסו 880 ק"ג בשר שאינו ראוי למאכל
לקראת החגים יצא לדרך מבצע חשוב בעיר בת-ים. את המבצע...